Forum akwarystyczne - Super Akwarium korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Przeczytaj tę stronę Polityka prywatności dla uzyskania szczegółów. Czy wyrażasz na to zgodę:    Wyrażam zgodę
Wyrażam zgodę

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Karmienie Neonów suchymi płatkami

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wraithlor

Wraithlor

Małomówny

• Użytkownik
  • 43 postów
  • LokalizacjaLipsko

Napisano 26 styczeń 2018 - 08:32

Potrzebuję porady, jak podawać drobne płatki aby szybko opadały w toń wody, a nie bez przerwy unosiły się na powierzchni. Wsypałem Neonom pokarm w płatkach, odrobina zaczęła tonąć od razu, ale większość unosi się ciągle na tafli. Drabiny tonące zostały zjedzone od razu, a ten co pływa nie ruszany, bo Neonki nie wypływają po niego do tafli. Jak mam podawać aby całość tonęła od razu? Tapnięte z mojego LG-K220

Użytkownik Wraithlor edytował ten post 26 styczeń 2018 - 11:48

#2 Thaerin

Thaerin

Podglądacz

• Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 26 styczeń 2018 - 22:54

Pokarm w płatkach dla neonów należy rozdrobnić w palcach. Ja po prostu biorę szczyptę w dwa palce i rozcieram lekko wpychając pod wodę. Nie unosi się, no i na ogół nie nadąża opaść :)

• Wraithlor lubi to

#3 Wraithlor

Wraithlor

Małomówny

• Użytkownik
  • 43 postów
  • LokalizacjaLipsko

Napisano 27 styczeń 2018 - 02:10

Z rozcieraniem to wiedziałem. Ok w takim razie nie będę sypał z góry, tylko pod wodę wpuszczał. Dzięki Tapnięte z mojego LG-K220

Użytkownik Wraithlor edytował ten post 27 styczeń 2018 - 02:11

#4 Kokokabana

Kokokabana

Dyskutant

• Użytkownik
  • 161 postów

Napisano 27 styczeń 2018 - 11:14

Do kubeczka małego nabierz trochę wody z akwarium i wymieszaj szczyptę płatków, przykręć filtr i co jakiś czas wlewaj po trochu, unikniesz niedojedzonego pokarmu opadającego na dno, czy zassaną część przez mechanika.

Ja dodaję tak jeszcze oprócz płatków, oczliki mrożone, wodzień . Neonki rzucają się jak piranie ;)

Użytkownik Kokokabana edytował ten post 27 styczeń 2018 - 11:16

• Wraithlor lubi to
Luty 2018___________________Kwiecień 2018
40fe380ab653cd12m.jpg 2af72ca5d8051a5em.jpg

#5 Wraithlor

Wraithlor

Małomówny

• Użytkownik
  • 43 postów
  • LokalizacjaLipsko

Napisano 27 styczeń 2018 - 13:15

Do kubeczka małego nabierz trochę wody z akwarium i wymieszaj szczyptę płatków, przykręć filtr i co jakiś czas wlewaj po trochu, unikniesz niedojedzonego pokarmu opadającego na dno, czy zassaną część przez mechanika.

Ja dodaję tak jeszcze oprócz płatków, oczliki mrożone, wodzień . Neonki rzucają się jak piranie ;)

Dzięki

Tapnięte z mojego LG-K220

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Chcesz korzystać ze wszystkich funkcji forum? Zarejestruj się. To zajmie tylko chwilę!