Skocz do zawartości

Identyfikacja problemu - Kryptokoryna


Kokokabana
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W załączniku przesyłam zdjęcie jakie mi się udało zrobić, lepszego nie będzie. Dlatego opiszę, co się tu odbywa ;)

Liść gnije na moich oczach. Część liścia jest zdrowa, a część zgnita. Między zdrową a martwą tkanką wydobywają się małe bąbelki tworząc białą pianę . Liść widoczny na zdjęciu ma może ze 4 dni od kiedy się otworzył z pęka. Jedyne co robiłem 4 dni temu to, płukałem watę z filtra i dodawałem keramzyt, bo miałem jeden wolny koszyk. Czy to keramzyt może tak wpływać na liście kryptokoryny?

 

Generalnie nie nawożę, mam pod grubą warstwą piachu ziemię ogrodową i większość czasu, lałem kranówę, była też już zielenica na szybach, także uważam że mikro jest i tak przedawkowane naturalnie.

 

Jestem na etapie, zmiękczania wody, przez wodę RO 0 KH i demineralizowaną >3 KH , oraz kwas solny 5%, od dzisiaj, dawka 2x mniejsza niż zalecana. Aktualnie nie podaję co2, żeby wyniki testów były dokładniejsze.

Aktualnie pH oscyluje w przedziale, 6.6-6.8, czyli w ciągu dwóch dni 0.8 ph z 7.4, w przeciągu 4-ech dni z 7.6. Od jutra zwalniam z obniżaniem.

Co2 na poziomie 5-8mg/l

 

zbiornik 300l stoi 2 miesiące

Oświetlenie led 35 modułów power led 9k + 6 modułów barwa 3K około w sumie 4000lumen, świecę 10-12 godzin w systemie 3 fazowym 1 belka rano, 3 belki południe, 1 belka wieczorem, noc ciemno. Ostatnio podawałem co2 tydzień temu.

Obsada

32 neonek

4 kirysy

3 kosiarki syjamskie

2 otoski

post-25018-0-20727200-1516110956_thumb.jpg

Edytowane przez Kokokabana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...