Skocz do zawartości

Zmiękczacz wody wodociągowej


cob_ra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po 2 latach wracam do działu, w nowym domu mam wyprowadzoną instalację z wodą oraz kanalizą w miejscu gdzie stanie baniak 720l.

 

Jak wygląda sprawa wody, z niej jestem co do sprzętu i armatury zadowolony. Zero kamienia itp. Ale jak się sprawdzi taka woda w wprzypadku obsady? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej obsady?
Jakie parametry wody?

Mniej więcej opisałeś to tak:
Stoję na peronie o godzinie 7 wieczorem, położyli nowe tory, przyjechał pociąg , ładny czysty, jestem z niego zadowolony.
Czy tym pociągiem dojadę do Katowic?

Co do tytułowego zmiękczacza to ja osobiście jestem jakoś sceptycznie nastawiony, zmieniają  się w wodzie jony co daje nam niby niższe twardości ale chyba przewodność jej wzrasta. Eeee ja jestem na nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi chodziło o to co ta woda warta. Obsada to niewiadoma na ta chwile. Tam jest żywica jonowymienialna regenerowana sola.

Parametry zerknę jak bede w domu jednak testy maja 3 lata i nie wiem ile wskaza wynik wiarygodny. Wodociag to woda twarda.

 

Mogę ominąć zmiękczacz, zamontować filtr ro, dać wodę z wodociagu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy też jaka obsada, jaki biotop chcesz osiągnąć. Warto na tym etapie dobrać odpowiednie kamienie i podłoże. Wszystko ma swoją kolejność , a na końcu zawsze rybki

Żadna kranówa się nie nada, bez odstania, przez zawarty w niej chlor i to wiadomo już od dawna. Taką wodę zniosą chyba tylko kiryski spiżowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez filtr ro możesz i tą "zmiękczoną" przepuścić i ewentualnie dać mineralizator. Ja też bym tej wody nie dawał do akwa. Ten sód nie daje mi spokoju jednak.

 

No też jestem ciekaw jak z tą sodą.

Kolega z pracy kiedyś się pochwalił, że ma instalacje zmiękczającą wodę z wodociągów - właśnie tą żywicą.

Parametry miał GH = 0 i KH=24. - sam sprawdzałem, bo miał być moim źródłem miękkiej i darmowej wody :)

Jego żona, biolog, choć nigdy nie interesowała się akwarystyką, to raczej sceptycznie podchodziła do użycia tej wody w akwarium,

 

Szukałem trochę informacji na necie ale ciężko coś znaleźć. Na RA ktoś pisał, że jednak przepuszcza to przez RO aby pozbyć się tej sody.

Z kolei inni mówią, że jak chcemy podbić KH to najlepiej sodą.

Podejrzewam, że wszystko zależy od poziomu tej sody. 

A, i nie wiadomo też jak z buforowaniem Co2 za pomocą KH z sody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...