Forum akwarystyczne - Super Akwarium korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Przeczytaj tę stronę Polityka prywatności dla uzyskania szczegółów. Czy wyrażasz na to zgodę:    Wyrażam zgodę
Wyrażam zgodę

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zmiękczacz wody wodociągowej

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 cob_ra

cob_ra

Forumowicz

• Użytkownik
  • 51 postów
  • LokalizacjaSkierniewice

Napisano 12 styczeń 2018 - 20:23

Po 2 latach wracam do działu, w nowym domu mam wyprowadzoną instalację z wodą oraz kanalizą w miejscu gdzie stanie baniak 720l.

Jak wygląda sprawa wody, z niej jestem co do sprzętu i armatury zadowolony. Zero kamienia itp. Ale jak się sprawdzi taka woda w wprzypadku obsady? 

#2 Mapet

Mapet

Ban Master

• Moderator
  • 4532 postów
  • Lokalizacjaul. Sezamkowa

Napisano 13 styczeń 2018 - 03:44

Jakiej obsady?
Jakie parametry wody?

Mniej więcej opisałeś to tak:
Stoję na peronie o godzinie 7 wieczorem, położyli nowe tory, przyjechał pociąg , ładny czysty, jestem z niego zadowolony.
Czy tym pociągiem dojadę do Katowic?

Co do tytułowego zmiękczacza to ja osobiście jestem jakoś sceptycznie nastawiony, zmieniają  się w wodzie jony co daje nam niby niższe twardości ale chyba przewodność jej wzrasta. Eeee ja jestem na nie...

"Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko podczas zbierania wody z podłogi."

Zanim coś napiszesz, zapoznaj się z TYM(klik)

Nienawidzę teoretyków, których wiedza nie ma nic wspólnego z ich doświadczeniem.

280 L, 90L, 75 L i inne

#3 cob_ra

cob_ra

Forumowicz

• Użytkownik
  • 51 postów
  • LokalizacjaSkierniewice

Napisano 13 styczeń 2018 - 13:43

Bardziej mi chodziło o to co ta woda warta. Obsada to niewiadoma na ta chwile. Tam jest żywica jonowymienialna regenerowana sola.
Parametry zerknę jak bede w domu jednak testy maja 3 lata i nie wiem ile wskaza wynik wiarygodny. Wodociag to woda twarda.

Mogę ominąć zmiękczacz, zamontować filtr ro, dać wodę z wodociagu.

#4 ahr

ahr

Ban Master

• Moderator
  • 1929 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 styczeń 2018 - 14:05

Przez filtr ro możesz i tą "zmiękczoną" przepuścić i ewentualnie dać mineralizator. Ja też bym tej wody nie dawał do akwa. Ten sód nie daje mi spokoju jednak.

sml_gallery_8283_309_86545.gifsml_gallery_8283_309_27530.gif
"I may be an idiot, but I'm not stupid"

#5 Kokokabana

Kokokabana

Bywalec

• Użytkownik
  • 84 postów

Napisano 14 styczeń 2018 - 13:20

Zależy też jaka obsada, jaki biotop chcesz osiągnąć. Warto na tym etapie dobrać odpowiednie kamienie i podłoże. Wszystko ma swoją kolejność , a na końcu zawsze rybki

Żadna kranówa się nie nada, bez odstania, przez zawarty w niej chlor i to wiadomo już od dawna. Taką wodę zniosą chyba tylko kiryski spiżowe .

#6 k0zz

k0zz

Dyskutant

• Użytkownik
  • 207 postów

Napisano 16 styczeń 2018 - 00:12

Przez filtr ro możesz i tą "zmiękczoną" przepuścić i ewentualnie dać mineralizator. Ja też bym tej wody nie dawał do akwa. Ten sód nie daje mi spokoju jednak.

No też jestem ciekaw jak z tą sodą.

Kolega z pracy kiedyś się pochwalił, że ma instalacje zmiękczającą wodę z wodociągów - właśnie tą żywicą.

Parametry miał GH = 0 i KH=24. - sam sprawdzałem, bo miał być moim źródłem miękkiej i darmowej wody :)

Jego żona, biolog, choć nigdy nie interesowała się akwarystyką, to raczej sceptycznie podchodziła do użycia tej wody w akwarium,

Szukałem trochę informacji na necie ale ciężko coś znaleźć. Na RA ktoś pisał, że jednak przepuszcza to przez RO aby pozbyć się tej sody.

Z kolei inni mówią, że jak chcemy podbić KH to najlepiej sodą.

Podejrzewam, że wszystko zależy od poziomu tej sody. 

A, i nie wiadomo też jak z buforowaniem Co2 za pomocą KH z sody.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Chcesz korzystać ze wszystkich funkcji forum? Zarejestruj się. To zajmie tylko chwilę!