Forum akwarystyczne - Super Akwarium korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Przeczytaj tę stronę Polityka prywatności dla uzyskania szczegółów. Czy wyrażasz na to zgodę:    Wyrażam zgodę
Wyrażam zgodę

Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy na pewno ospa?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Natalia.t

Natalia.t

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 10 styczeń 2018 - 16:08

1. Litraż zbiornika. - 60 litrów
2. Kiedy został założony - 19.11.2017, pierwsze ryby dwa tygodnie temu
3. Rodzaj i model filtra / czy jest włączony cały czas. - aquael fan 1, chodzi cały czas.
4. Gatunki i ilość ryb: 9x Rasbora espei, 2x Pielęgniczka ramireza, 6x krewetka amano.
5. Ilość i rodzaj roślin - dość sporo, anubias, microsorium, żabienica, gałęzatka, Lobelia cardinalis, Limnophila sessiliflora, mech.
6. Inne sprzęty: grzałka
7. Nawozów nie stosuję, karma sucha w płatkach tropical, dwa razy podałam mrożonego solowca.
8. Parametry wody: KH 3, GH 6, NO2 0, NO3 <1,
9. Temperatura w zbiorniku - 26 stopni C
10. Jak wyglądają porządki w akwarium: podmiana co tydzień, odmulanie bardzo delikatne wierzchniej warstwy podłoża, czyszczenie przedniej szyby gąbką, filtr był czyszczony raz, tzn. zanurzony kilkukrotnie w spuszczonej wodzie z akwarium, bez wyciskania itp.
11. Problem jaki mamy z podopiecznymi:

Dwa tygodnie temu kupiłam rozbory, tydzień później pielęgniczki i krewetki. Dwa dni po wpuszczeniu pielęgniczek do akwarium zauważyłam, że samiec ma dwie kropki na płetwie ogonowej. Potem musiałam wyjechać na 3 dni. Od mojego powrotu w poniedziałek samiec wygląda smutno, bo chociaż nie widać kropek, to płetwy cały czas ma skulone. Samiczka cały czas się chowa pod liściem. Trochę na pewno dlatego, że samiec bardzo ją ganiał od drugiego dnia, ale trochę też dlatego, że i ona już ma kropki na płetwie ogonowej. W poniedziałek wrzuciłam im solowca z pół kostki mrożonki, wszystkie rybki jadły. Dzisiaj rano znów podałam, wygoniłam samicę spod liścia, ale ona już nie je. Samiec albo siedzi pod filtrem, albo na filtrze, jak podchodzę do akwarium to podpływa do przedniej szyby, czasami buszuje po akwarium i coś podgryza, ma apetyt, je suchą karmę, ale cały czas ma skulone płetwy, czasami się trzęsie, bardzo szybko przepływa z jednego konta akwarium w drugi, ociera się. Jedna rozbora-inwalidka (brak górnej połowy płetwy ogonowej) często przesiaduje w jednym miejscu pod filtrem, inna normalnie pływa, ale też już dostała kropek. Nie wiem jak powinny wyglądać normalne odchody rybie, ale za niektórymi rybkami coś długo się ciągnie (w piątek przed wyjazdem trochę je przekarmiłam, potem dopiero w poniedziałek dostały tego solowca z mrożonki)
12. Zdjęcie chorej rybki.

1e49159f1c3c6.jpg

 

 

13. Zdjęcie zbiornika. Woda jet przejrzysta, tylko szyba brudna i tak wygląda mało ładnie.

279e33f1c2e1a.jpg

 

 

 

Czy te białe kropki to na pewno ospa? Jakie jeszcze mogą byś choroby objawiające się w ten sposób? Rybki jeśli mają to po kilka kropek, widocznych tylko na płetwach, u samca ich w ogóle nie widać, stąd wątpliwości.

Kupiłam Ichtio tropicala, ale nie wiem, czy przed podaniem robić podmianę? W instrukcji napisali, że po trzech dniach robić podmianę i to by akurat idealnie się złożyło z normalnie planowanymi porządkami.

 

 

Aktualizacja: Chłopak też przestał jeść. :( Podkręciłam grzałkę to wszystkie rybki się zebrały wokół niej i tam siedzą, nawet samica wypłynęła z kryjówki i na przemian się grzeje i "wietrzy" przy wylocie filtra.


Użytkownik Natalia.t edytował ten post 10 styczeń 2018 - 17:46 Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Chcesz korzystać ze wszystkich funkcji forum? Zarejestruj się. To zajmie tylko chwilę!