Forum akwarystyczne - Super Akwarium korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Przeczytaj tę stronę Polityka prywatności dla uzyskania szczegółów. Czy wyrażasz na to zgodę:    Wyrażam zgodę
Wyrażam zgodę

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy zmieniac parametry "kranówy" ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 ataman

ataman

Podglądacz

• Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 28 grudzień 2017 - 21:13

Witam, 

zamierzam załozyc akwarium wielogatrunkowe , amazonka z obsada np. neon inessa, gupik, z kirysek pstry, otosek, może jeszcze drobnoustek obrzeżony. 
Czy kranówka będzie dobra do takiej obsady, parametry Kh - 12, odczyn 7-2 - 7,5 ? Wiem że większość z ww. gatunków wymaga dość miekkiej i lekko kwaśnej wody, ale czy np. gatunki od wielu pokoleń hodowane i rozmnażane w Polsce nie mają juz większej tolerancji na nasza wodę kranową ? 
Czy trzeba ją zmiękcząć i zakwaszać ?

#2 Dawidk

Dawidk

Dyskutant

• Użytkownik
  • 152 postów

Napisano 28 grudzień 2017 - 22:21

Pierwsze przeczytaj o wymaganiach ryb a później dostosuj wodę pod wybrane ryby. Te ryby co napisałeś nie pasują za bardzo do siebie. 

Nie chodzi o to czy ryby mają tolerancję na "kranówę" czy nie. Chodzi o to aby dostosować parametry wody tak, żeby rybą było jak najlepiej, a nie tylko na tyle żeby ją tolerowały.

#3 DavyJones

DavyJones

Fanatyk

• Użytkownik
  • 1212 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 29 grudzień 2017 - 01:13

Ryby z krajowych lub azjatyckich hodowli są pod względem parametrów wody bardziej tolerancyjne niż ryby z odłowu.

Moje roślinne 200l http://forum.superak...-200l-roślinne/

Pokrywa oświetleniowa z PCV http://forum.superak...wa-z-pcv-60x30/

#4 ataman

ataman

Podglądacz

• Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 29 grudzień 2017 - 20:08

Właśnie jestem po dłuzszej lektu

Pierwsze przeczytaj o wymaganiach ryb a później dostosuj wodę pod wybrane ryby. Te ryby co napisałeś nie pasują za bardzo do siebie. 

Nie chodzi o to czy ryby mają tolerancję na "kranówę" czy nie. Chodzi o to aby dostosować parametry wody tak, żeby rybą było jak najlepiej, a nie tylko na tyle żeby ją tolerowały.

Jestem po dłuższej lekturze z której wynika że ww. przeze mnie ryby maja podobne wymagania do co parametrów wody

#5 ahr

ahr

Ban Master

• Moderator
  • 1929 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 grudzień 2017 - 19:35

Wystarczy odpowiednio dobrać lektury a wszystko się będzie zgadzać. To że gupiki będą żyły w zasadzie każdej wodzie to fakt. Wszystkie inne też będą żyły. Co z tego, że krótko i chorowicie. Ale szczęśliwe merdają ogonkami. :P Bo mają silną wolę przetrwania. Taka ich natura.

A dla zwolenników przyspieszonej ewolucji powiem jedno: szympansy w zasadzie już powinny się zbliżać do wynalezienia maszyny parowej.

sml_gallery_8283_309_86545.gifsml_gallery_8283_309_27530.gif
"I may be an idiot, but I'm not stupid"

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Chcesz korzystać ze wszystkich funkcji forum? Zarejestruj się. To zajmie tylko chwilę!