Forum akwarystyczne - Super Akwarium korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Przeczytaj tę stronę Polityka prywatności dla uzyskania szczegółów. Czy wyrażasz na to zgodę:    Wyrażam zgodę
Wyrażam zgodę

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mały skalar chce zabić dużego Skalara

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kokokabana

Kokokabana

Bywalec

• Użytkownik
  • 84 postów

Napisano 28 grudzień 2017 - 16:15

Napiszę tak w skrócie.

Myślałem że jeden z moich Skalarów złapał pleśniawkę na płetwie, co dziwne biały osad zaczynał się od brzucha, a nie tak jak w przypadku martwicy płetw od nasady. Do tego dziwne opuchnięty mięsień płetwy.

Zaniepokojony, zrobiłem krótkotrwałą kąpiel Skalara w Herthosan. Po powrocie do akwarium głównego, mały wredny skalar, jeży się przed większym i gania bez opamiętania po całym akwarium, dziobiąc po chorej płetwie i co dziwne tylko jemu nie daje spokoju.

Mam w sumie 6 skalarów. 300L zbiornik 120X50

Jak coś jeszcze potrzeba to pisać.

Myślałem nad separacją, ale może tak ma być, bo rozpoznają u siebie płeć?

#2 DavyJones

DavyJones

Fanatyk

• Użytkownik
  • 1216 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 28 grudzień 2017 - 20:07

Prawdopodobnie to dwa samce. Jak jeden wreszcie zabije drugiego to znajdzie sobie następną ofiarę. 

Moje roślinne 200l http://forum.superak...-200l-roślinne/

Pokrywa oświetleniowa z PCV http://forum.superak...wa-z-pcv-60x30/

#3 Kokokabana

Kokokabana

Bywalec

• Użytkownik
  • 84 postów

Napisano 28 grudzień 2017 - 20:37

Tylko że ten większy się w ogóle nie stawia, tylko ucieka. Jedynym schronieniem dla niego to róg akwarium, bo mniejszy atakuje od przodu podnosząc pysk do góry. Kiedy większy się płoszy, zaczyna większego gonić.

Tak mi się wydaje, że gdyby to był samiec, to przecież, by oddał na zasadzie. Ja tu pływam spadaj, nie zawracaj mi głowy mały :D

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Chcesz korzystać ze wszystkich funkcji forum? Zarejestruj się. To zajmie tylko chwilę!