Forum akwarystyczne - Super Akwarium korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Przeczytaj tę stronę Polityka prywatności dla uzyskania szczegółów. Czy wyrażasz na to zgodę:    Wyrażam zgodę
Wyrażam zgodę

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Filtr kubełkowy do 30 litrów. Ma sens?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 pio386

pio386

Małomówny

• Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 22 grudzień 2017 - 19:52

Witajcie. Planuję wymianę filtra w moim 30-litrowym zbiorniku (40x25x30 cm). Filtr, który teraz posiadam to Aquael Fan Mini. Mam go od ponad roku i prawdę mówiąc jestem średnio zadowolony. Niby działa, niby coś tam filtruje, ale tak naprawdę nie wiem co to znaczy "krystalicznie czysta woda", ciągle pływają w niej jakieś "syfki". W dodatku po ponad roku używania szybko się zapycha i muszę go często czyścić. Nie wspominając o tym, że zabiera miejsce w akwarium. Myślałem o kaskadzie, ale niestety nie mam wystarczająco miejsca przy akwarium, nie chcę też ciąć pokrywy. Wpadł mi w oko filtr kubełkowy Aquael Minikani 80. Niby do zbiorników 45-80 l, ale może nadałby się do mniejszego akwarium? Z tego co zdążyłem poczytać widzę, że zbiera pozytywne opinie. Wiadomo, większa powierzchnia filtracyjna, możliwość stosowania wkładów, mógłbym go też bezproblemowo schować w szafce pod akwarium. No ale właśnie... czy to nie będzie przerost formy nad treścią w moim przypadku? Najbardziej obawiam się efektu pralki w akwarium. Trzymam bojownika, a ta ryba nie lubi dużego ruchu wody. Co myślicie o tym filtrze i w ogóle o pomyśle pakowania kubełka do takiego małego zbiornika? Ewentualnie jaki inny filtr zewnętrzny moglibyście polecić? 

#2 jimmy

jimmy

Dyskutant

• Użytkownik
  • 153 postów
  • LokalizacjaOleśnica

Napisano 22 grudzień 2017 - 20:49

Filtracji nigdy za wiele, Jeśli ma możliwość zduszenia przepływu to było by ok a po za tym jak wyładujesz go zeolitem, ceramiką czy czymś innym, to będziesz i tak miał mniejszy przepływ.

#3 pio386

pio386

Małomówny

• Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 22 grudzień 2017 - 21:08

Z tego co widzę na stronie Aquaela, to w tym filtrze można regulować przepływ wody. Chyba jednak się na niego zdecyduję :)

#4 kicaj

kicaj

Tubylec

• Użytkownik
  • 347 postów

Napisano 23 grudzień 2017 - 10:14

Popatrz też na multikani. Ma regulację i jak będziesz chciał zwiększyć media to raz dwa.
Minus to grubość przewodów i wielkość pompy zewnętrznej - ja muszę coś z tym zrobić.

Sent with handy.

#5 pio386

pio386

Małomówny

• Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 24 grudzień 2017 - 00:11

Ostatecznie kupiłem filtr Ikola 150. Kilka osób na innym forum mi go poleciło, mimo że producent mało znany. Zaletą tego filtra jest to, że nie ma zewnętrznej pompki i nie trzeba z nim aż tak kombinować jak z Aquaelem. Mam nadzieję, że będzie się dobrze sprawował :)

#6 Krzysiek1702

Krzysiek1702

Władca Piasków

• Moderator
  • 1662 postów
  • LokalizacjaLubartów/Lublin

Napisano 24 grudzień 2017 - 12:53

Jak z głośnością tego filtra?

:^)

#7 pio386

pio386

Małomówny

• Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 25 grudzień 2017 - 22:32

Według mnie jest bardzo cichy. Trzymam go w szafce pod akwarium i gdy jest zamknięta, to filtra w ogóle nie słychać. Dopiero gdy zbliżę ucho powiedzmy na 15 cm to słychać pracę wirnika. Jak na razie filtr sprawuje się bardzo dobrze, tak czystej wody w akwarium jeszcze nie miałem :)

Użytkownik pio386 edytował ten post 25 grudzień 2017 - 22:34

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Chcesz korzystać ze wszystkich funkcji forum? Zarejestruj się. To zajmie tylko chwilę!