Skocz do zawartości

Głodówka - czy dobrze rozumuję?


AkwaMichał
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór,

 

chciałbym zapytać czy 7 dniowa głodówka (= żadnych pokarmów) może zaszkodzić rybą i krewetką, które przyzwyczajone są do karmienia codziennego?

Krewetki wg mnie powinny wtedy zabrać się za porządki, a ryby mogą przeczyścić swój układ pokarmowy, a może nawet wyeliminować wypławki (w sumie kilka razy widziałem w akwarium, ale mam też trochę ślimaków i jakby robaczków wijących się po szybie - ale trzeba dobrze się przyjrzeć przy podłożu).

 

Po takim zabiegu chciałbym w ogóle zmienić trochę ich sposób karmienia: ryby codziennie, mniejszą porcją, krewetki co dwa dni (+ jeden dzień w tygodniu dla ryb głodówka).

Czy to nie są zbyt drastyczne zmiany? Czytałem wiele opinii, że to robi bardzo dobrze dla całego akwarium, ale wolę zapytać jeszcze Was.

 

Jak ktoś ma czas, to fajnie jakby dziś odpowiedział, bo zacząłbym jutro, a skończył bym za tydzień.

Pozdrowienia.

Edytowane przez AkwaMichał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi mi właśnie - pomogą wysprzątać akwarium (choć od tego jestem ja :P).

 

Kanibalizm w akwarystyce? Raczej nie sądzę, że po 7 dniach ryby dopuściły by się do tego, zresztą 5 Razbor Klinowych i 2 Tetry Niebieskie raczej nie są krwiożercami :P

Martwiłbym się bardziej o krewetki...czy ryby nie zrobią sobie uczty w ramach protestu...

Edytowane przez AkwaMichał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, Razbora jak się wkurzy to potrafi, bo małe krewetki (duże też, ale duże mają większa szansę się obronić - duży rozmiar zniechęca rybę) często w toni wodnej jak o coś zahaczą lub poczują się zagrożone zachowują się jak porażone prądem = to wkurza każdą rybę i chap i nie ma krewetki.

 

Małe ryby są często bardziej zadziorne jak te duże.

Edytowane przez AkwaMichał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzało mi się i 2 tygodnie przymusowej głodówki i nie zauważyłem problemów z obsadą. Krewetki też jakoś sobie poradziły bo akurat też żyły w akwa z rybami. Moim zdaniem tydzień na spokojnie dadzą radę.

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...