Forum akwarystyczne - Super Akwarium korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Przeczytaj tę stronę Polityka prywatności dla uzyskania szczegółów. Czy wyrażasz na to zgodę:    Wyrażam zgodę
Wyrażam zgodę

Skocz do zawartości

Zdjęcie

[45] Miała być Azja vol.3

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 ahr

ahr

Ban Master

• Moderator
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 grudzień 2017 - 22:01

Powoli startuje moja powiększona Azja. Mam nadzieję, że w tym tygodniu będzie zalana.

Plan jest taki, że to kolejne szkło którego obsługa ogranicza się do karmienia i podmian wody.

Szkło to standardowa 45: 50x30x30cm

Filtracja: HMF napędzany Patem mini, 3cm gąbka 30ppi, mam nadzieję, że to zadziała. Wklejony pasek plexi oddzielający gąbkę od piachu - nie planuję prędko ruszać tego szkła, więc chciałbym mieć możliwość za jakiś rok wyjąć gąbkę i ewentualnie przepłukać bez ruszania podłoża.

Za gąbką ukryta grzałka Aquael Gold 50W.

Oświetlenie: docelowo 3W Leddy Tube Sunny (ten z 30, w tej chwili założony moduł 6W). Jakby kogoś interesowało to 0,067W/L. ;)

Podłoże: oczywiście piach plus kulki g-t. Na dole szkła pasek czarnej folii, żeby sinicom lekko nie było.

Rośliny: w zasadzie to co do tej pory - kryptokoryny, pogostemon helferi, bucephalandry, jakiś mech, oczywiście trawnik z małego heńka i lileaopsis brasiliensis(chyba, taka mała trawka) oraz Utricularia Graminifolia - to podobno wymagające ziele, okaże się.

Obsada: Danio margaritatus, krewetki, helenki jakieś, czy samce endlera tutaj trafią jeszcze nie wiem.

Widoczek szkła:

Niedługo start

HMF:
HMF 1
HMF 2
HMF 3

• Luna lubi to

sml_gallery_8283_309_86545.gifsml_gallery_8283_309_27530.gif
"I may be an idiot, but I'm not stupid"

#2 locdog

locdog

Ja tu mieszkam

• Użytkownik
  • 3004 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 grudzień 2017 - 23:34

"Nie masz uprawnień do przeglądania tej grafiki".

Beztytulu_anxhweh.jpg

#3 AkwaMichał

AkwaMichał

Forumowicz

• Użytkownik
  • 66 postów

Napisano 05 grudzień 2017 - 19:34

Pewnie wyjdzie super. 

Dlaczego za HMF nie planujesz włożyć jeszcze jakiś mediów? Może lawa wulkaniczna? 

#4 ahr

ahr

Ban Master

• Moderator
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 grudzień 2017 - 21:08

Muszę się nad tym zastanowić. Może trochę ceramiki z fzn-a. Lawy chyba bym nie zaryzykował, podobnie jak bazaltu.

Obsada będzie raczej skromna, więc nawet bakterie na gąbce nie będą miały za wiele do roboty, nie wspominając o tych w podłożu.

Jak wyjdzie to się okaże, na ile moje plany pokryją się z rzeczywistością. Duże plany wiążę z tą Utricularia Graminifolia, bardzo chciałbym sprawdzić czy będzie rosła w takich warunkach.

#5 AkwaMichał

AkwaMichał

Forumowicz

• Użytkownik
  • 66 postów

Napisano 06 grudzień 2017 - 18:45

No tak, z lawą i bazaltem jest różnie, jedno raz zatwardza, drugie nie...co jest dziwne bo podobno to zawsze jest to samo. 

#6 ahr

ahr

Ban Master

• Moderator
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 grudzień 2017 - 15:33

Najpierw substrat:

Substrat

Potem podłoże roślinne:

Podłoże roślinne

A na koniec trochę roślin, korzeni i zalewamy:

Zalewanie

E: I wystartowało.

Start

Użytkownik ahr edytował ten post 10 grudzień 2017 - 18:30

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Chcesz korzystać ze wszystkich funkcji forum? Zarejestruj się. To zajmie tylko chwilę!