Skocz do zawartości

Cichy filtr zewn. dla 200l akw. z pokrywa


ataman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jaki filtr byłby najlepszym wyborem jeśli chodzi o aklwarium 200l, wielogatunkowe z pokrywą, mam na mysli wydajność, jakość i jak najcichsza pracę (będzie stał w sypialni).  Myśle że w grę wchodza firmy: JBL, Aquael, Tetra, Eihem.

Drugie moje pytanie to: czy kupować filtr o wydajności sporo większej niz minimalna wymagana dla danego akwarium, bo chyba producenci lubia zawyżać te wydajności a rzeczywistość jest nieco inna.

Mam jeszcze jedno pytanie może głupie, jeśli tak to prosze o sprostowanie, w jaki sposób filtr zewnetrzny napowietrza wodę w akwarium z pokrywą skoro właśnie w przykrytym akwarium wymiana powietrza jest minimalna, więc co daje ruch tafli wody nawet przy użyciu deszczownicy ? Czy filtry takie posiadaja dyfuzory zasysające powietrze świeże ? Jeśli nie to co da samo mieszanie wody i wzburzanie jej tafli ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym wyborem będzie filtr Eheima (polacam kupić większy niż deklarowany do danego litrażu). Trzeba przyznać, że to niezawodna firma. Filtr można zawsze przykręcić aby nie chodził na 100%. Napowietrzanie wody odbywa się przez ruch tafli wody. Deszczownica jest najlepszym sposobem napowietrzania wody. Zwizualizuj sobie falę na jeziorze :) W naturze też napowietrzanie działa na tej samej zasadzie. Ja u siebie deszczownicę mam umieszczoną 2 cm pod taflą wody i ustawiona pod kątem (do góry) tak aby wytarzała falę ale nie chlupała. Jest cisza i wszystko śmiga :) Pamiętaj, że filtr to serce akwarium dlatego nie warto na nim oszczędzać aż tak bardzo. Musi chodzić 24h/dobę oczywiście. Jeśli masz jakieś upatrzone modele to możesz tu podać. Podpowiemy co będzie najlepsze :)

Edytowane przez Aisulim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie filtr JBL CristalProfi e 1501. 

Napakowany jest ceramiką i gąbkami. Na tłoczeniu ma zamontowany filtr narurowy jako dyfuzor CO2.

 

Powiem tak: u mnie przy długości akwarium 160 cm. dawał rade średnio. Musiałem dołożyć cyrkulator 500 Aquaela.

 

Jest zamknięty w szafce i delikatnie słychać buczenie jeśli się wsłuchać z głową przy drzwiczkach. U mnie na szczęście stoi w salonie więc nikt go nie słyszy. Gdybym miał go przy głowie w sypialni to było by słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ruchu tafli wody to wszystko rozumiem, ruch tafli powoduje znaczne zwiekszenie powierzchni wchlaniania tlenu z powietrza i przyklad z jeziorem byylby dpobry gdyby nie maly szczegol, taki ze jezioro nie jest przykryte pokrywa :) W akwarium z pokrywa, w warstwie powietrza nad tafla wody jest malo tlenu, wiec co daje ruch tafli, ale ok. skloro nikt nie narzeka na tego typu p[roblemu to przyjmuje to do wiadomosci. W koncu to pokrywa nie jest hermetyczna.

A co do sprzetu to czytajac liczne fora dochodze do wniosku ze przy obecnej technice kazdy filtr renomowanej firmy bedzie dobry , byleby nie kupowac chinczyka chociaz niektorzy tez je sobie chwala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W koncu to pokrywa nie jest hermetyczna.

 

Dlatego natlenianie "taflą" odbywa się nawet przy pokrywie. Która jest niezbędna przy hodowli niektórych gatunków ryb, np Razbor i Skalarów. Oba gatunki doskonale skaczą. 

 

 

 

kazdy filtr renomowanej firmy bedzie dobry , byleby nie kupowac chinczyka

 

Jesteś naiwny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A co do sprzetu to czytajac liczne fora dochodze do wniosku ze przy obecnej technice kazdy filtr renomowanej firmy bedzie dobry , byleby nie kupowac chinczyka chociaz niektorzy tez je sobie chwala

Jakieś słabe fora czytasz. Często można trafić na wątki o problemach z tetrami, jbl-ami itd a o filtrach z serii hw często pojawiają się opinie, że dziadostwo bo chińczyk ale to teoria pisana z reguły przez tych, którzy nie mieli tych filtrów a kierują się tylko jakimiś stereotypami. Ja rozważałem między eheimem i hw. Wygrała cena, zdecydowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie mogę polecić Aquael Unimax 250. Cichy, co czasami doprowadza do niedorzecznych sytuacji bo trzeba sprawdzać po ruchu tafli wody czy to w ogóle chodzi. Pojemność duża, bierze tylko 11W, nie rzuca się w oczy jak biały HW.

Z HW mam złe doświadczenia bo mój zaczął ciec. Co prawda tylko gdy się go przechyliło, ale nie odważyłbym się takiego filtra użytkować bo nie wiadomo kiedy zacznie ciec ,,całkowicie".

Eheim'y są spoko, ale są sporo droższe od Unimax 250, a przy tym, z ręką na sercu - miałem dwa Eheimy - oba słychać.
Mam 2x Uni 250 oraz w innym baniaku minikani 80 - wszystkie bezszelestne. Zaleta Eheim nad wszystkimi filtrami to ich giętkie węże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o węże to dokładnie fluval ma identyczne rozwiązanie. Myślę że nie ma co się martwić o wytrzymałość. U mnie sprawdzają się znakomicie.

 

 

 

Minikani? Temat dotyczy baniaka 200l a nie cichych filtrów bez podziału na litraż.

 

 

Chodzi o rozwiązanie z pompą na zewnątrz które ma ten producent.

 

To samo rozwiązanie jest również  w większych filtrach tej marki. Ta konfiguracja jest praktycznie bezgłośna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pter007 - czytaj całymi zdaniami, proszę.

 

,,Mam 2x Uni 250 oraz w innym baniaku minikani 80 - wszystkie bezszelestne"

 

Unimax 250 TEŻ jest bezszelestny, jak wynika ze zdania które zamieściłem.

Czytaj tytuł tematu. Ktoś szuka kubełka do baniaka 200l a ty tu wyjeżdżasz ze swoim minikani. Temat nie brzmi "pochwalcie się co macie". Może wymień wszystko co jest na rynku bezszelestnego a autor później przetrzepie internet, żeby sprawdzić, który jest do jakiego litrażu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że 2x Minikani 80 dałby radę... Na pewno lepsze to od Twoich wypocin/propozycji na konkurencyjnym forum o filtrach ,,biologicznych" wewnętrznych.

Linku nie podaję bo nie wiem czy można, ale takie cuś wkleję:
 

Re: Cichy filtr zewn. do akw. 200l

Postautor: Peter007 » 3 gru 2017, 2017 18:24

Albo wewnętrzny ferplast blumodular 3. Ludzie z powodzeniem używają go w baniakach 300l. Na olx były ostatnio nówki za 90zł
W drodze ku Tanganice

Więc przestań... gadać brednie że mam czytać tytuł tematu.
Edytowane przez AkwarystaArtur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może, pseudospecjalisto, poczytaj o swoim minikani i o blumodular to zrozumiesz, że skoro ty wybrałeś minikani to nie znaczy, że jesteś gość i to jest najlepsza opcja a już ładowanie 2 sztuk do jednego akwarium i jednocześnie mnożąc cenę tego kubełeczka x2 to już wybitnie brak jakiegokolwiek pojęcia. Minikani 80 można ładować co najwyżej do baniaka ~60l czyli swój pomysł musisz raczej pomnożyć x4 a nie tylko x2. Takiej rady możesz udzielić, żeby za wszelką cenę wcisnąć swój minikani 80. Za podwojoną cenę minikani można przebierać w dobrych filtrach ale skąd ty to możesz wiedzieć? I jeszcze raz przeczytaj temat, tym razem ze zrozumieniem.

 

 

A ja widzę, że jesteś chyba jedyną osobą w tym temacie, która nie doczytała, nie zrozumiała, ale sieje ferment. Zaciąłeś się na tym minikani jak nie wiem co. To że wspomniał o nim tylko w kontekście cichego filtra Aquaela w zestawieniu z Eheimem, chyba tylko dla Ciebie jest nie zrozumiałe. Za to proponowanie filtra wewnętrznego w temacie o filtrze zewnętrznym jest ok? Jak potrzebujesz odreagować, to poszukaj innego miejsca.

Jakakolwiek kontynuacja tej pyskówki zostanie należnie nagrodzona. /ahr/

 

Strach się bać. Ja się zaciąłem? Twój koleżka tylko o minikani dyskutuje co potwierdził, że jeśli nie jeden to 2x się sprawdzi.

Edytowane przez Peter007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Juz prawie zdecydowalem się na Unimaxa 500 do akwarium 200l ale rozmowa ze sprzedawca ze sklepu akwarystycznego zbiła mnie z tropu. Stwierdził on ze 500 to za duzo, ze wystarczy 250. A co Wy o tym sadzicie. Jesli faktycznie tak jest to nie mam zamiaru przeplacac kupujac 500. A moze akurat taki mial na stanie i chcial mi go wcisnac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...