Forum akwarystyczne - Super Akwarium korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Przeczytaj tę stronę Polityka prywatności dla uzyskania szczegółów. Czy wyrażasz na to zgodę:    Wyrażam zgodę
Wyrażam zgodę

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kto zabił mi dwie samice głupika?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 _Mateusz_

_Mateusz_

Dyskutant

• Zbanowany
  • 151 postów
  • LokalizacjaMiedziana Góra

Napisano 22 listopad 2017 - 15:53

Witam. Wczoraj patsze na moje akwarium a tam na roślinie leży nieżywa samica głupika a obok jej ampularia była. Następna samica głupika była już martwa i miała ogon w kształcie płomienia. Samiec gupika przeżył.
W akwarium znajduje się:
1 zbrojnik pospolity (niebieski) dorosły i jest on samicą,
3 głupiki z czego 2 samice zdechły i został samiec
2 kirysków
1 ampularia

Mój glonojad jest zwariowany. Ostatnio zapchał mi filtr że woda zabulgotała w akwarium a glonojad szybko uciekł pozostawiając pył piachu.

Myśle że to glonojad jest winny.
Ryby karmie co 2-3 dni. Ostatnio filtr czyściłem w czwartek (raz w tygodniu) a dokładniej to wymieniłem wkład filtracyjny na nowy bo stary się trochę poszarpał.

Dziś zakupiłem dużą samice głupika i jest większa od tamtych samic co mi zdechły.

Filtr mam mechaniczny od diversy ale mam zamiar go niedługo zmienić na aquaela.

Co mogło mi zabić głupiki?
Proszę o pomoc.

#2 Aisulim

Aisulim

Wyjadacz

• Użytkownik
  • 642 postów
  • LokalizacjaMława

Napisano 22 listopad 2017 - 16:12

Dramatu ciąg dalszy... Nie szukaj mordercy tylko podaj parametry (raczej tu bym się spodziewał killera) i szczegółowo opisz baniak :)

#3 _Mateusz_

_Mateusz_

Dyskutant

• Zbanowany
  • 151 postów

Napisano 22 listopad 2017 - 16:22

Akwarium 25l. Nie mam testów ale woda jest raczej w stanie dobrym. Jest krystalicznie czysta, prawie zero brudu na podłożu. Ślimak mi podłoże czyści i stąd to czyste podłoże. Podłoże to piasek kwarcowy. Temperatura wody utrzymuje się bez wielkich zmian bo jest od >23, 24*C.

#4 Aisulim

Aisulim

Wyjadacz

• Użytkownik
  • 642 postów
  • LokalizacjaMława

Napisano 22 listopad 2017 - 16:39

Już wiele razy było pisane. To że woda jest krystalicznie czysta to nie oznacza, że chemicznie jest z nią wszystko dobrze. Związki no2 i no3 nie są widziane ludzkim okiem przecież. Może być tak że w wodzie pływają różne farfocle a jest czystsza niż Twoja. Mateuszu polecałbym słuchać się ludzi na forum, którzy poświęcają Ci swój czas. Dobrze gadają i chcą Ci pomóc. Ale Ty, akwarysta bez wiedzy i doświadczenia starasz się być mądrzejszy od nich. Pomyśl logicznie... kto ma rację? Bez testów w tej chwili nic nie powiemy co mogło zabić Twoje ryby. To jak wróżenie z fusów...

• Dawidk lubi to

#5 _Mateusz_

_Mateusz_

Dyskutant

• Zbanowany
  • 151 postów

Napisano 22 listopad 2017 - 16:40

Wróciłem do domu a tutaj a awarium leży glonojad do góry nogami ale jeszcze oddycha. Wyławiam ślimaka i tego samca głupika z kiryskiem pstrym do oddzielnego naczynia i pozostawie akwarium na tydzień bez ryb. Chyba ryby mi zdychają bo nie zdążyły osadzić się bakterie na filtrze i parametry wody się nie wyrównały.

Załączone miniatury

• 20171122_151447.jpg
  • tmp-cam-588248992.jpg

Użytkownik _Mateusz_ edytował ten post 22 listopad 2017 - 16:44

#6 Aisulim

Aisulim

Wyjadacz

• Użytkownik
  • 642 postów
  • LokalizacjaMława

Napisano 22 listopad 2017 - 16:44

Ehhh... Jeśli akwarium nie dojrzało tak jak powinno. A bez testów tego się nie da ocenić. No to teraz są efekty. Po drugie masz ryby nieodpowiednie na ten litraż. Za duże ryby i ślimaki, które produkują dużo syfu i zabrudzają wodę przez co nawet jak akwarium było dojrzałe mogły podnieść tak wysoko no3, że zwyczajnie się trują we własnym brudzie. Najpierw wiedza dopiero kupno akwarium! Brawo Ty!

#7 _Mateusz_

_Mateusz_

Dyskutant

• Zbanowany
  • 151 postów

Napisano 22 listopad 2017 - 20:32

Mam pytanie o testy. Testy są drogie to można by kupić po jednym pasku testu sprawdzić nim np. Ph wody w akwarium, wytrzeć lub wysuszyć pasek testowy z wody i ponownie zmieżyć nim ph wody.

#8 ahr

ahr

Ban Master

• Moderator
  • 1942 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 listopad 2017 - 21:34

Idź do Cioci/Wuja/Babci/Antka siostry stryjecznego brata co się na akwariach znają. Ta farsa przestaje być zabawna. Żegnam.

• Dawidk i mrkojiro lubią to

sml_gallery_8283_309_86545.gifsml_gallery_8283_309_27530.gif
"I may be an idiot, but I'm not stupid"

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Chcesz korzystać ze wszystkich funkcji forum? Zarejestruj się. To zajmie tylko chwilę!