Skocz do zawartości

Jaki zestaw CO2 możecie mi polecić?


Kalor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie od roku mam akwarium 54l, w którym funkcjonuje bimbrownia.

Ale jak mnie ostrzegano akwarystyka wciąga i dwa dni temu wystartowałem akwarium 112l. Nie sądzę, aby jakakolwiek bimbrownia zapewniła odpowiednie nawożenie CO2. Stąd moje pytanie: Jaki zestaw CO2 mi możecie polecić? Na allegro trochę tego jest, a ja oczywiście nie chciałbym wydać za dużo pieniędzy:)

Od razu zapytam na jak długo wystarczają wasze butle CO2.

 

Pierwsze co rzuciło mi się w oczy na portalu aukcyjnym http://allegro.pl/zestaw-co2-standard-butla-1-5kg-2-1l-i6809222710.html

Co o tym sądzicie?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kalor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, a ja mam reduktor razem z zaworkiem i licznikiem w jednym - sprzęt Aquario.

I muszę powiedzieć, że bardzo ładnie to działa i nie ma żadnego problemu z ustawieniem ilości podawanego gazu.

 

Miałem też reduktor + zaworek który kupił kolega Kalor i miałem kłopot z ustawieniem liczby bąbelków.

Ustawiałem 3 bąble a po 3 godzinach nic nie leciało, ustawiałem 10 a po godzinie było ledwo 2.

Trzeba było kombinować metodą prób i błędów.

 

Na tym zestawie Aquario od razu ustawiam ile chcę i można tego więcej nie dotykać, po miesiącu bąbli podaje tyle, ile ustawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam bimberek w 112, wraz z testerem co2 przyklejonym na szybie, ktory według skali pokazuje 30-12mg/l, czyli w sam raz.

Wsadzam butelkę do naczynia z wrzątkiem trochę odstanym na noc, pomaga to bimberkowi nabrać odpowiednniej temperatury do reakcji grzybów na cukier.

 

Generalnie butle do co2 kupisz juz od 25zł + nabicie 12zl za 2kg, kwestia to odpowiednie węże, dyfuzor i ciśnieniomierz, nie ma z tym jakiejś wielkiej filozofii, a akwarystyczne tylko czyhają na takich, co ich można oskubać za produkt który jest dostępny w zasadzie od lat i jest stosowany np w spawalnictwie, czy w kazdym klubie, podlaczonym do automatu do lania pepsi czy piwa.

Edytowane przez Kokokabana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarł zestaw, oprócz dziurawego licznika bąbelków to wszytko pięknie działa, no może ten wężyk z zestawu też za twardy jest do montażu, bo nawet po nagrzaniu go gorącą wodą ciężko było to zmontować. Dobrze, że miałem zapas wężyka z napowietrzacza. A zaworek zwrotny wydaje się być bardzo porządny bo cały szklany.

Edytowane przez Kalor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...