Skocz do zawartości

Pomoc przy klarowanej wodzie - szyszki olchy


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od 3 dni borykam się ze straszną mgłą w moim akwarium. Wszystko było w porządku od momentu zastosowania szyszek olchy, żeby trochę zakwasić wodę i pozbyć się glonów.

Kuracja szyszką trwała 3 dni, która zabarwiła wodę na brązowo. Po tych 3 dniach ph wody ładnie spadło z 7,5 na 6,5. Kiedy zacząłem oczyszczać wodę, przez usunięcie szyszki z filtra i zastosowaniu węgla aktywnego,kolor zaczął znikać, ale zostawił po sobie straszną mgłę w akwarium i Ph znowu wzrosło na 7,5.

 

Ledwo widzę grzałkę po drugiej stronie ścianki, a szerokość akwa 40 cm :/

Wiem że mogę podmienić 30% wody, ale to się mija z celem mojego działania i poprawiania parametrów wody w akwarium.

Edytowane przez Kokokabana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wiem że mogę podmienić 30% wody, ale to się mija z celem mojego działania i poprawiania parametrów wody w akwarium.

 

Kiedy zacząłem oczyszczać wodę, przez usunięcie szyszki z filtra i zastosowaniu węgla aktywnego,

Twoje działania mijają się nawet nie z celem, a zdrowym rozsądkiem. Chcesz zakwasić wodę nie mając w komplecie garbników? Użyj kwasu, z reguły jest bezbarwny. Tylko uważaj żebyś płuc sobie nie spalił, bo to trochę niebezpieczne substancje. W rękach obsługiwanych słabą głową mogą narobić szkody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem zakwasić,a co jedynie trochę obniżyć,bo głównie chodziło o zmniękczenie wody w celu wyeliminowania glonów. Cel osiągnąłem, ale nie spodziewałem się efektu, po wyciągnięciu szyszek z filtra zewnętrznego.

Wygląda to jakbym zaburzył biologię w akwarium. 

Wczoraj podmieniłem wodę,wlałem baktosan i dzisiaj znowu podmieniłem. Trochę lepiej, ale dalej jest mleko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie bo mi nie chodzi o Ph i zakwaszanie pod paletki, tylko o glony i ich stopniowe eliminowanie. A że się mojej kolor wody w akwarium nie podobał, to usunąłem szyszki, ale się nie spodziewałem efektu zaburzenia całej biologii w akwarium.

Już sobie poradziłem ze zmętnieniem. Dziękuję za wasze mądrości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...