Skocz do zawartości

Odziedziczone akwarium 25l


basia86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Ostatnio odziedziczyłam baniak od znajomego, który wyjechał za granicę. Baniak młody, teraz ma około 3 tygodnie. Z tego, co opowiadał mi znajomy to popełnił kilka błędów.

Ale może o akwa:

Litraż, wiadomy. Oświetlenie - żarówka led z ciepłym światłem dająca 25W( nie wiem jak określa się moc ledówek), podłoże- żwir 1-5 mm zmieszany z takim dość grubym, jasny. Sporo roślin- alternarthea reineckii , moczarka, jakaś trawka, kulka mchu, jakiś krzaczorek w centralnej części. Kilka większych kamieni.

Filtr HJ 111B. Obsada: 5 czerwonych neonów, 3 razbory espei, 3 danio, 2 otoski, 1 malutki glonojad, 2 kiryski panda. i 2 krewetki. Glonów póki co nie ma, rybki wyglądają na zdrowe. Rośliny rosną bardzo - przynajmniej moczarka.

Wiem , że rybki wpuszczone zbyt wcześnie i może jej jeszcze dopaść skok azotu , choć kiedy mierzyłam paskiem 6w1 JBL poziom był w normie ( na kropelkowy mnie nie stać póki co).

Teraz pytanie- czy trzeba się koniecznie pozbyć części obsady, żeby akwarium funkcjonowało prawidłowo?

Staram się nie przekarmiać, glony na razie pojawiają się niewielkie nitkowate i tylko w miejscach dużego naświetlenia. Ostatnio światło jest świecone trochę za długo - od 6 rano, bo o tej h wychodzę z domu do około 21. Niedługo kupię przełącznik czasowy więc włączać się będzie około 10.

Na razie nie widzę, żeby rybom coś dolegało. Są naprawdę malutkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Teraz pytanie- czy trzeba się koniecznie pozbyć części obsady, żeby akwarium funkcjonowało prawidłowo?

Witaj :) Żadna z ryb nie powinna się znajdować w tym akwarium bo jest dla nich za małe. W 25L moim zdaniem należałoby zostawić tylko krewetki z tego co masz tam w tej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy mi na tym, żeby była jakas ekipa czyszcząca. kirysy mają może 2,5 cm, glonojad niewiele większy - jak podrośnie z pewnością oddam w dobre ręce- za dzieciaka posiadałam zbrojnika i wiem jaką pralkę potrafi zrobić w akwarium :)


no nie przesadzajmy z tymi krewetkami :D 25 l to nie jest aż tak malutko. Rozumiem, że przerybione, ale nie popadajmy ze skrajności w skrajnośc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza ekipa czyszcząca to Ty :) Ryby nie są od czyszczenia akwa. A glonojad to nie glonojad tylko zbrojnik i tylko jak jest młody to żywi się glonami ale to też nie w takich ilościach, że wyczyści akwa :) Cała obsada do oddania niestety. Polecam wczytać się w temat co można trzymać w takim akwarium. Oddając będzie szansa na aby akwarium na spokojnie dojrzało :) Życzę powodzenia bo akwarystyka dopiero daje zadowolenie gdy ryby mają tak dobrze jak u mamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć jakieś foty akwa, zobaczymy jak to wygląda. Czy jedna żarówka led to nie jest trochę za mało? Jaką ona ma wydajność świetlną? Jak rośliny rosną dobrze to znaczy, że masz odpowiednie podłoże do akwarium, które dostarcza na razie wszystkie składniki. Przy takim odziedziczonym akwarium dobrze jest zrobić jakiś test PH wody by cię nic nie zaskoczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...