Skocz do zawartości

[27L] Pierwsza kostka


Jakub.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

akwarium:

30x30x30 Opti White

 

filtracja:

multikani 800, gąbka, keramzyt, ceramika.

 

Grzałka:

Aquael 50W z termostatem

 

co2:

butla 0.5kg

 

oświetlenie:

Aquael smart 6w sunny i plant

 

Podłoże:

piasek kwarcowy i ziemia ogrodowa

 

flora:

Sagittaria Natan

Limnophila Sessiliflora

Ludwigia Repens

Rogatek Sztywny

 

fauna:

Microrasbora Galaxy x10

Ampularia x2

 

Akwarium ma już za sobą pierwszy tydzień. Rosliny rosną w oczach. Najbardziej rozrasta się sagittaria. Gdy ją kupiłem to była niska. Po tygodniu zarosla praktycznie cały przód akwarium a spod piasku wybija się w nowych miejscach. Limnophila pnie się do góry i wszerz w zastraszającym tempie.

Jedynie Ludwigia rośnie powoli w stosunku do reszty lecz też w dosyć szybkim tempie.

Nawiedził mnie zielony glon nitkowy. Póki co ograniczylem oświetlenie do lampy plant, zmniejszyłem czas oświetlania i podwol

podwoiłem dawkę Carbo. Do tego włożyłem do akwarium dwie ampularie w nadziei, że pomogą mi z glonami. Myślę jeszcze o otoskach na czas walki z glonami.

Jeśli ktoś ma jakieś dobre rady to chętnie wysłucham.Dołączona grafika

 

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Do tego włożyłem do akwarium dwie ampularie w nadziei, że pomogą mi z glonami.

Wsadzanie bomby biologicznej do mikro szkła to moim zdaniem pomysł co najmniej słaby.

Nijak nie mogę zrozumieć potrzeby robienia holendrów w nano szkłach. Jeszcze jakby może jakieś wymagające rośliny, ale chwasty rosnące w każdych bez mała warunkach? Marzyłeś o wycinaniu ziela dwa razy w tygodniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...