Skocz do zawartości

Chore żałobniczki


Deejii
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przychodzę z dwoma, trzema rybkami. Ponieważ brakło mi pomysłów co to jest i jak to wyleczyć.

 

Objawy:

 

Rybki maja czarne zgrubienia na ciele. Takie gródki i wytrzeszczone oczy.

 

Beniek - najbardziej chyba w zaawansowanym stadium. Lekko rozdęty brzuch, i nastroszone w tym miejscu łuski. Oraz wylewające się oko. Gruda na oku się tak powiększyła, że jest wręcz oderwane.

 

Janek - w miarę w prządku, ale ma taką samą czarną grudę pod brodą. Druga broda.

 

Felicjan - nie wiem, czy jest z tym związany czy tu już inna choroba. Nadęty brzuch i wystrzeż oka.

 

Beniek i Janek mają to już przynejmiej 3 miesiące. To nie jest tak że zrobiło się to nagle. Na początku było nie wielkie ale z coraz większym upływem czasu jest coraz większe. Felicjan dopiero jakieś 2 dni temu się nabawił objawów wiec nie wiem czy jest to z tym związane.

 

Na początku myślałam ze może to być Puchlina Wodna no ale nie bardzo mi tu wszystko pasuje :/

 

Wymieniłam jakiś czas temu już całą wodę i dokładnie przepłukałam roślinki. By się pozbyć w razie czego wirusa. Podawałam też lekki akwarystyczne takie jak: CMF i healthosan. Woda była wcześniej przygotowana pod podmiane. Odstawiona na dwa dni i uzdatniona preparatem.

 

Najnowsze w akwarium są ślimaki. Rybek nie kupowałam. Jedne mają 4 lata najnowsze chyba rok. 

Zastanawiam się, czy też przyczyną może być jedzenie dla bojownika (te mrożone czerwone robaki w kostce), które dawała moja siostra im kiedy za dużo wzięła dla swojego bojownika.

 

Dane zbiornika:

 

25l

obsada: Żałobniczki x3, Tetra czerwona x3, Tetra kolorowa x 4, Ampuliax4.

Rośliny: Mikrozorium oskrzydlone (na korzeniu, przewaga w zbiorniku)

Wąkrotka okółkowa (nie wiele) Żabienica drobnokwiatowa (na wymarciu)

Podłoże: Piasek + kamienie.

Inne: Skorupa kokosa, korzenie.

Oświetlenie: Żarówka w pokrywie? Nie pamiętam ile woltów.

Temperatura: obecnie 19 (nie wiem czemu) z reguły 24 stopnie.

 

Podmiana zbiornika raz/dwa razy w tygodniu zależnie od czasu.

Czyszczenie filtra... w sumie nawet nie wiem, Kiedy przestanie działać xD Raz na 2 miesiące tak chyba około.

 

 

ZDJĘCIA

 

Zbiornik:

236188389_qxhwawh.jpg

 

Beniek:

236188669_qxhwana.jpg

235844299_qxhwaea.jpg

236345949_qxhwawp.jpg

236188049_qxhwasp.jpg

 

Janek:

236347339_qxhwawe.jpg

236345909_qxhwawa.jpg

236352469_qxhwawq.jpg

 

Felicjan:

236022209_qxhwasr.jpg

 

Rybki nie lubią aparatu zbytnio i się chowają :<

Edytowane przez Deejii
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.superakwarium.pl/topic/45367-za%C5%82obniczka-czarna-tetra-gymnocorymbus-ternetzi/
A teraz znajdź różnice... innych ryb też poszukaj.

 

 

Temperatura: obecnie 19 (nie wiem czemu) z reguły 24 stopnie.

A może dlatego, bo tam grzałki nie widać.
 

Wyczyść filtr i daj pół tabletki nadmanganianu potasu na całe akwarium.
 

 

Ps. Beniek reinkarnacja Cię przegoniła, jeżeli tak to masz przerąbane? :D


 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...