Skocz do zawartości

Moje akwarium-jamnik


piteros
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem w końcu pokazać moje akwa.

Miesiąc temu zrobiłem restart ponieważ zaczęły się kłopoty z sinicami. Półtoraroczne podłoże AS2+ zostało wywalone i zastąpione bazaltem przesypanym piaskiem kwarcowym. Na spodzie węgiel aktywny i ziemia Aqua Soil kupiona na znanej aukcji.

Trochę o akwarium:

.Wymiary: 160/35/40cm.

.oświetlenie: belka ze świetlówkami 2 razy T5 po 54W, 6500 i 8000,

.ogrzewanie: EHEIM 3615 125W,

.filtracja: kubeł JBL CristalProfi e 1501 (biolog), EHEIM PickUp 160 (mechanik),

.Nawożenie dzienne: 1ml potas AA; KNO3 2,14mg/L; KH2PO4 0,11 mg/L; mikro AA 2ml na trzy dni; CO2 z butli   ciśnieniowej przez reaktor z filtra narurowego DIY około 20 mg/L;

.ryby: Tęczanka czerwona 6szt., Akarka wiśniowa(Laetacara Dorsignera) 3szt., kosiarka 2szt., Otoski 6szt.,

.rośliny: 

Bucephalandra : Biblis 1szt; Theia Brown 1szt; Wave Green 2szt,

Cryptocoryne: Legroi, Parva, Wendti ,,tropica",

Wywłucznik rdzawy,

Lilaeopsis Brasiliensis,

Echinodorus Vesuvius,

Staurogyne Repens,

Pogostemon: Erectus, Helferi,

Rotala Rotundifolia ,,colorata",

Alternathera: Reinecki mini, Rosanervig,

Heteranthera Zosterifolia,

Ceratopteris Thalistroides,

Staurogyne ,,Porto Vehlo",

Gałęzatka,

Hydrocotyle Leucocephala,

Anubis i Pelia.

Akwa zaraz po restarcie:

post-22702-0-88098800-1510407326_thumb.jpg

Teraz:

post-22702-0-21873100-1510407360_thumb.jpg

 

Jeśli ktoś coś to zapraszam do krytyki. 

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że przekombinowałeś z tym podłożem. Pewne jest, że piasek i tak opadnie na dno. Dla akar jedyne możliwe podłoże to piasek i szkoda, że nie poszedłeś w tą stronę. Trochę "płaska" aranżacja ale rozumie, że taki był zamysł. Jak zarośnie może być ładnie. Osobiście wolę bardziej naturalnie urządzone zbiorniki (korzenie, liście, zagracone dno itp.) dlatego też czepiam się tylko podłoża. Mam nadzieję, że Tobie się podoba jak i domownikom. Podaj proszę parametry wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopałem starego olympusa z obiektywem. Zobaczę, może uda mi się wstawić jakieś lepsze zdjęcia.

Nie przepadam za jasnymi podłożami. Bazalt znowu jest trochę zbyt ciemny. Jak znajdę jakiś złoty środek-coś po środku, to pewnie zastosuję po restarcie. Akarki wylądowały u mnie całkiem przypadkowo. Syn znajomego miał ospę w akwarium. Wycięła mu prawie wszystkie ryby. Zabrałem od niego cztery akarki z których udało się uratować jedną samiczkę i dwa samce. Jeden znalazł wczoraj nowego właściciela i została dobrana parka. Trochę piasku jest więc mam nadzieję że akarki będą zadowolone.

 

Parametry wody:

. Ph: 7,0              Tester elektoniczny 

. Gh: 8,1              Zoolek

. Kh: 7                  Zoolek

. PO4: 0,5 mg/l    Zoolek

. NO3: 10            Sera

. Ca: 40 mg/l       Zoolek

. Mg: 15 mg/l       Zoolek

. K: około 25 mg/l  Zoolek

. NO2 0mg/l           Tropical

. NH3: 0mg/l          Zoolek

. Na ASII wodę wymieniałem co tydzień. Teraz wymieniam co dwa po 40 litrów: 30 RO+ 10 kranovit. 

 

Też przez chwilę myślałem o akwarium w stylu naturalnym, ale jak na razie mam bzika na punkcie roślin.Pewnie kiedyś mi przejdzie  :huh:

Edytowane przez piteros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie lubisz tak białego piasku to trzeba było zainwestować z piasek do piaskownicy z Obi. On jest ciemniejszy niż kwarcowy z zoologa i wygląda naturalniej. Osobiście nie widzę możliwości dodania innego podłoża jak piasek ale to moje skrzywienie :) Jest naturalne, uniwersalne i każdej rybie pasuje :) Masz piękne wymiary akwa pod kilka gatunków apisto :) Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...