Skocz do zawartości

Obsada akwarium 54l z bojownikiem - początkujący


WiSnIa989
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Posiadam akwarium 54l z całym wymaganym sprzętem, jestem początkujący i potrzebuję kilku porad na obsadę akwarium :)

 

1. Pierwszy na pewno będzie bojownik halfmoon/strzępiasty. Co do niego dodać? Jakaś ławica? A co z "ekipą sprzątającą"?

2. Jakie rośliny? Żywe czy sztuczne? Z innych ozdób myślałem o kryjówkach w stylu kokosa, jakieś konary, skały, rośliny właśnie.

3. Co do wyglądu bardzo podobają mi się rafy koralowe, jak np. ta http://www.argusakwarystyka.pl/var/ezwebin_site/storage/images/akwarystyka-morska/rafa-koralowa-zywa-skala/prezentacja-skaly/rafa5/8255-1-pol-PL/RAFA.jpg. Jakieś pomysły, przeciwskazania? Jest możliwe zrobienie czegoś takiego czy wymagane są konkretne gatunki ryb?

 

Miałem już kiedyś neonki, czekam na inne propozycje, ale jeśli mi się nie spodobają to mogę znów z nimi spróbować :) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz rozróżnić dwa pojęcia: akwarystyka słodkowodna i akwarystyka słonowodna. To jest kolosalna różnica.

 

Neony, bojowniki to ryby słodkowodne. Bojownik raczej powinien mieć kawalerkę, możesz dorzucić skorupiaki ewentualne, np. Antome Helena / Military Helmet.

Niektórzy z powodzeniem mają krewetki z bojownikiem, ale to kwestia uzależniona od charaktery i karmienia danego osobnika.

 

2. Jakie rośliny? Żywe czy sztuczne? Z innych ozdób myślałem o kryjówkach w stylu kokosa, jakieś konary, skały, rośliny właśnie.

 

Zdecydowanie żywe - pełnią ogromną rolę w filtracji i ekosystemie zbiornika. 

 

3. Co do wyglądu bardzo podobają mi się rafy koralowe, jak np. ta http://www.argusakwa...pol-PL/RAFA.jpg. Jakieś pomysły, przeciwskazania? Jest możliwe zrobienie czegoś takiego czy wymagane są konkretne gatunki ryb?

Jak mówiłem wcześniej mylisz pojęcia. To co tutaj pokazałeś to akwarystyka słonowodna, już pomijając fakt, że ze sprzętem, który posiadasz czegoś takiego nie zrobisz (bo podejrzewam, że masz zwykły filtr gąbkowy i oświetlenie max 6W). Po za tym, że zrobienie takiej rafy ze zwierzętami to jest koszt rzędu 2-3 tysięcy.

 

Powiedz mi jaki masz konkretnie sprzęt to pomogę dobrać faunę i florę oraz może podsunę kilka pomysłów na ciekawą aranżacje.

Edytowane przez AkwaMichał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówiłem wcześniej mylisz pojęcia. To co tutaj pokazałeś to akwarystyka słonowodna, już pomijając fakt, że ze sprzętem, który posiadasz czegoś takiego nie zrobisz (bo podejrzewam, że masz zwykły filtr gąbkowy i oświetlenie max 6W). Po za tym, że zrobienie takiej rafy ze zwierzętami to jest koszt rzędu 2-3 tysięcy.

 

Uuu :o czyli te wszystkie ozdoby, które widziałem (tak jak tutaj, do "akwarium słodkowodnego" - http://www.argusakwarystyka.pl/Produkty/Zywe-zwierzeta-morskie/Zywa-skala/Rafa-koralowa-sucha?node=2032) musiały być sztuczne, a takie już chyba nie będą robić problemów?

 

Mam filtr taki jak napisałeś, pompkę (napowietrzacz), grzałkę, trochę mocniejszą świetlówkę. Z góry mówię, że nie chcę haremu bojownika. Myślałem o bojowniku, jakiejś ławicy (ewentualnie dwóch mniejszych, np po 10 a nie jedną 20 sztuk) i jakimś czyścicielu na dno. Czekam na propozycje :) Z tego co już się dowiedziałem, bojowniki nie mogą być z rybkami, które mogą podgryzać im płetwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...