Skocz do zawartości

Problem z wodą


Najger
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , od pewnego czasu mam problem z wodą w akwarium. Woda się zrobiła koloru zielonego z jednej strony akwarium ledwo co było widać na drugą, zauważyłem też że w wodzie unosi się coś takiego jak jakiś biały pył. Czytałem już na różnych forach jak to zwalczać, podmieniałem co 3 dni po 20 % wody na chwile woda sie ustabilizowała ale po trzech dniach wracał znów problem, ostatnio nawet podmiany nie pomagały. Przy każdej podmiana dodaje żywe bakterie do filtra. W zeszłą sobotę wymieniłem węże z filtra bo były troszkę brudne i myślałem że tu jest problem  podmieniłem przy tym razem 50% wody, jednak dzisiaj znów problem powrócił. Filtr czysty, zawsze czyszczony w wodze z podmiany, dodałem też na wylot z filtra watę, wata po 3 dniach jest cała zielona tak jak woda. Akwarium nie stoi w nasłonecznionym miejscu więc nadmiar słońca wykluczyłem. Poniżej przedstawiam opis zbiornika. Liczę na to że ktoś miał podobny problem i pomoże mi rozwiązać mój problem. 

Akwarium 72 L
Oświetlenie led 1 świetlówka roślinna 10W, 2 świetlówka led 13W 6500K, roślinna świeci od 13 do 21 a 13W od 16 do 20
Zbiornik został założony 21.11.2016 po zamknięciu cyklu azotowego, dokładnie na początku stycznia 2017 zostały wpuszczone pierwsze ryby.
Wodę podmieniam co dwa tygodnie około 15L , parametry wody na dzień wczorajszy.

PH 7,5
No2 0

No3 0

Gh 4

KH 5

Nh3 0

Nh4 0,05

Po4 0,05

Testy kropelkowe firmy Jbl i aquatest
Jak zwiększyłem częstotliwość podmian wody to przy podmianach stosowałem żywe bakterie firmy tropical (Bacto Active), dolewam też do wody uzdatniacz Safe Water firmy aqua art

Od początku istnienia zbiornika mam zainstalowaną lampę UV która jest włączona 24H
Woda w akwarium 23 stopnie
Od około miesiąca stosuje bimbrownicę, wedle przepisu "1410"
Obsada zbiornika to 

Prystelki 4szt

Neon innesa 10szt

Kirysek panda 2szt

Kilka sztuk ślimaków helena 

Podłoże akwarium to piasek kwarc, w okolicach roślin kulki GT
Filtr JBL e401, wkład filtracyjny to co jest w standarcie, ale jak zaczęły się problemy zamiast jednego wkładu filtracyjnego zastosowałem węgiel aktywny i na wylot z filtra watę  pracuje 24H. Czyszczę go raz w miesiącu wodą z podmiany.
Ryby są karmione co drugi dzień niewielką ilością pokarmu. 

 

 

d68ilcivnwj0_t.jpg

Edytowane przez Najger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak zwiększyłem częstotliwość podmian wody to przy podmianach stosowałem żywe bakterie firmy tropical (Bacto Active), dolewam też do wody uzdatniacz Safe Water firmy aqua art Od początku istnienia zbiornika mam zainstalowaną lampę UV która jest włączona 24H
Po co?

 

 

 

Podłoże akwarium to piasek kwarc,
Co to za piasek? Sprawdzałeś czy nie wpływa na parametry wody? Bo coś w nich miesza.

 

 

wkład filtracyjny to co jest w standarcie
A konkretnie?

Skąd bierzesz wodę? Jakieś filtry do niej stosujesz?

Jakieś nawozy?

 

Pokaż te zdjęcia, bo coś tu nie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasek firmy Aquael 

Wkłady w filtrze to gąbka, kulki do filtracji biologicznej Jbl micro mec, pianka filtracyjna i teraz zamiast jednej gąbki włożony jest węgiel aktywny i wata akwarystyczna.

Woda do podmiany to kranówka odstana około 2 dni, dziś zbadałem jej parametry są następujące:

Ph 7

Gh 7

Kh 4

No2 0

No3 0

Nh3 0

Nh4 0,05

Po4 0

 

Co do nawozów to nic nie stosowałem bo od początku istnienia akwarium bardzo dobrze rosły mi rośliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lampa uv do akwarium nie służy do chodzenia 24h przez cały czas. Jak dla mnie to one są dobre w gdy jest jakaś choroba w akwarium i trzeba działać szybko. Ale to doraźne są sytuacje, plus po takim wybiciu flory trzeba ją uzupełnić kulturami bakterii. Ty tym naświetlaniem musiałeś bardzo namieszać.

Edytowane przez ahr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...