Skocz do zawartości

Start baniaczka - 25l!


x-Bartek-x
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 Jeśli nie wiesz, które rośliny jak się żywią napisz listę roślin jakie będziesz miał u siebie, a postaramy się pomóc. :)

Mech jawajski - na korzeń, Rotala okrągłolistna, Limnofila bezszypułkowa, Paprotnica, Hygrophila angustifolia, Hygrophila siamensis, Bacopa drobnolistna, Ludwigia repens, Lysimachia nummularia, Lilaeopsis novae zelandiae

 

Mam jak na razie 15 sztuk tych kulek - więc równomierne rozprowadzenie po całej powierzchni raczej odpada - ale dzięki  :icon_e_biggrin:  

---

Kulki gt mam wkładać przed czy po zasadzeniu roślin?  ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mech jawajski - na korzeń, Rotala okrągłolistna, Limnofila bezszypułkowa, Paprotnica, Hygrophila angustifolia, Hygrophila siamensis, Bacopa drobnolistna, Ludwigia repens, Lysimachia nummularia, Lilaeopsis novae zelandiae

 

Mam jak na razie 15 sztuk tych kulek - więc równomierne rozprowadzenie po całej powierzchni raczej odpada - ale dzięki :icon_e_biggrin:

---

Kulki gt mam wkładać przed czy po zasadzeniu roślin? ;-)

15 sztuk to jest ok na takie akwa. Rozłóż je równomiernie tam gdzie będziesz sądzić rosliny co 3 cm. Kulki przed roślinami a nawet przed podłożem.

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem za bardzo używać starej gąbki, ponieważ przeżyła ona kilka chorób u dawnego właściciela. 
Teraz to wszystko przeleżało w szafie z rok czasu - więc raczej nic nie ma prawa się tam uchować. 

Czyli wypłukanie całego tego osprzętu ciepłą wodą + dokładne wyczyszczenie powinno wystarczyć? 

Edytowane przez x-Bartek-x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz sobie przypomniałem, że na tym samym osprzęcie stał (już u mnie) kotnik. Nic się złego nie działo - także myślę, że nie powinno być problem. Zwłaszcza po tak długim czasie bez użytku.

 

Btw. Przeglądając stronę wodociągów wychodzi na to, że woda zawiera 0,09 mg/l chloru wolnego - czyli woda u mnie jest ozonowana?

Edytowane przez x-Bartek-x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na technikach oczyszczania wody w wodociągach się nie znam ale każda woda jest albo ozonowana albo chlorowana (czy może jednocześnie to robią. Tak czy inaczej nie ma to znaczenia) dlatego też powinna odstać swoje (24h) w otwartym wiadrze zanim zrobisz podmianę wody. Jeśli zalewasz dopiero akwa to możesz użyć tej wody bez odstawiania jej na 24h. Chlor czy to tam w niej jest odparuje sobie w akwarium.

Edytowane przez Aisulim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium wystartowało :D 
Jak na razie mam problem z korzeniem który cały czas wypływa - i teraz tak myślę, czy mógłbym wyciąć jakiś kawałek plastiku z butelki po czym zrobić w nim małe dziurki i przywiązać korzeń? 
Plastikową podstawkę włożyłbym pod piasek i całość przysypał. Czy to się sprawdzi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...