Skocz do zawartości

Znowu glony


GANJAMAN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium 140l, podłoże sam piasek, temperatura 24-25°C, oświetlenie 2×18W świeci od 6.45 do 22.00 wczoraj padła mi świetlówka tą z wsadzona wczoraj taka jak do lamp post-24850-0-36138000-1508828650_thumb.jpg

Akwarium czyściłem w piątek około 20.00 a w poniedziałek o 21.00 były już takie glony

post-24850-0-62892200-1508828868_thumb.jpgpost-24850-0-02749200-1508828889_thumb.jpg

Między 21.30 a 22.00 w poniedziałek znów wyczyściłem szybe, a w wtorek następnego dnia rano około 8.00 znów glony

post-24850-0-82018900-1508829031_thumb.jpg

Nie nawoże, filtr porusza delikatnie taflą wody JBL E901

post-24850-0-29414500-1508829156_thumb.jpg

To norma z glonami czy ja coś źle robię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

oświetlenie 2×18W świeci od 6.45 do 22.00
 

 

Świecisz za długo. Skróć do maksymalnie 12 godzin, nawet 10 i poczekaj ze dwa tygodnie.

 

 

 

filtr porusza delikatnie taflą wody

 

Może zbyt mocno porusza? Ustaw wylot tak żeby prawie nie poruszał.  

 

 

 

Nie nawoże

 

A jest co nawozić? Wstaw zdjęcie całego zbiornika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zbyt mocno porusza? Ustaw wylot tak żeby prawie nie poruszał.

 

Glony nie powstają od dużej cyrkulacji wody, to jest trochę mit.

Fakt faktem - krasnorosty lubią duży ruch wody, ale to na pewno nie jest główną przyczyną. Celowałbym w krasnorosty albo zły stosunek DOC / pierwiastków. 

 

Pamiętaj, że to jedyna metoda napowietrzania w tym zbiorniku.

Edytowane przez AkwaMichał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glony nie powstają od dużej cyrkulacji wody, to jest trochę mit.

 

Nadmierna cyrkulacja przy tafli wody w akwarium roślinnym jest niewskazana. 

 

 

 

zły stosunek DOC / pierwiastków. 
 

 

A co to takiego?

Edytowane przez DavyJones
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadmierna cyrkulacja przy tafli wody w akwarium roślinnym jest niewskazana.

 

To nie jest akwarium roślinne. 

 

A co to takiego?

 

 

Chodzi mi tutaj o zbyt dużą ilość materii organicznej / zły stosunek pierwiastków do siebie np. Azot | Fosfor (częsta przyczyna powstawania glonów).

Nie wierze, że tego nie widziałeś, po prostu próbujesz takimi "pytaniami" wdrążyć mnie w niepotrzebną dyskusję.

Edytowane przez AkwaMichał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie wierze, że tego nie widziałeś, po prostu próbujesz takimi "pytaniami" wdrążyć mnie w niepotrzebną dyskusję.

 

Tak. Dyskusja jest niepotrzebna. Ale wdrąż się jak tego potrzebujesz. Nie istnieje coś takiego jak "stosunek pierwiastków" a już na pewno "stosunek DOC" do nie wiadomo czego. Wypisujesz zwyczajne brednie.

 

Oczywiście w tzw literaturze oraz na forach można spotkać się z czymś takim ale jest to, to samo jak to "że nie można mieć pretensji do Ziemi, że krąży wkoło Słońca". 

 

Nie całkiem już nowe badania Toma Barr'a dowodzą że nie tyle istotna jest "równowaga składników pokarmowych(pierwiastków)" co ich dostępność.

 

Generalnie nie zamierzam po raz setny pisać o tym samym i powielać to samo co już z kiedyś zostało wyartykułowane.

 

. Czytasz stare artykułu Akwarystykę komplikują ludzie a nie teorie. Osobiście przetestowałem trzy metody: "porady z forum", LT i EI. Najlepiej sprawdzają się dwie ostatnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...