Skocz do zawartości

Start 250l


Martinez87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ta, ja też ufałem. Tylko że ta osoba od której dostałem rośliny dowiedziała się że ma pasożyty jak jej powiedziałem że u mnie rybki zaczynają padać (miałem delikatniejsze rybki).

Teraz rośliny standardowo nadmanganian potasu (chyba że są naprawdę delikatne) i 2 tygodnie (co najmniej) kwarantanny. Ot co odpukać jest spokój.

Każdy zaczyna stosować kwarantannę itd. jak zwykłe wsadzanie do akwarium zawodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy zaczyna stosować kwarantannę itd. jak zwykłe wsadzanie do akwarium zawodzi.

 

Kwarantanna roślin w przypadku pasożytów nic nie da. Masz powiększenie x400 w oczach, by zaobserwować wiciowce, albo x100 by zobaczyć nicienie?

Edytowane przez AkwaMichał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz nic nie znaleźć, bo na roślinach średnio je widać.
No chyba, że szukasz w filtrze, ale na to też raczej marna szansa, bo w akwarium z kwarantanną roślin nie ma żywiciela (= rozmnażanie pasożytów jest awykonalne) . Owszem, wiciowce np. z rodziny Hexamita żerują na opadach organicznych i bez żywego żywiciela pociągną długo, ale w akwarium z kwarantanną roślin tych odpadów nie ma zbyt dużo. 

 

Najlepszy jest nadmanganian potasu 0.2 G / L i nie męczysz się z kwarantanną i nie ryzykujesz, bo to pali nieproszonych gości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jakie to akwarium ma wymiary ?

 

Generalnie fajny baniak. Przydałoby się co prawda więcej roślin jakoś fajnie zaplanowanych ale i tak mi się podoba.

Takie narożne można by bardzo fajnie urządzić. Z czarnym tłem ja ktoś wcześniej zauważył, wyglądałoby jeszcze ciekawiej.

 

Daj jakieś kulki czy pałeczki w piach, pod korzenie roślin.

 

Nie zapomnij wrzucić fotek raz na jakiś czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...