Skocz do zawartości

Filtr 200l


szoszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakładam akwarium 200l i zastanawiam się nad zakupem filtra. Zainteresowały mnie: 
1.HW 303 B ~ 259 zl 
2.IKOLA 400, 450 ~ 280zł 
3.Aquael UNIMAX 250 - 300zł 
4.JBL Greenline - 360 zl 
5. Fluval 206 - 325 zl 
6 NCF 1000 - 240 zł 
Co z tych najbardziej polecacie?? A może tetra ex800??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HW 303 to bardzo prądożerny filtr. Zrezygnowałem z tego powodu - zużywa 2 razy więcej energii niż inni producenci, więc nie jest wcale tak tani jak wygląda - jest paskudnie drogi w eksploatacji.

Tetra ex+ ma dobry stosunek ceny do jakości. (jest bardzo oszczędny - tani w eksploatacji. Do tego ma 4 złoża filtracyjne w cenie (wegiel + gąbka + kulki + ceramika). Jego wadą jest dosyć głośna praca. (mam osobiście tetrę 1200+ i niestety buczenie jest dosyć dokuczliwe nocą)  

Ja bym też poważnie rozważył polskiego producenta.

Edytowane przez Łza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JBL Greenline po odpowietrzeniu jest praktycznie niesłyszalny ja od ponad 1,5 roku mam JBL e 1501 i sprawdza się świetnie, czytałem opinię, że woda po wlocie do filtra od razu z niego wylatuje, a wkłady są czyste, ja tego problemu nie mam, wszytko działa tak jak powinno.

w ilu litrach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się skusił na Unimaxa, to dobre filtry i raczej ciche (mój stoi co prawda na kopercie bąbelkowej, bo jednak trochę szafka rezonuje). Nie wiem tylko czy nie będzie potrzeby wspomóc go jakimś małym wewnętrznym mechanikiem.

Ewentualnie używka klasycznego Eheima, to filtry nie do zdarcia ponoć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się skusił na Unimaxa, to dobre filtry i raczej ciche (mój stoi co prawda na kopercie bąbelkowej, bo jednak trochę szafka rezonuje). Nie wiem tylko czy nie będzie potrzeby wspomóc go jakimś małym wewnętrznym mechanikiem.

Ewentualnie używka klasycznego Eheima, to filtry nie do zdarcia ponoć.

jednak nie chcialbym zajmowac miejsca w srodku :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...