Skocz do zawartości

Akwarium dla bojownika


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Jestem tutaj nowa, mam na imię Ewelina. Ponieważ jest tu temat o bojowniku chciałabym zapytać na jaki koszt powinnam się przygotować kupując całe potrzebne wyposażenie plus karmę? Mój synek marzy o tym a ja kompletnie się na tym nie znam więc nawet gdybym chciała poszukać cen musiałabym wiedzieć co jest potrzebne. Jeśli jest jakaś dobra dusza, która podałaby mi takie koszty w zaokrągleniu byłabym wdzięczna, ponieważ nie wiem czy stać mnie na taki prezent dla syna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Jestem tutaj nowa, mam na imię Ewelina. Ponieważ jest tu temat o bojowniku chciałabym zapytać na jaki koszt powinnam się przygotować kupując całe potrzebne wyposażenie plus karmę? Mój synek marzy o tym a ja kompletnie się na tym nie znam więc nawet gdybym chciała poszukać cen musiałabym wiedzieć co jest potrzebne. Jeśli jest jakaś dobra dusza, która podałaby mi takie koszty w zaokrągleniu byłabym wdzięczna, ponieważ nie wiem czy stać mnie na taki prezent dla syna.

 

Mniej więcej można by to podliczyć, ale najpierw trzeba wiedzieć, jak duże chce się mieć akwarium i później do jego wielkości dobrać odpowiedni sprzęt druga sprawa to jakie rośliny miałby, by tam być żywe, sztuczne (nie polecam, ale nie każdemu da się to wytłumaczyć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej można by to podliczyć, ale najpierw trzeba wiedzieć, jak duże chce się mieć akwarium i później do jego wielkości dobrać odpowiedni sprzęt druga sprawa to jakie rośliny miałby, by tam być żywe, sztuczne (nie polecam, ale nie każdemu da się to wytłumaczyć).

Z tego co orientowałam się sama to potrzeba minimalnie ok 25-30 l pojemności w akwarium. Rozumiem, że aby zapewnić bojownikowi naturalne środowisko chociaż w minimalnym stopniu to potrzeba rośliny żywe więc na takie chciałabym się zdecydować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rośliny to oświetlenie i podłoże. Dla wymagających gatunków również "woda" ale większość poradzi sobie na kranówie.

Podłoże proponowałbym aktywne, jedno a najtańszych firmy AquaArt aquasubstrate II+. Mam zbiornik 72l na tym podłożu ponad 3 rok: http://forum.superakwarium.pl/topic/50192-72l-ro%C5%9Blinne/

 

Akwarium koniecznie przykryte i koniecznie z grzałką. Jeśli ma być TYLKO jeden Bojownik i nic więcej to z filtra zrezygnowałbym. Mam takie akwarium z Bojownikiem, przykryte szybą, z grzałką, stoi na parapecie i świeci na nie słońce. Bojownik rządzi w nim już 2,5 roku.

 

Fajną kostkę ma Aquael: http://www.aquael.com.pl/produkty/akwarystyka/kompletne-zestawy-akwariowe-szafki/174-shrimp-set-smart

Dla Bojownika się nada.

 

Z roślin proponuję niewymagające gatunki, które mimo to ładnie się prezentują: Ludwigia, Rotala, Nadwódka, a jako pływający gatunek: Rogatek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...