Skocz do zawartości

Blue ichtio - dwie sytuacje


topsyt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zastosować preparat Blue Ichtio firmy Zoolek.

Na butelce jest napisane:

 

w przypadku zakwitu glonów lub pojawienia się pierwotniaków - 10 ml na 100 litrów wody (2 krople na 1 litr)

kąpiel profilaktyczna - 10 ml na 30 litrów wody (7 kropli na 1 litr)

 

To samo jest na stronie Zooleku. Chodzi o to, że na logikę wydawałoby się, że stężenie w sytuacji kryzysowej (zakwit glonów) powinno być większe od tego przewidzianego dla kąpieli profilaktycznej, a jest mniejsze. To na pewno tak ma być, a nie odwrotnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kropelki nie pomogą ani profilaktycznie, ani chwilowo.

Jak masz problem z glonami czy pierwotniakami to zdiagnozuj przyczynę. Bo może wystarczy chwilę poczekać (abo dłuższą chwilę, choć wiem że się spieszy mieć ładne akwarium - w końcu goście w sobotę przychodzą...). Serio, serio....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie śpieszy się. Zżółkło po trzech tygodniach pod opieką zastępczą. Wymieniłem połowę wody i już coś w niej widać, ale wciąż widać, że dopiero co nic nie było widać. Za kilka dni znowu zrobię podmianę, a parę lat temu już te krople raz wkraplałem, nie mam z tym złych doświadczeń. W sam raz by się je potrzymało w zbiorniku chwilę. Serio lepiej poczekać? Bo decyzja jeszcze nie podjęta, ale odwodzisz mnie tak jakoś nie najradykalniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo radykalizm to zło, jak by nie patrzeć w każdej dziedzinie, warto spojrzeć na chłodno, z dystansem i wziąć pod uwagę wszelkie odcienie szarości. ;)

 

Ale jak ktoś, nawet odpowiednio instruowany, opiekował się szkłem, to ja bym zaczął od intensywnych podmian. Nawet intensywnie : 40-50% co drugi dzień, karmienie co 4 dzień (raz a dobrze - karmienie to w ogóle spory temat), tak ze 4 -5 razy (w kwestii podmian). Jak Ci nie wysterylizował akwarium nadmanganianem/lizolem/wódką to pewnie przekarmione (o parametry nie pytam bo pewnie nie są rewelacyjne), a wtedy podmiany powinny pomóc. Chemia to ostateczność. A następnym razem niech zagląda raz na tydzień, szczypta żarcia, trochę uzupełnienia odparowanej wody i tyle... akwa da sobie radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...