Skocz do zawartości

Aksolotl obsada


Paciaciak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

    Witam serdecznie, interesuje sie akwarystyka od roku. zaczynalem od ~ 60l (60x30x30[cm]) baniaka i malej abystomy (aksolotla), przerabialem juz w tamtym zbiorniku danio, razbory i brzanki. Brzanki bylem zmuszony oddac ze wzgledu na upodobania co do skrzeli mojego Stworka, pozostale z biegiem czasu zostaly zjedzone. Po tych makabrycznych doswiadczeniach postanowilem zbudowac sobie wieksze akwarium:

 

    108x108x40 [cm] czyli jakies 460l.

 

    Kupilem filtr zewnetrzny pod 800l z lampa uv, ledy itp. itd. Akwarium ma nietypowy ksztalt ze wzgledu na to ze bedzie stalo na srodku pokoju i takie mi sie poprostu podoba. 

 

    Aksolotl ma w tym momencie 30cm dlugosci. Jakie rybki ewentualnie jakie elementy otoczenia wiazace sie z danym gatunkiem byscie doradzali? Od razu mowie ze temperatura w akwarium bedzie 18-24 stopnie. Prosze bez hejtu to dopiero moje drugie akwarium w zyciu i jak narazie pupil zyje i ma sie dobrze wiec jest chyba okej :P

 

    Z gory dziekuje za pomoc :)

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w skrajnie upalne dni wkladam wczesniej zmrozona butelke wody do akwarium. sprawa utrzymania 21 stopni to wiatraki tyle ze ubytki dzienne wody sa okolo 4l nawet. chlodziarka to duzyw wydatek a ciezko z lodowki by bylo zrobic ze wzgledu na tlenki metali ciezkich.


up      >mowie oczywiscie o akwa 60l. w tym duzym bede wkladal 2x5l butelke z lodem. byle przetrwac 2 miesiace...reszta roku to 20 stopni na luzie bez ingerencji. natomiat rybki chce bo jeden pupil w takim duzym akwarium to bedzie stanowczo za malo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...