Skocz do zawartości

Zabezpieczenie otwartego zbiornika


Luna
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zapomniałam wspomnieć o panelu, ma 14 cm szerokości. W sumie zastanawiam się nad jego przykryciem - oczywiście z wycięciami na odpieniacze.

Dodam tak na marginesie, że akwarium nie ma wzmocnień. Pewnie niczego to nie zmienia w temacie przykrycia zbiornika, ale może warto dodać taką informację.

 

Parę fot zrobionych na szybko tosterem, tak to wygląda:

 

3.jpg

 

1.jpg

 

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipa z tym poliwęglanem jak to słona woda. Zaraz będą plamy z soli, które coraz bardziej będą zatrzymywać światło. 

 

 

 

Głupoty piszę.Wycofuję się z tego stwierdzenia. Woda która będzie się skraplać na dolnej powierzchni PC będzie się tam pojawiać w skutek parowania wody z zbiornika. 

 

 

Jak patrzę na fotki tego zbiornika. Jak schludnie wygląda oświetlenie, i całe otoczenie. To myślę, że nie będzie pasowała formatka z plastiku położona tak po prostu z góry. Nie lepiej by wyglądało, jak by obniżyć lekko tą formatkę względem górnej krawędzi zbiornika? Da się to zrobić, np po przez przyklejenie pasków ze szkła do boków zbiornika (tak jak wzmocnienia)?

Edytowane przez URSUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do planu zrobienia przykrycia z przezroczystej siatki rozpiętej na ramie, chyba jednak odpuszczę pełne przykrycie poliwęglanem.

I tu pojawia się moje kolejne pytanie do Was chłopaki: z czego zrobić ramę? Jaki materiał będzie wytrzymały, dobrze zniesie słoną wodę i nie skoroduje?

 

Jak patrzę na fotki tego zbiornika. Jak schludnie wygląda oświetlenie, i całe otoczenie.

Dzięki Hubert, to takie moje małe zboczenie ;) Akwarium ma być ozdobą salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

z czego zrobić ramę?
 

 

Możesz to zrobić z jakiegoś plastiku. Będzie Ci łatwiej zamocować siatkę przyklejając ją do ramy. Niektóre kleje nie lubią: PP, PE/PET,  teflonów. Jak miał bym to zrobić z tego co mam i tym co mam. Zrobił bym dwie identyczne, płaskie ramy z PVC/PCW spienionego 8 mm , a siatkę dał w "kanapkę" pomiędzy te ramy.

 

Ze stali (nierdzewna, kwasówka) o tyle łatwiej, że zlecasz komuś spawanie i masz. Jednak może być Ci trudniej przymocować do tego siatkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...