Forum akwarystyczne - Super Akwarium korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Przeczytaj tę stronę Polityka prywatności dla uzyskania szczegółów. Czy wyrażasz na to zgodę:    Wyrażam zgodę
Wyrażam zgodę

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabezpieczenie otwartego zbiornika

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#21 ahr

ahr

Ban Master

• Moderator
  • 1826 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano wczoraj, 02:00

Fajne szkło. :D

Ja tam się na morszczakach nie znam, ale jeśli ważne jest utrzymanie w miarę niskiej temperatury to ja bym poszedł w zrobienie korony z profilu kasetonowego (nawet 120mm, tylko to zazwyczaj aluminium, więc trzeba by było chociaż wyproszkować gotową konstrukcję), w środku zamontowanie oświetlenia, a w górnej krawędzi montowana siatka obszyta silikonem (można ją od czasu do czasu w pralce przegonić i osady wypędzić).

sml_gallery_8283_309_86545.gifsml_gallery_8283_309_27530.gif
"I may be an idiot, but I'm not stupid"

#22 barttsw

barttsw

Gawędziarz

• Użytkownik
  • 111 postów

Napisano wczoraj, 09:53

ale jeśli ważne jest utrzymanie w miarę niskiej temperatury

24-25 st.

Solniczka 60x50x40 , Tanganika 120x70x50

#23 Luna

Luna

Placek z dżemerem

• Moderator
  • 1386 postów
  • LokalizacjaNottingham

Napisano wczoraj, 10:41

Panowie, to jaką grubość tego poliwęglanu proponujecie?

Ja tam się na morszczakach nie znam, ale jeśli ważne jest utrzymanie w miarę niskiej temperatury to ja bym poszedł w zrobienie korony z profilu kasetonowego (nawet 120mm, tylko to zazwyczaj aluminium, więc trzeba by było chociaż wyproszkować gotową konstrukcję), w środku zamontowanie oświetlenia, a w górnej krawędzi montowana siatka obszyta silikonem (można ją od czasu do czasu w pralce przegonić i osady wypędzić).

Korona odpada, mam zboczenie na punkcie "odkrytych" zbiornikow. ;)

Fajne szkło. :D

Dzięki, długo i cierpliwie planowane ^_^ ale wreszcie jest i powoli składam wszystko w całość.

(126l) + (96l) luniakowe szklanki | (15l) solniczka | morskie 300L w budowie

Dawniej: akwaterrarium graptemysa, kawalerka bojownika, nano bw.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Chcesz korzystać ze wszystkich funkcji forum? Zarejestruj się. To zajmie tylko chwilę!