Skocz do zawartości

Obsada 54L


Brevis14
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o wskazówki I propozycje odnośnie akawarium 54 L, obecnie mam 7x Bystrzyk Poziomkowy, 8x Razbora Espei, 5 x Otos, 3x Kirysek Pigmej, 12x Neon Simulans, 5 Gupikow (samce, samiczki trzymam w osobnym 25 L) I stado krewetek Redek I Babuletek. Tak wiem że trochę dużo.... Na początek chce się pozbyć Bystrzykow. Albo Całkiem zmienię obsadę, musiałem nad Ramirezami, Ale czy jest sens w takim akwa? Chodzi o to że uwielbiam rybki z "charakterem" Takie ciekawskie, takie które zadziwiaja swoimi zachowaniami, a te co teraz mam to tylko pływają z kąta w kąt. Może macie pomysły? Zastanawiam się też nad kupnem większego akwarium, ok 100 L tylko to z myślą by spróbować z Muszlowcami, Brevis czy multiki, w takim akwa byłby sens? Jakby tak je porównać z Ramirezami to które są łatwiejsze w hodowli i wybaczaja więcej błędów w obchodzeniu się z Nimi?

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podasz parametry wody? Jak nie masz jaki ich zmierzyć to podaj przynajmniej stronę swoich wodociągów, by w przybliżeniu można było określić chociażby podstawowe parametry. 

 

Aktualnie w swojej 54L masz totalne przerobienie, a sama gromadka dobrana na oko. Jak byś tą całą obsadę komuś oddał, zrobił kompleksowy restart, usypał ok. 5cm podłoża piaskowego (+ dobra filtracja) to parkę np. Muszlowców wielopęgich mógłbyś trzymać, ale jednak fajnie by było dla nich mieć większe towarzystwo. 

 

Muszlowce to ryby twardej wody z przedziału 8,6 - 9,5 pH, a nie sądzę, żeby Ci taki kamień w kranie puszczali, więc musiałbyś pokombinować. 

 

Fajne akwa z takimi rybami to wg mnie by było 150-200L wtedy można to fajnie zrobić, co nieznaczny, że w mniejszych też :)

Edytowane przez Micheal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studnia wiercona pewnie już ze 20 lat temu.... Z tego co wiem to odwiert miał 17 m głębokości, mieszkam na wsi więc wiadomo, pola, obory, szamba przydomowe u mało kogo są szczelne. Nie badam ale chyba warto sprawdzić, ciekawe ile taka usługa kosztuje?

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszlowce to ryby twardej wody z przedziału 8,6 - 9,5 pH, a nie sądzę, żeby Ci taki kamień w kranie puszczali, więc musiałbyś pokombinować.   

Od kiedy twardość określa się jako ph?

Po drugie to są kompletne brednie.

Jak nie masz pojęcia o tych rybach to lepiej nie pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 metrów to nie jest głęboka studnia.

Jeżeli spożywacie tą wodę to lepiej zróbcie badania.

Kiedyś miałem domek nad jeziorem i wierciliśmy studnię z sąsiadami. Woda do spożycia nadawała się dopiero na głębokości poniżej 54-tego metra. Płyciej woda była zanieczyszczona i nie spełniała norm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Muszlowce to ryby twardej wody z przedziału 8,6 - 9,5 pH, a nie sądzę, żeby Ci taki kamień w kranie puszczali, więc musiałbyś pokombinować.
Micheal zlituj się nad ludźmi. To, że w głębszych strefach Jeziora jest wyższy odczyn nie znaczy, że taki koniecznie musi być. Wysoki odczyn jest dla tych ryb korzystny, czy wyższe twardości to już niezbyt. Zasadowość wody w Tanganice jest wysoka, ale twardość jako taka jest relatywnie niska. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od kiedy twardość określa się jako ph?

 

Przepraszam, źle dobrałem słowa.

 

Micheal zlituj się nad ludźmi. To, że w głębszych strefach Jeziora jest wyższy odczyn nie znaczy, że taki koniecznie musi być. Wysoki odczyn jest dla tych ryb korzystny, czy wyższe twardości to już niezbyt. Zasadowość wody w Tanganice jest wysoka, ale twardość jako taka jest relatywnie niska. 

:) 

 

 

OK.

 


 

Apropos studni:

17 metrów głębokości, obszar wiejski i jak piszesz odchody zwierząt i co najbardziej niebezpieczne - nieszczelne szamba.

Ja bym zostawić chyba tą studnię tak jak jest i nie ruszałbym tej wody.

 

Postęp z obsadą na pewno na ogromny "+"

Edytowane przez Micheal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...