Skocz do zawartości

Wymiana mchu i korzenia. Zmiana aranżacji


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim .Posiadam akwarium 72l  a w nim sporo korzeni red moor  ,jeden z nich zajmuje 3/5 akwarium. Rośnie na nim mech christmass lecz ze wzgledu na brak podcinania podgnil na dole i zaczal odpadac. Myslalem nad wyjeciem tego dużego korzenia i zmianą aranżacji. Na jego miejscu planowalem posadzic jakies malo wymagajace rosliny a po srodku wypelnic puste miejsce malymi korzonkami z java moss oraz kamieniami dragon stone, Jesli mam byc szczery to ten korzen zajmuje duzo miejsca a prezentuje sie bardzo slabo dlatego chcialbym cos z tym zrobic ,poniewaz daloby mi to sporo miejsca na cos nowego i ladniejszego :)

 

Tutaj pojawiają się 2 problemy

1 Czy wyciagniecie takiego korzenia może zaszkodzić rybą? Jest zakopany jakis 1cm w piasku więc musialbym poruszyc leciutko podłożem. Jest zakopany miejscowo ale kto wie czy nic się nie stanie .

2 Nie jestem pewien co do tych kamieni dragon stone. Kupilem je za 10zł-1kg. Jest ich w sumie 4 kg.

Chcialbym sie dowiedziec czym wyczyscic te kamienie oraz czy zmieniają ph,gh. Czytajac anglojezyczne forum znalazlem info ,ze sa bezpieczne ale wole sie upewnic bo moze ktos sie mógl mylic.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągaj korzeń powoli i delikatnie żeby jak najmniej wzburzyć podłoże. Najlepiej gdybyś w tym czasie ściągał delikatnie wężykiem syfek który się pojawi.

Jeżeli chodzi o skałki Dragon Stone, to mam trzy sporych rozmiarów w akwa 200L i u mnie parametrów nie zmieniają. Odkazić i delikatnie przepłukać przed włożeniem oczywiście należy jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkazić wrzątkiem czy czymś innym? Dzięki za odpowiedź.

 

Wyciągaj korzeń powoli i delikatnie żeby jak najmniej wzburzyć podłoże. Najlepiej gdybyś w tym czasie ściągał delikatnie wężykiem syfek który się pojawi.

Jeżeli chodzi o skałki Dragon Stone, to mam trzy sporych rozmiarów w akwa 200L i u mnie parametrów nie zmieniają. Odkazić i delikatnie przepłukać przed włożeniem oczywiście należy jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie odkażałam tych skałek, w ciepłej wodzie wymyte i do zbiornika. Nic się nie dzieje. Możesz krótko obgotować, albo przelać wrzątkiem dla pewności.

Skałka może się nieco kruszyć i pylić dlatego przynajmniej porządne wymycie pod bieżącą wodą, moim zdaniem konieczne.

Edytowane przez maziama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...