Skocz do zawartości

Jakiej firmy polecacie testy PH


Jakub30
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Ja używam kropelkowych zooleka skala 4,5-9 i 6,0-8,0 oraz kropelkowych Tropicala 4,5-9,5.

I tak u mnie w akwarium wychodzi na skali zooleka 4,5-9- jasny zielony co by wskazywało na PH w granicach 7,0, testami 6,0-8,0 wychodzi już 7,4

Tropicala wyszło mi 7,0

Zaznaczę tylko ze moje testy nie są przeterminowane. No i moje pytanie brzmi którymi testami się sugerować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim sposobem na skali testu Zoolek odczytujesz najpierw 7,0 (kolor zielony), a później 7,4 (kolor bardziej niebieski), skoro używa się tej samej probówki z wodą testowaną, zarówno do pomiaru z zakresu 4,5-9,0 jak i 6,0-8,0...?

Jeśli w zakresie 4,5-9,0 wychodzi ci kolor zielony, czyli wynik 7,0, to na przeciwległej skali też wyjdzie ci ten sam kolor przecież, tyle tylko, że odczytasz bardziej dokładny wynik - między 6,6 a 7,2

 

Opinie o testach znajdziesz również tutaj: http://forum.superakwarium.pl/topic/43601-testy-wody-wasze-do%C5%9Bwiadczenia-i-opinie/

Edytowane przez maziama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką: http://www.akwanawozy.com.pl/akwanawozy/zdjecia/117/skala-zoolek-ph.jpg

 

Wklej zdjęcie lub link do twoich, jeśli są osobne.

Nie pomyliło ci się z Tropical-em, który ma osobne testy pH, w zależności od zakresu? No chyba, że ja już nie w temacie jestem, bo Zoolek-a dawno nie używałam ;)

Edytowane przez maziama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teście ZOOlEK na PH są dwa odczynniki i dwie skale. 

Jeden odczynnik jest do skali 4,5-9,0  a drugi do skali 6,0-8,0.

Ja używam PH-metr elektroniczny z korekcją temperatury kupiony na znanym portalu aukcujnym i jest to moim zdaniem najdokładniejsza opcja i najtańsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, teraz widzę na zdjęciu z internetu, że są dwie buteleczki z odczynnikami, każdy osobno dla innego zakresu. Ale skalę barwową widzę tylko jedną podwójną (chyba, że o to chodzi, że są dwie w jednej ;) )

 

Mimo to, wydaje mi się, że nie powinno być takiej rozbieżności w wynikach.

Może źle wypłukana probówka po wykonaniu pierwszego testu, przekłamuje ci wynik drugiego?

Edytowane przez maziama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam ma 2 pH metry z atc jeden za 49zl drugi za 89zl i oba pokazują co innego.

Kalibruje je razem w jednym roztworze robię pomiary wychodzi to samo na obu ale powtarzam badanie po 5 min i już pokazują różne wyniki :) .

Dla tego dałem sobie z tym spokój i używam kropelka jak potrzebuje .

Dobry pH metr który zapewni nam wiarygodne wyniki to wydatek +350zl

 

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no właśnie...

raiders a piteros napisał że dla niego PHmetr to opcja najdlokladniejsza i najtańsza, no ciekawe co odpisze, co on ma, ja znalazłem na znanym portalu aukcyjnym coś takiego za 40zł PHMETR MIERNIK pH metr tester KWASOMIERZ - wpisz to w wyszukiwarke to Ci wyskoczy

tam dokładność jest 0,1


i jeszcze jeden -

PHMETR MIERNIK pH ATC metr tester KWASOMIERZ - za 27 zł ale koszt dostawy 16zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokładnie takie coś 

prawie  3 letni :  http://allegro.pl/miernik-ph-atc-wody-tester-kwasomierz-do-basenu-i6684168166.html

 i

 ok roczny : http://allegro.pl/miernik-ph-dokladny-0-01-duzy-wyswietlacz-gw-fv-i6726574300.html  

tylko że mój jest niebieski i z ATC  i kupiłem go u chinczyka na ali

 

 

do  powyższych od razu kup sobie dobry wzronik i dużo :)  bo jak chcesz wiarygodny odczyt to kalibracja przed każdym pomiarem konieczna .

 

Chyba ze się szarpniesz na coś lepszego markowego to np :

http://allegro.pl/ph-metr-miernik-ph-odczyn-ph-i-termometr-ph-200-i6331158911.html

http://allegro.pl/ph-metr-ph-80-miernik-ph-odczyn-ph-termometr-atc-i6827406530.html

 jedne z tańszych .

Edytowane przez raiders
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daje link do takiego jak mam:

 

http://allegro.pl/phmetr-miernik-ph-atc-metr-tester-kwasomierz-fv-gw-i5419447499.html

 

Naprawdę nie mogę narzekać. Wyniki są powtarzalne w dwóch akwariach. Różnią się w zależności od pory dnia, ale nieznacznie.

W moim akwa o długości 160cm. robiąc pomiar w prawym rogu i przesuwając w lewy w pobliże wyloty z filtra z rozpuszczonym CO, wynik zmienia sie o 0,2 stopnia. I myślę że to jest OK. 

Porównywałem z kropelkowymi ZOOLEKA i mniej więcej się pokrywa. Używam go już od prawie roku.

Edytowane przez piteros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie nie zamierzam żadnych mierników testów kupować. na razie mam

Zoolek Aquaset Flora walizkę + paskowe JBLa + Tropicala PH. Więc i tak na same testy ile kasy już wydałem. To co mam mi wystarcza, a po za tym jak wszystko rośnie i jest dobrze to po co kombinować. Po prostu byłem ciekaw jak sprawa u was wygląda i które testy kropelkowe (jakiej firmy)dają wynik najbliższy prawdy. Z tego co piszecie żeby mieć naprawdę dokładny pomiar tego parametru wody to trzeba wydać trochę kasy na lepszy sprzęt elektroniczny bo te kropelkowe to Pi razy oko. No to w sumie temat wyczerpany. Dzięki za info.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo słusznie. Nie ma co przeginać, to nie laboratorium.

Ja kupiłem PH-metr bo miałem problem z ogarnięciem akwa po restarcie na podłożu ASII z instalacją CO2. A poza tym chyba lubię gadżety.

Jeszcze pytanie do raiders: jakiego rzędu różnice miałeś na tych PH metrach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wide że mój wczorajszy wpis przepadł .

Różnice pytasz .... Napisałem że każdy pH metr mierzy na swój sposób nawet po kalibracji w jednym roztworze drugi pomiar wychodzi już inny.

 

Mam dostęp do profesjonalnego sprzętu za kilka stowek który gwarantuje wiarygodny i dokładny pomiar o każdej porze dnia i nocy a kalibrowany jest profilaktycznie raz na miesiąc.

Nie powiesz mi że te chińskie mierniki co mamy dają wiarygodny pomiar.

Tak jak pisałem wyżej należy robić kalibracja przed każdym pomiarem aby mieć poprawny wynik, co jest uciążliwe.

 

Nie wiem może ja mam jakąś kiepska serię tych mierników ale u mnie to średnio działa .

 

Z drugiej strony kto będzie wydawał 600zl na sam miernik....

 

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...