Forum akwarystyczne - Super Akwarium korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Przeczytaj tę stronę Polityka prywatności dla uzyskania szczegółów. Czy wyrażasz na to zgodę:    Wyrażam zgodę
Wyrażam zgodę

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skalary zjadają nowe rybki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#21 raiders

raiders

Fanatyk

• Użytkownik
  • 1094 postów

Napisano 24 czerwiec 2017 - 20:24

Kolejny znawca akwarystyki się wyłonił :D Pewnie ty czytałeś :D? Nie nie musi być szereg zdarzeń spełniony, wystarczy fotosynteza. Wiesz rośliny pobierają co2 z wody wydzielają tlen-zasadowość rośnie, w nocy spada. To są proste zależności a nie "szereg zdarzeń". Są to jak napisałem drobne wahania ale są i są mierzalne. Np rano o 8 godz. mam pH 7,0 a o 19tej już 7,2. I nie ma co z tego powodu kręcić afery że mam niestabilny zestaw do podawania CO2 bo to bzdury jakieś. No ale z ciekawości spytam z czego wynika ta twoja fizyka a nie przepraszam czysta fizyka. Tak ona prowadzi LT ale rośliny tak samo zachowują się w low techu jak HT i te same prawa natury tymi procesami żądzą.

Słuchaj  misiaczku   przestań skakać   i robić z siebie alfe i omegę a zacznij czytać .Co jakiś czas na to forum trafia taki pajac jak ty i próbuje udowadniać swoje racje  aż  rzygać się chce .

Jak umiesz czytać to weź tą książkę i przeczytaj jeszcze raz  jak rośliny pobierają CO2 z LT ... bo na pewno nie z  wody   w takiej ilości jak potrzebują

Tak ona prowadzi LT ale rośliny tak samo zachowują się w low techu jak HT i te same prawa natury tymi procesami żądzą.

I tu kończymy dyskusje  bo nie ma z kim  jej prowadzić .Weź książkę w rękę albo niech ci mama do spania przeczyta  może wtedy zrozumiesz i odróżnisz co  to jest LT a co HT  jak się takie zbiorniki prowadzi i jakie w nich zachodzą procesy .

Coś przeczytasz coś usłyszysz nie wiesz dokładnie o co chodzi a będziesz się dusił i brną dalej  w to .... zupełnie jak nasz  rząd  Pisiorów 

Tyle z mojej strony  bo szkoda klawiatury na takie osoby ,podziwiam wytrwałość innych ze jeszcze próbują coś  wyjaśnić  "fachowcowi " co ma pierwsze akwarium i pozjadał wszystkie rozumy  z dniem jego założenia .

Regulamin 4.2

#22 Jakub30

Jakub30

Forumowicz

• Użytkownik
  • 59 postów

Napisano 24 czerwiec 2017 - 20:30

aha... raiders to co napisałeś wiele w temacie wyjaśnia:)

#23 ahr

ahr

Ban Master

• Moderator
  • 1942 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 czerwiec 2017 - 21:22

Zupełnie mi nie zależy, żeby Was obdzielać punkcikami, bo nawet na wunderbauma nie można ich wymienić. Apeluję zatem o powstrzymanie się od obrażania się wzajemnie. Zarówno autora tematu jak i pozostałych zbulwersowanych jego postawą.

Jakub, osoby które Ci tutaj odpisują nie wyciągnęli tej wiedzy z kapelusza. Z pewnością niejeden z nich popełniał te błędy które właśnie próbuje Ci uświadomić. Zapewne z czasem i Ty doszedłbyś do pewnego etapu w akwarystyce i pomyślał: a co jeśli oni mają rację? I sprawdził. I przekonał się jaka różnica jest w hodowli ryb którym zapewnimy jednak właściwe im warunki. Może jednak warto poświęcić chwilę i skonfrontować to co piszą Ci tutaj z opiniami innych gdzieś w necie (nie mówię o portalach czy forach gdzie nawet welon w kuli jest wow! i awsome!). I zastanowić się, czy by nie spróbować. Naprawdę warto. Serio.

• maziama i Luna lubią to

sml_gallery_8283_309_86545.gifsml_gallery_8283_309_27530.gif
"I may be an idiot, but I'm not stupid"

#24 raiders

raiders

Fanatyk

• Użytkownik
  • 1094 postów

Napisano 25 czerwiec 2017 - 15:00

Ja też nie mam zamiaru nikogo obrażać (bo nie oto chodzi), ale jak kilka osób tłumaczy i powtarza to samo od xxx wpisów a delikwent dalej brnie w swoje mądrości to ręce opadają i czasem "terapia szokowa" potrafi zdziałać cuda.
Jak się punkty itp gratisy należą to wal śmiało :)

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Regulamin 4.2

#25 Łza

Łza

Dyskutant

• Użytkownik
  • 194 postów
  • Lokalizacjaokolice Krakowa

Napisano 26 czerwiec 2017 - 11:11

czy to możliwe że skalary zjadły je w całości?

Skalary to piękne ryby ale o paskudnym charakterze. Małe ryby są dla nich pokarmem a duże zazwyczaj są przez nie atakowane i przeganiane w kąt albo nawet zabijane. W akwarium niestety nie da się hodować wszystkiego co jest ładne i Ci się podoba. Ja bym na Twoim miejscu sprzedał lub oddał komuś skalary. Skalary Im starsze tym stają się bardziej agresywne, potrafią nawet zabijać się nawzajem. Jeśli chcesz akwarium wielogatunkowe, to trzeba dobierać gatunki łagodne, o zbliżonych wymaganiach i tolerujące inne ryby. Z agresorów jak skalar czy pielęgnice trzeba zrezygnować.

#26 Jakub30

Jakub30

Forumowicz

• Użytkownik
  • 59 postów

Napisano 26 czerwiec 2017 - 18:42

barttsw chciał bym żebyś mi napisał dlaczego lignit to syf?

#27 barttsw

barttsw

Gawędziarz

• Użytkownik
  • 122 postów

Napisano 26 czerwiec 2017 - 20:10

Poszukaj sobie co to ma w składzie to będziesz wiedział.

Solniczka 60x50x40 , Tanganika 120x70x50

#28 Jakub30

Jakub30

Forumowicz

• Użytkownik
  • 59 postów

Napisano 26 czerwiec 2017 - 20:23

No ja wiem co to ma w składzie, chciałem żebyś to Ty mi wytłumaczył czemu to syf wg. Ciebie? To co ma to w składzie to ma dużo dobrych rzeczy dla roślin wodnych nie wiem czy wiesz, no ale słucham odpowiedzi...A tak po za tym niedawno zacząłem tu na forum nowy temat http://forum.superak...lusy-i-minusy/to będziesz mógł wykazać się swoją wiedzą.... to zapraszam.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Chcesz korzystać ze wszystkich funkcji forum? Zarejestruj się. To zajmie tylko chwilę!