Skocz do zawartości

Pleśniawka?


kinia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest problem. Podmieniłam dzisiaj wodę ( zgodnie z zaleceniem podmian 50% i dodanie 50% dawki soli) i rybka zaczęła się przechylać na boki, nie mogła utrzymać równowagi. Nastąpiło to dosłownie chwilkę po wsypaniu soli więc to raczej reakcja na sól. Odłowiłam szybko rybę do wiaderka no i co dalej? Zaraz podmieniam kolejne 50% wody i dolewam czystej, żeby można było dać do akwarium spowrotem rybkę. Pytanie co dalej z leczeniem, bo nalot nadal nie ustąpił? Właściwie to nadal jest mniej więcej tyle co na fotce, którą wcześniej wstawiłam.

 

Edit. Podmieniłam wodę, dolałam świeżej i wpuściłam rybę. Wszystko jest ok. Pytanie co robić dalej, bo ja już chyba nie chcę się bawić w tą sól...

Edytowane przez kinia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakiekolwiek zmiany w zachowaniu ryby?

Nadal te plamy są tylko na ogonie, czy pojawiły się też w innych miejscach?

 

Musisz nam coś więcej o tych zmianach napisać.

Jeśli nie dasz rady zrobić naprawdę wyraźnych zdjęć, to spróbuj opisać je najbardziej szczegółowo jak potrafisz.

Lupa do ręki i napisz: czy te zmiany są wypukłe, czy to raczej przebarwienie (zmiana koloru); czy jest tam jakaś wydzielina pod błoną, albo coś w tym stylu; czy są nieregularne, czy raczej owalne?

 

Nadal wydaje mi się, że to zbyt długo trwa, żeby było jakąś poważną chorobą.

Spróbowałabym to zdezynfekować w nadmanganianie potasu (kąpiele albo "pędzelkowanie")

Plus do tego dobrej jakości witaminy do wody (np. Sera Fishtamin), być może brakuje jakichś składników w diecie i stąd zmiany w ubarwieniu.

 

Ale opisz najpierw sytuację, bo to tylko "gdybanie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryba zachowuje się zupełnie normalnie. Zmiany pojawiły się tylko na ogonie. Poprzednim razem była to jedna wieksza, nieregularna plama i kilka mniejszych, teraz jest kilka małych okrągłych. Zmiany są wypukłe. Plamy przypominają mi właśnie coś jak biała pleśń, taki nalot właśnie.

Kompletnie nic więcej się nie dzieje. Zmiana koloru to nie jest, bo po pierwsze jest to nalot, a po drugie po kuracji z solą zaczął zanikać...

Zdjęć nie ma sensu wrzucać, rybka bardzo się wierci i nie da się tego uchwycić. Jutro jeszcze spróbuję.

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nadal leczę bactoforte od sery. Leczenie polega na wlaniu porcji płynu pierwszego dnia i trzeciego. Po tygodniu podmieniłam wodę, ale plamy nadal były lekko widoczne. Odfiltrowałam lek, ale po ponad tygodniu plamy znowu zaczęły się zwiększać więc powtórzyłam kurację. Teraz znowu przyszedł czas na podmianę ,ale ryba nadal nie jest w 100% zdrowa. Zdaję sobie sprawę że katuję ją lekami, ale chce się pozbyć tego czegoś a nic nie pomaga. Ryba siedzi sama w 63l i duże akwarium już na nią czeka. Podłoże to piasek, rośliny miała nurzaniec, ale sól go zniszczyła. Pomyślałam jeszcze o całkowitym opróżnieniu akwarium, wymyciu i wpuszczeniu ryby w puste akwarium i ponowne spróbowanie leczenia bactoforte. Co sądzicie? Pomocy, bo już opadają ręce.

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...