Skocz do zawartości

Oświetlenie, pomocy błagam


Ushuy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Z akwarystyką nie miałem do czynienia nigdy wcześniej. Uważam to hobby za bardzo kojące i dające wiele radości, jak i czasochłonne i wymagające starań. Zacznę od tego, że akwarium oświetlam taśmami LED i zostając przy tym temacie, chciałbym uniknąć kupowania świetlówki, świetlówki LED, czy czegokolwiek innego. Akwarium jest niestandardowe o wymiarach 57x34x35, litraż 60l, w zbiorniku znajduje się 50l wody. Do dna od tafli wody jest 28-30cm. Obecnie w rurze PCV wyklejonej od środka folią odblaskową samoprzylepną znajdują się 2 taśmy 5050 (2x50cm) po 30 diod światła białego zimnego (60 diod/m). Z początku sam efekt mnie zadowalał, ale po dwóch dniach zacząłem się zastanawiać jaki efekt będzie zadowalał moje roślinki. Przeczytałem już bardzo wiele tematów na ten temat i nigdzie nie mogłem doszukać się odpowiedzi, w jaki sposób poprawnie złożyć oświetlenie z taśm LED do mojego zbiornika. Prosiłbym kogoś wyrozumiałego, gdyż pieniądze są u mnie ograniczone, stąd rozwiązanie taśmami LEDowymi, o pomoc w doborze ilości oraz rodzaju oświetlenia. Dla was mogę być kolejną osobą, która nic nie wie i wszystko co robi, robi źle, ale dla mnie każde zdanie może być bardzo bardzo pomocne, nawet to złe.

Załaczam zdjęcie zbiornika wykonane nocą, tylko przy aktualnym oświetleniu LED akwarium.

Z góry pięknie dziękuję, mam nadzieję, że znajdzie się ktoś niosący pomoc takim amatorom jak ja.

Dodam, że w zbiorniku planuje trzymać wyłącznie krewetki, w przyszłości może pare małych rybek.

 

Powiększone <<< klik

01uvfeyh01zi_t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym tkwi problem? Pisałem już w niejednym poście ze używam pasków led i nadają się one tak samo do akwarium jak każde inne źródło światła. Co prawda używam pasków 8520 i 5630 ale w większym i dużo wyższym baniaku.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdybym tak kupił dwa takie naświetlacze ( http://allegro.pl/halogen-led-naswietlacz-reflektor-lampa-10w-i6389028243.html ), łącznie z taśmą miałbym 34W nad zbiornikiem? Tak to działa? 34w/51l = 0,67W/1l przy czym lm wychodziloby ok, 2700? Bo taśma 15lm na diode, 2x naswitlacz to 2x900lm. Czy dobrze na to wszystko patrzę? I czy z tymi naświetlaczami co wysłałem, w takim zestawieniu rośliny będą się dobrze czuły? Ja tak to od razu kupuje, bo zależy mi na poprawnym działaniu ekosystemu, a nie byle rośliny nie poumierały. Chciałbym je za jakiś czas przyciąć, a dla takiego efektu potrzebne mi, zakładam, lepsze światło. I czy samo białe zimne z tych naświetlaczy  wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...