Skocz do zawartości

Co z płetwami u bojownika


Rybcia469
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od jakiegoś miesiąca mam bojownika. Od samego początku miał dziwną płetwę grzbietową  jak by lekko zawiniętą. D zis mu się przyglądałam i jak by zeszło mu to na ogon. boje się ze to martwica płetw. ciężko mi to rozpoznać bo bojek jest biały, nie widać ani nalotów  ani innych rzeczy oprócz tych zawinięć. 

 Na ostatnim zdjęciu  fotka z pierwszego dnia u mnie. 

 

Prosze o porady.

post-24058-0-93491300-1495047640_thumb.jpg

post-24058-0-00545200-1495047644_thumb.jpg

post-24058-0-53342100-1495047646_thumb.jpg

post-24058-0-03769400-1495047659_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jedno...

Ty te ryby kupujesz żeby je męczyć czy po co?

Co Ty z nimi  robisz, że ciągle jest coś...

Xxx temat z koleii a nadal się nie nauczyłaś wypełniać schematu?

 

Pomogę Ci:

http://forum.superakwarium.pl/forum-6/announcement-3-jak-zadawa%C4%87-pytania-na-forum-superakwariumpl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :)

 

Zapomniałam o schemacie już dopisuje z reguły przy każdym temacie  pisze o nim.

 

Co do bojka takiego kupiłam, teraz po prostu zauważyłam ze się pogłębiło, wiec chce mu pomoc. :)

 

U mnie z tego co pamiętam z rybami miałam problem to otoski :P ale to był faktycznie mój błąd  bo w akwa no2 skakało po restarcie.

Schemacik:

 

- no2 - 0

- no3 - 20

-ph 6,8

-gh 5

-kh- 4

 

akwarium 63l

 

obsada : 10 kiryskow pigmejkow, 6 noenkow zielonych, 6 bystrzykow amandy, 2 helenki, otoski 4 sztuki

 

woda ro z mineralizatorem

 

nawozy  ,- mikro, makro, carbo (nie pamietam nazyw bo w pracy jestem)

 

podmiana wody co tydzien 20 %

 

temp 24 stopnie

 

z chemii nic nie leje

 

filtr hw302 oczywiście chodzi cały czas.

 

ryby karmione raz dziennie  na zmianę  mrożonki (solowiec, cyklop), karma z hikari, raz w tygodniu spirulina,

 

i tyle z tego co pamiętam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to nadal zastanawia, czemu ryby tropikalne trzymasz w (lub poniżej) dolnej temperatury z rybami subtropikalnymi siedzącymi w górnej. I dokładasz kolejne do mieszanki. Tzn rozumiem, że "tak się podoba" to całkiem solidny argument, tylko jakich się spodziewasz rezultatów w kwestii zdrowia ryb. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mogę prosić o instrukcje ?

 

Bo z tego co doczytałam to bojek faktycznie  temp musi mieć wyższa  wiec już mu szukam domu ( tu przesadziłam )

 

Ale myślałam ze reszta obsady do siebie pasuje. :( pod względem temperatury właśnie.

 

No argument  bo mi się tak podoba  to nie argument :(

Edytowane przez Rybcia469
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiryski pigmejki i większość otosków woli temperatury ~23°C, amandy ~25°C, neony simulans ~27°C (zakres 21-35 więc tolerancja spora). O ile obecne towarzystwo pociągnie w 24°C, to już bojownik, zwłaszcza odmiany hodowlanej, w takiej temperaturze to proszenie się o pleśniawkę/ichtio :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde a patrząc na  strony   były zakresy temp od 21 do 24(25) nie licząc bojka.  to sobie uśredniłam 24. Czyli bojka najlepiej do osobnego akwarium z wyższa temp albo komuś oddać. A  założyć znów nowe akwa to kolejne  z 3 tygodnie  zanim dojrzeje wszystko o ile nie znajdę nowego domu . Czy w miedzy czasie nim  jedne z kroków dojdzie  do skutku można jakoś mu pomoc? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z tego co pamiętam z rybami miałam problem to otoski :P ale to był faktycznie mój błąd bo w akwa no2 skakało po restarcie.

Ospa, potem białe odchody u gupików, kirysy i NO3, potem NO2 i teraz bojownik...  Przypomniałem?

 

 

 

Bojownik trafił dziś do lepszego domku :)

Także nie ma co już gdybać, ale...

 

 

 

Co do bojka takiego kupiłam, teraz po prostu zauważyłam ze się pogłębiło,

Takich ryb się nie kupuje! Nie kupuje się ryb z akwarium w którym pływa chora ryba czy już leży w nim martwa.

Jak już kupuje się chore ryby to od razu się wie co im jest i jak im pomóc i nie wrzuca się je do akwarium głównego tylko do kwarantanny.

Szkoda, że ryby nie są drogie, byś straciła całą obsadę to może w końcu byś się nauczyła.

 

Temat zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...