Skocz do zawartości

Czerwone kolory u otoska


Rybcia469
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ajajaj....

 

 

A na 63 l to pol lyzeczki tej soli ?

Napisałem łyżkę nie łyżeczkę... Jak dałaś pół małej łyżeczki to wsyp jeszcze jedną, nic rybom się nie stanie , jak się walczy np z tetrahymeną to nawet daje się jedną łyżkę na 10 L wody.

 

 

 

I mam bezpośrednio dać ta sol do akwa czy spróbować wyłowić rybę i osobna kąpiel jej zrobić?

Wszystkie są podtrute tylko ta ma wyraźne symptomy.

 

 

 

Nie no, rozpiść tą sól w jakieś szklance z wodą z akwa i wtedy wlej.

Trochę rozwinę moją wypowiedź, żebyście wiedzieli o co chodzi.

Sól zmienia ciśnienie osmotyczne wody i zwiększa się u ryby wymiana płynów, gazów, podczas zatrucia ryby szybciej oddychają i mają zaczerwienione i powiększone skrzela ( tutaj popękały im naczynia krwionośne)  po to by szybciej usuwać toksyny z krwi, taką rolę pełnią skrzela gdy rybom nerki i wątroba nie wyrabiają. Sól oprócz tego że zwiększa tą wymianę to również powiększa naczynia krwionośne dzięki temu w takich wypadkach ta wymiana idzie dużo sprawniej oprócz tego również blokuje wchłanianie przez rybę azotynów.

Sól wsypana w całości rospuszcza się dość wolno (temp. ma mały wpływ na jej rozpuszczalność) więc ciśnienie osmotycznie nie zmienia się tak drastycznie, po rozpuszczeniu i wlaniu może dojść do szoku osmotycznego może zostać zatrzymany proces oddychania, czasami po przełożeniu takiej ryby do świeżej wody, krótkiej reanimacji ryba zaczyna znów oddychać.

To tak jak z nurkami jak nurkują na większe głębokości, za szybko się zanurzy czy wynurzy to może go...

Rybcia mam nadzieję, że pH utrzymujesz poniżej 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, to o to chodzi. Ja zawsze jak coś sypałem do akwa, właśnie jakąś sól akwarystyczną czy inne sypkie to rozpuszczałem. Nie miałem świadomości, że sól aż taki ma wpływ.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sól ma, co innego jest czasami z lekarstwami, do niektórych trzeba dodać kwasu, inne wstrząsnąć, żeby je rozpuścić a czasami wali się całość na raz do akwarium.

Jeżeli masz "wrażliwe" ryby sól wsypujesz tam gdzie jest mały prąd wody, wtedy rozpuszcza się jeszcze wolniej.

Ja do ogólnego praktycznie nic nie sypie ani nie dodaje, jak ryby tego nie potrzebują to nawet profilaktycznie nie ma po co, parametry wody ustalam podmianami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po każdej podmiane dosypujesz wylaną sól.

Jak np w sumie  wsypałaś 1 łyżkę soli a potem zrobiłaś 30 % podmianę to dosypujesz 30% tej łyżki.

Sól nie paruje, jeżeli za każdym razem będziesz dawała tyle samo soli (czyli jak na przykładzie 1 łyżkę) to w końcu będziesz miałą  tak osoloną wodę, że ogórki mało solne będzie można w akwarium zrobić.

Jak z rybami będzie już ok, po prostu kontynuujesz podmiany ale już bez dosypywania soli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...