Skocz do zawartości

Pierwsze akwarium w życiu


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

W akwarystyce jestem totalnie zielony mam 15 lat a rybkami się zainteresowałem ze względu na alergie i brak możliwości posiadania innego zwierzątka.

Planuje niewielkie akwarium. Znalazłem taki zestaw 

http://allegro.pl/zestaw-25l-prosty-led-1w-full-wyposaze-uzdatniac-i6530568303.html

 

Pytanie teraz jakie rybki? Myślałem nad bojownikiem lub jakiś skalarem ale nie mam pojęcia co można trzymać razem i w ogóle ile rybek może być w tak małym akwarium. Zależy mi żeby to nie były jakieś malutkie rybki tylko jak na taką powierzchnie coś konkretniejszego. Chętnie dowiem się co jeszcze przyda mi się do takiego akwarium. Liczę na waszą pomoc. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Po pierwsze takim pseudo zestawów mówimy stanowcze nie bo są nic ie warte właściwie płacisz/przeplacasz 1 10zl za szkło a reszta to smieciowe dodatki które trzeba będzie wymienić.

 

Akwarium 25l samo szkło kosztuje max 35zl

 

Oświetlenie np lampka aquael led 6w 50zl

Filtr kaskada fzn2 , ewentualnie pat mini 50zl/30zl jeśli mam być bojownik to pat mini wystarczy,

 

Grzałka 25w ok 15zl

 

Do tego szyba nakrywkowa max 5zl.

 

Niestety w takim akwarium nie poszalejesz z rybami można tu trzymać bojownik, krewetki, lub jakieś małe ryby ławicowa typu bystrzyk Amandy x10 szt.

 

Ale zanim przyjdzie czas na ryby to warto wiedzieć jaka woda w kranie pH, gh/kh

 

 

 

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150zł to budżet na chomika, nie akwarium dla początkującego.

 

Zapraszam rodzica na forum. Musi usłyszeć kilka przeczących popularnym mitom faktów, które mu się pewnie nie spodobają, więc lepiej by usłyszał to od akwarystów bezpośrednio. Ryby to ostatnie, czym się musisz teraz przejmować ;)

Edytowane przez Dhuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak to pokarm, może zawierać śladowe ilości orzechów, soi i laktozy... ;)

 

A wracając do tematu. Jak na pierwsze akwarium to może spróbuj się rozejrzeć na olx za jakąś używką za parę złotych. Może to być lepszy wybór niż ten marny zestaw. Im większe tym lepsze na początek, więcej wybacza.

Ewentualnie poskładać samemu. Przy tej wielkości dna (40x25) lepiej wziąć szkło 30cm wysokości, zawsze to te 5 litrów więcej. Przy niewielkiej obsadzie filterek rzędu pat mini (można dać większą gąbkę) powinien wystarczyć. Oświetlenie to przynajmniej leddy tube 3W albo 6W Aquaela. Ja zdecydowanie polecam tą firmę, solidny sprzęt, a do tego "nasz". Niestety, budżet będzie trzeba przekroczyć raczej.

 

Co do obsady to zerknij chociaż na stronę wodociągów w swojej miejscowości. Znajdziesz tam parametry wody w kranie, a to da już jakiś punkt zaczepienia.

 

Grunt to dobrze zacząć, bo jest szansa że się nie zniechęcisz do tego wspaniałego hobby. Lepiej wszystko dwa razy przemyśleć i się dopytać, niż na szybko popsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aquaela. Ja zdecydowanie polecam tą firmę, solidny sprzęt, a do tego "nasz".

I do tego nie ma problemu z reklamowaniem produktów. Bez problemu wymieniają/naprawiają i można do nich wysłać za darmo. 

 

Poszukaj używanych Shrimp Setów. Często można trafić na już gotowe używane z krewetkami i roślinami w okolicach ~150zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...