Forum akwarystyczne - Super Akwarium korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Przeczytaj tę stronę Polityka prywatności dla uzyskania szczegółów. Czy wyrażasz na to zgodę:    Wyrażam zgodę
Wyrażam zgodę

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Otoski i przemiana materii :)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rybcia469

Rybcia469

Dyskutant

• Użytkownik
  • 266 postów

Napisano 21 kwiecień 2017 - 15:18

Witam

Mam otoski (wstępnie 4 sztuki docelowo 6) w akwarium od paru dni, ale nie wiem czy to normalne ale  brzydko się wyrażę srają na potęgę :D czy tak  u nich jest czy jak to wygląda?

Wczoraj sprzątam wieczorem a dziś patrze znów całe podłoże  osyfione :) 

Wyczyściły korzeń teraz zabrały się za rośliny może jak skończą to mniej będą tego produkować

Załączone miniatury

• 1.jpg
  • 2.jpg

#2 Dhuz

Dhuz

Pogromca Shoutboxa

• Ekspert
  • 2542 postów
  • LokalizacjaWieliczka

Napisano 21 kwiecień 2017 - 20:56

> Kupuje zbrojnikowate
> Dziwi się, że srają

Rybcia pls. Wszystkie Loricariidae lubią podjeść i potem sporo paskudzą. Taki urok tych ryb.

80x35x40 - G. ternetzi, C. paleatus, A. cf. cirrhosus || 35x35x35 - N. similis || 40x25x25 P. duryi || 40x25x25 N. davidi

#3 _maro_

_maro_

Przechodzień

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 22 kwiecień 2017 - 02:09

Może kiepskie żarcie im serwujesz i mają srakę.

Użytkownik _maro_ edytował ten post 22 kwiecień 2017 - 02:10

#4 Rybcia469

Rybcia469

Dyskutant

• Użytkownik
  • 266 postów

Napisano 22 kwiecień 2017 - 12:10

Domyślam się ze  dużo srają :P ale nie myślałam ze aż tak :D 

Dostają  z hikari żarcie dla  przydennych i spirule,  i to co znajda w akwarium :) Ale w pierwszy dzień obskubały cały korzeń, ze teraz można się w nim przeglądać to może i dlatego :) 

#5 AkwarystaArtur

AkwarystaArtur

Dyskutant

• Użytkownik
  • 161 postów

Napisano 13 maj 2017 - 17:16

Ja tuż po wpuszczeniu otosków też miałem problem z ich odchodami (miałem mały problem z glonami).
Te jadły go jak głupie, przez co (podejrzewam) ich układ trawienny nie nadążał tego przerabiać i wydalały nie do końca przetrawione gloniacze.
Wtedy zdecydowałem się nie dokarmiać ich spiruliną i innymi pokarmami dedykowanymi, aż do czasu dopóki nie uporają się z glonami.
Po wyczyszczeniu zbiornika zacząłem je karmić tak jak należy i ich odchody się uspokoiły, mimo że ryby są nadal bardziej okrągłe niż podłużne ;)

Użytkownik AkwarystaArtur edytował ten post 13 maj 2017 - 17:16

#6 Rybcia469

Rybcia469

Dyskutant

• Użytkownik
  • 266 postów

Napisano 18 maj 2017 - 09:48

u mnie się już u normowało :D tak jak napisałeś  nażarły się  jak głupie to wychodziło :D teraz juz jest oki :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Chcesz korzystać ze wszystkich funkcji forum? Zarejestruj się. To zajmie tylko chwilę!