Skocz do zawartości

112L profilowane 2xfiltr wkłady ?


Jaco90
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Koledzy po ponad rocznej przerwie znów zakupiłem akwarium tym razem mniejsze 112l profil z 3 filtrami itd.
Chciałbym mieć akwarium roślinne.
Wszystko chciałbym przygotować przed jutrzejszym zalaniem, więc mam pytanie:
Posiadam 4 filtry
Kubełek Aquael Multikani 800 ( 3 kondygnacje)
Kaskada Aquael Fzn-3
Wewnętrzny Aquael Fan 3

Wewnętrzny aqua szut N-550
Posiadam media filtracyjne:
Wata perlanowa ,Aquael carbomax , aquael bioceramax , filtus nitras , aquael phosemax basic. ( ceramika , węgiel akt itd)
Których wkładów użyć ?
Jakie dać do kubełka? Myślałem dać ceramikę węgiel aktywny i watę oraz oryg gąbki. Może dokupić zeolit? Węgiel na jak długo? Słyszałem stwierdzenia że węgiel w roślinnym odpada. Ale to ponoć mity i że znikomą część nawozów pochłania.
Sam kubełek wystarczy na 112l?
Ew jaki drugi do tego?
To carbomax jest strasznie czarne aż worek zabrudzony na pewno tego węgla nie przepłukać lekko?
I w Multikani mam zamontowaną pompkę za filtrem w odległości 40cm.( tzn. ciągnie z filtra a nie zaciąga z akwarium  i pcha do filtra . Mówią że wtedy jest mniej wydajny ale przynajmniej przez pompke nie przelecą większe śmieci mam rację?)
Jak wysoko go dać? od Ziemi do górnej krawędzi akwa mam 110cm będzie sobie radził ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel w roślinniaku to niezbyt dobry pomysł. To będzie trochę kolidować z nawożeniem i to nie są żadne mity - węgiel ma takie właściwości. Kolosalnej zmian nie będzie, ale jednak. Go się stosuje po leczeniu lub stosowaniu ciężkich preparatów by wypłukał je z wody. 

 

Jeśli chodzi o filtracje to Aquael MultiKani 800. Media filtracyjne ułożone względem przepływu wody tak: Woda > Gąbka (dużo, cały jeden pojemnik możesz nią wypchać - filtracja mechaniczna) > Cermika, czyli Aquael Bioceramax (dużo, cały pojemnik - filtracja biologiczna) >  Cermika, czyli Aquael Bioceramax (dużo, cały pojemnik - filtracja biologiczna) ewentualnie Karamzyt i Zeoli na połowę do ostatniego pojemnika jako filtracja chemiczna. 

 

To wystarczy spokojnie. 

Edytowane przez Micheal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...