Forum akwarystyczne - Super Akwarium korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Przeczytaj tę stronę Polityka prywatności dla uzyskania szczegółów. Czy wyrażasz na to zgodę:    Wyrażam zgodę
Wyrażam zgodę

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie WŁAŚCIWE PARAMETRY ??? Pomocy

PARAMETRY WODY

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 pieha

pieha

Małomówny

• Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 16 kwiecień 2017 - 11:48

Jestem totalnym nowicjuszem akwarium mam 6 tydzien pewnie jeszcze dojrzewa jakie powinny być właściwe paraetry wody ???  Mam testy Tropical 6 in 1  wiecie może jakie powinny być parametry ---mg/L NO3 ?? mg/NO2 ?? d(GH) ?? d(KH) ?? pH ?? mg/Cl2  Rybki mam od 2 tygodni AKWARIUM 60 L   podłoże ŻWIREK PIASEK KWARCOWY CZARNY AKWA 0,8-1,2 mm  kamienie LUPEK DRZEWIASTY SKAŁA DO AKWARIUM IWAGUMI filtr  Aqua Nova Filtr NCF 600 wkład GĄBKA CERAMIKA WATA.                                                                                                                                                                                                        NAJWAŻNIEJSZE PARAMETRY !!! Z góry dziękuję za pomoc no i za konstruktywną KRYTYKĘ.

Załączone miniatury

• AKWA Z NOWYM FILTREM.jpg
  • TESTY.jpg
  • filtr.jpg

#2 Dawidk

Dawidk

Dyskutant

• Użytkownik
  • 162 postów

Napisano 16 kwiecień 2017 - 12:21

Tymi testami parametrów nie zmierzysz. Te testy mają dokładność taką samą jak byś zgadywał parametry. Zainwestuj w testy kropelkowe.

NO2 powinno wynosić 0, reszta parametrów powie Ci jaką obsadę możesz mieć w akwarium. Nie ma czegoś takiego jak uniwersalne parametry, każda ryba potrzebuje innych. Parametry możesz sam ustawiać pod dane ryby wodą RO mieszaną z kranówą lub samą RO i mineralizatorami. 

Ps. Skrzydłokwiat wyciągnij, posadź w doniczce bo to nie jest roślina akwariowa.

Użytkownik Dawidk edytował ten post 16 kwiecień 2017 - 12:23

#3 pieha

pieha

Małomówny

• Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 16 kwiecień 2017 - 17:30

To czemu te gn... sprzedają ją w sklepach akwarystycznych !!! masakra zaraz usunę choć rosnie u mnie od początku i dwie już zakwitły.

Użytkownik pieha edytował ten post 17 kwiecień 2017 - 09:16

#4 psyho39

psyho39

Wyjadacz

• Użytkownik
  • 685 postów
  • LokalizacjaWarszawa Białołęka

Napisano 16 kwiecień 2017 - 22:35

Sprzedają bo ktoś kupuje. Ostatnio rozmawiałem ze znajomym pracującym kiedyś w znanej sieci zoologicznej. Świadomie sprzedawali rośliny doniczkowe jako akwariowe bo ludzie kupowali,po dwóch trzech tygodniach wracali z przeświadczeniem ,że woda w ich zbiorniku spowodowała zgnicie rośliny i podejmowali kolejną próbę utrzymania tej wielce dekoracyjnej rośliny w zbiorniku kupując ją po raz wtóry. Podobno po 30 koszyków w tydzień schodziło.
Nie ma co wszystkiego zwalac na sprzedawców . W dobie internetu każdy może sprawdzić co kupuje i dokonywać zakupu świadomie.

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

#5 Dhuz

Dhuz

Pogromca Shoutboxa

• Ekspert
  • 2553 postów
  • LokalizacjaWieliczka

Napisano 17 kwiecień 2017 - 06:17

Są dwie strony tego medalu. Kumpel założył zoologa ostatnio. Czego idzie najwięcej? "Akwarystyki". Bojowników, farbowanych kamyczków, zameczków i szklanych kul. Czy próby uświadamiania kupujących jaki to durny pomysł coś dają? Tak, dają tyle, że sprzedawca zostaje opierdzielony i klient idzie do konkurencji skoro tu mu nie sprzedadzą z pocałowaniem w rękę tego, czego chce. Obecnie kupując cokolwiek trzeba albo wiedzieć, czego się potrzebuje i chce, albo liczyć się z tym, że zostanie się kolejnym Januszem, któremu można sprzedać cokolwiek, byle obroty były. Mnie w 'moich' zoologach już znają i wiedzą, że byle G. mi nie wcisną, więc rozmowa przebiega zawsze dość normalnie, czasem tylko uświadamiam. :P

@autor - staraj się uspokoić, nie nadużywaj CapsLocka i znaków zapytania. Po kolei:

Niezbędne testy dla początkującego: NO2, NO3, GH, pH, KH. Może być nawet Zoolek, choć ich skale porónawcze dla pH i NO3 są dla mnie osobiście uciążliwie niedokładne.

Obsada: masz gupiki (ryby wód twardych, zasadowych i to hodowlanki, więc bardziej wrażliwe na niższe temperatury) z neonami Innesa (ryby wód miękkich, kwaśnych i chłodnych), pląta się tam też jakiś barwieniec czarny (woda miękka, kwaśna, ale cieplejsza). Nie do pogodzenia bez ryzykanctwa zdrowiem ryb. Na chwilę obecną, nim trochę ogarniesz zbiornik, nic nie dokupuj w kwestii zwierząt.

Aranżacja: Moczarka, kabomba i ludwigia na tył. Żabienica na boki. Na środku zrób sobie z tego gruzu łupkowego konkretną aranzację, najlepiej zrzynając trochę z aranżacji iwagumi - nieparzysta ilość skał, na środku jedna większa i jedna wspierajaca, do tego po bokach dokoptować jeszcze 3 mniejsze asymetrycznie rozrzucone  i będzie to miało w miarę ręce i nogi. Te małe białe kamyczki (marmur?) bym wywalił, o ile nie zaczną podbijać odczynu to będą po prostu razić w oczy.

80x35x40 - G. ternetzi, C. paleatus, A. cf. cirrhosus || 35x35x35 - N. similis || 40x25x25 P. duryi || 40x25x25 N. davidi

#6 pieha

pieha

Małomówny

• Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 17 kwiecień 2017 - 09:16

ok dzięki za pomoc.

#7 Łza

Łza

Dyskutant

• Użytkownik
  • 194 postów
  • Lokalizacjaokolice Krakowa

Napisano 17 kwiecień 2017 - 15:02

Kumpel założył zoologa ostatnio. Czego idzie najwięcej?

Ciekawe spostrzeżenie, ale w sumie to się tyczy nie tylko akwarystyki, ale chyba całokształtu handlu. 

#8 Micheal

Micheal

Dyskutant

• Użytkownik
  • 206 postów

Napisano 17 kwiecień 2017 - 20:34

A ja myślę, ze chyba właśnie głównie akwarystyki. Co chomika w kulki będziesz trzymać (?) - to już nawet dla przysłowiowego Janusza wydaję się być chore wizualnie, bo niestety, ale biedny bojownik z niebieskimi kamyczkami, zamkiem i plastikiem roślinnym w tle wydaję się być rajem dla niego :P 

Dostęp do zwierząt jest zbyt prosty. Przy kulkach powinno być napisane...nie wiem...doniczka? Może zbiornik na 3h podczas, którego np. robimy restart w akwarium, choć opcja z wiadrem będzie nawet lepsza. 

Trzymanie zwierząt w kulki powinno być jawnie uważane za znęcanie się, bo to porównywalne do uwiązanie psa do drzewa. 

W ogóle to taka kula 10L to koszt nawet 40zł, a akwwarium 25L to koszt czasem tylko 90zł. Oczywiście z filtrem, grzałką, termometrem, jakąś roślinką to już pewnie coś około 150 złotych, ale wygląda lepiej zarówno jak dla bojownika jak dla ludzi. 

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: PARAMETRY WODY

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Chcesz korzystać ze wszystkich funkcji forum? Zarejestruj się. To zajmie tylko chwilę!