Skocz do zawartości

[skalar] niskoobsługowe rozmnażanie


michal_n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest dość oczywiste, że odchowanie narybku wymaga sporo pracy, częstego karmienia celem uzyskania szybkiego wzrostu itp. 

Ponieważ pracę mam taką, że często przez kilka dni nie dam rady zajrzeć do akwarium to też i odchowanie ryb sprawa pewną trudność. O karmieniu ryb codziennie przez 2-3 tygodnie po kilka-kilkanaście razy dziennie nie ma mowy. 

 

Z tego powodu uruchomiłem trochę wyobraźnię i wiedzę i tak sobie wymyśliłem, że poniewaz nie mam czasu na osobną hodowlę karmy dla narybku to wpuszczę narybek do hodowli... 

 

w 230 litrowym bardzo dojrzałym akwarium, stojącym przez kilka miesięcy bez ryb i nie sprzatnym na dnie zaczęło zalegać sporo mułu. Pojawiły się wieloszczety, pod mikroskopem było sporo pierwotniaków. Do takiego akwarium wrzuciłem skalarki jeszcze z pęcherzykami żółtkowymi. 

Do akwarium zaglądałem może z raz na dwa dni. Po 2-3 tygodniach młode urosły na tyle, że zaczęły przyjmować już normalne jedzenie typu Hikari first bites czy drobne granulaty dla rybek drobnoustych. Trudno mi powiedzieć ile procent narybku w ten sposób udało się odchować bo nie liczyłem materiału na wstępie ale koniec końców do ludzi trafiło około 60 ładnych skalarów Manacapuru. Efekt uboczny to posprzątany zbiornik :) 

 

Zachęcony tym dośc przypadkowym efektem jeden z kolejnych miotów wrzuciłem do... sumpa. Czego jak czego ale mikrożycia to tam nie brakuje. Po kilku tygodniach odłowiłem 40 sztuk (z około 60 które tam trafiły). 

Poszły do 100 litrowego akwarium wzrostowego. Teraz są karmione granulatami ile razy dziennie sie da. 

Efekty mniej wiecej takie:

 

 

pozdrowienia dla innych leniwców :) 

Michał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...