Skocz do zawartości

Porada dla początkującego


Woj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.


Otrzymałem akwarium w spadku, bo nikt nie chciał go wziąć a mi się żal zrobiło tych rybek więc jestem zupełnie początkującym w tym temacie.


Akwarium jest nietypowe 85x45x65cm, uruchomiłem filtr wlałem wodę i wpuściłem otrzymane ryby.


Na razie działa i ryby mają się dobrze. W akwarium mam dwa korzenie i kilka roślin.


Ryby :


2x bojownik bezbronny samice


2x molinezja ostrousta


6x kiryski pstre


4x kiryski panda


1x prętnik trójbarwny


2x neoki inessa


3x skalary


4x zbrojnik pospolity


1x zbrojnik lamparci


1x piskorek kuhli


3x sum rekini


Proszę o pomoc w doborze pokarmu oraz ogólne uwagi co do obsady i ewentualnie doboru roślin dla podłoża piaskowo żwirowego.


Co ewentualnie dodatkowo możecie mi poradzić.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2x bojownik bezbronny samice

1x prętnik trójbarwny

1x piskorek kuhli 

Woda miękka, kwaśna, ~26°C, piskorki to ryby stadne.

 

3x skalary
 Woda miękka, kwaśna, ~28°C, akwarium potrzebne przynajmniej 120x40x50cm.

 

 

2x molinezja ostroustna
Woda twarda, zasadowa, ~27°C

 

6x kiryski pstre 4x kiryski panda 2x neoki ineessa
 
 Woda miękka, kwaśna, ~23°C. ryby silnie stadne. Neony Innesa, nie ineessa.

 

4x zbrojnik pospolity 
Wąsacz. Woda miękka do średnio twardej, kwaśna do neutralnej. ~20-23°C.

 

 

1x zbrojnik lamparci 
Ryba rosnąca do 50cm długości, akwarium od 250x60x60 dla 1 osobnika to rozsądne minimum.

 

3x sum rekini
Panga. Ryba rosnąca do metra długości, gdy podrośnie, zeżre resztę obsady a to, czego nie zeżre wytruje zasrywając ten zbiornik na śmierć. 
 
Przede wszystkim zastanów się, czy chcesz kontynuować dzieło poprzedniego właściciela w kwestii obsady rybnej tego zbiornika. O roślinach i aranżu pomyśl potem.
Edytowane przez Dhuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Woda miękka, kwaśna, ~26°C, piskorki to ryby stadne.

 

 Woda miękka, kwaśna, ~28°C, akwarium potrzebne przynajmniej 120x40x50cm.

 

 

Woda twarda, zasadowa, ~27°C

 

 
 Woda miękka, kwaśna, ~23°C. ryby silnie stadne. Neony Innesa, nie ineessa.

 

Wąsacz. Woda miękka do średnio twardej, kwaśna do neutralnej. ~20-23°C.

 

 

Ryba rosnąca do 50cm długości, akwarium od 250x60x60 dla 1 osobnika to rozsądne minimum.

 

Panga. Ryba rosnąca do metra długości, gdy podrośnie, zeżre resztę obsady a to, czego nie zeżre wytruje zasrywając ten zbiornik na śmierć. 
 
Przede wszystkim zastanów się, czy chcesz kontynuować dzieło poprzedniego właściciela w kwestii obsady rybnej tego zbiornika. O roślinach i aranżu pomyśl potem.

 

Dziękuję za odpowiedzi.

OK te pangi też mi nie pasują do tego zestawu.

A co z pokarmem dla ryb, jaki rodzaj najlepiej kupić i z jakiej firmy?

Powiedz od razu skąd jesteś. To znajdziemy dom dla rybek

Jestem ze Śląska okolice Katowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 

Witam.

Otrzymałem akwarium w spadku, bo nikt nie chciał go wziąć a mi się żal zrobiło tych rybek więc jestem zupełnie początkującym w tym temacie.

Akwarium jest nietypowe 85x45x65cm, uruchomiłem filtr wlałem wodę i wpuściłem otrzymane ryby.

Na razie działa i ryby mają się dobrze. W akwarium mam dwa korzenie i kilka roślin.

Ryby :

2x bojownik bezbronny samice

2x molinezja ostrousta

6x kiryski pstre

4x kiryski panda

1x prętnik trójbarwny

2x neoki inessa

3x skalary

4x zbrojnik pospolity

1x zbrojnik lamparci

1x piskorek kuhli

3x sum rekini

Proszę o pomoc w doborze pokarmu oraz ogólne uwagi co do obsady i ewentualnie doboru roślin dla podłoża piaskowo żwirowego.

Co ewentualnie dodatkowo możecie mi poradzić.

Za dużo gatunków ryb trochę Ci się taki bigos zrobi. Sprzedaj parę ryb 

 

Witam.

Otrzymałem akwarium w spadku, bo nikt nie chciał go wziąć a mi się żal zrobiło tych rybek więc jestem zupełnie początkującym w tym temacie.

Akwarium jest nietypowe 85x45x65cm, uruchomiłem filtr wlałem wodę i wpuściłem otrzymane ryby.

Na razie działa i ryby mają się dobrze. W akwarium mam dwa korzenie i kilka roślin.

Ryby :

2x bojownik bezbronny samice

2x molinezja ostrousta

6x kiryski pstre

4x kiryski panda

1x prętnik trójbarwny

2x neoki inessa

3x skalary

4x zbrojnik pospolity

1x zbrojnik lamparci

1x piskorek kuhli

3x sum rekini

Proszę o pomoc w doborze pokarmu oraz ogólne uwagi co do obsady i ewentualnie doboru roślin dla podłoża piaskowo żwirowego.

Co ewentualnie dodatkowo możecie mi poradzić.

 

Ile litrów masz w tym baniaku? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ile litrów masz w tym baniaku?

Przecież podał wymiary zbiornika... Wzór na objętość prostopadłościanu się kłania.

 

Ryby do oddania. Zgaduję, że nie masz żadnej wiedzy akwarystycznej, więc jeśli chcesz się w to bawić, wypadałoby po prostu ryby sprzedać/oddać, akwarium wyczyścić i zastanowić się co nadaje się do użytku, co trzeba kupić i w którym kierunku pójdziemy. Póki co jest jeden wielki bałagan, którego tak zostawić nie można. Jeśli poprzedni właściciel tak samo jak o obsadę zadbał o sprzęt, to zgaduję że i ten może nie być dobrany właściwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...