Skocz do zawartości

Glony na roślinach.


Fillipser143
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od 3 tygodni mam na roślinach (głównie zwartkach) brązowe i zielone glony. To okrzemki? Było ich też dużo na szybach, ale po wyczyszczeniu się już tam nie pojawiają. Codziennie muszę ścierać brązowy osad z liści, co nie jest trudne, bo łatwo schodzą w przeciwieństwie do zielonych. Jak ograniczyć rozwój tych glonów? Myślałem, że same przejdą, ale po 3 tygodniach postanowiłem zasięgnąć porady.

Akwarium 54l

Ph7.8

Gh 19

MP3 20

Temperatura 21 stopni

Filtr fzn 2

Światło aquael 10w LED 8-10 godzin dziennie

Podłoże piasek z kulkami nawozowymi

Nawożenie carbo i planta gainer classic i k plus

Rośliny to zwartki anubiasy hygrophila polysperma i dzisiaj dokupiłem moczarkę.

Obsada 10 krewetek i ślimak militarny helmet

Podmiany co tydzień około 1/3 akwarium

658c1dbbd17a67fe4f51a4206fb8037b.jpg13be92bb5714efdd1c8137f3de9fd707.jpg

Dodatkowo mam zielony nalot na korzeniu pomimo ścierania nadal się pojawia 6ecc5893c8eab43cdeff987c7e67b9d5.jpg393a7bada984b0f113f559c3320fd92e.jpg7735cb4ecc360ac55b213b669f23f8ba.jpg

Edytowane przez Fillipser143
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A powiedz mi jeszcze tylko czy stosowałeś w tym akwarium nadmanganian potasu? Bo jeśli tak to to w cale nie musi być glon, tylko wodorotlenek manganu i tlenek manganu - są to produkty reakcji oksydacyjno-redukcyjnej nadmanganianu potasu. Jeśli nie to nie pomogę, bo ostatni wybryk dał mi do zrozumienia, że w temacie glonów to trochę jestem zielony :P

 

Prawda Mapet? :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stosowałem. Okrzemki jeśli to są okrzemki, bo nie wiem ścierania ci 2 dni z liści i szyb. Nalot z korzenia też starałem, ale zaczyna rosnąć od nowa. Zielone plamy na liściach nadal są i nawet mogę je zetrzeć, tylko podczas ścierania więcej liści tracę niż odzyskuje z glonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. bo mi też się wydaje, że to są albo okrzemki albo brunatnie. Cz akwarium jest dojrzałe? Ile ma? Jeśli dojrzałe to przy następnej podmianie wypłucz filtr z gąbką w wodzie z podmiany

Wstrzymaj nawożenie, dawaj tylko CO2. Jak stoisz z fosforanami? 

Edytowane przez Micheal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...