Skocz do zawartości

54 l - obsada


Gawain
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

 

Posiadam zbiornik o pojemności 54-ech litrów. Wypełniony miękką wodą o pH 7,3. Wodę filtruje Aquael Versamax FZN-1 kaskadowy a oświetla LED 10W. W piaskowym podłożu rośnie kryptokoryna. Jest też mech jawajski i mikrozorium oraz wąkrota. Korzeń i kilka kamieni dopełniają krajobrazu. 

Tworzę sobie ( na papierze )  różne obsady sugerując się zestawami z for i blogów. Próbuję stworzyć coś własnego. Ale chciałbym też poznać Wasze propozycje. Jeśli oczywiście ktoś z Was będzie miał ochotę coś w tym temacie wystukać.

Może jeszcze doprecyzuję. Marzy mi się jakaś urokliwa para lub mały harem. Nadto niewielka ławica oraz jakaś sympatyczna grupa przy dnie. Nie pogardziłbym też stadkiem krewetek jako dopełnieniem moich marzeń. No ale tyle marzenia. A jak wyglądałaby rzeczywistość? I tu proszę Was o rzetelną weryfikację i ewentualne wystudzenie mojej łepetyny. Ciosy i kubły wody zniosę dzielnie, swoje lata już mam. ;)

Celowo nie podaję swoich pomysłów żeby niczego nie sugerować. 

Czekam tedy, Mili Państwo, na rzetelne porady i propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sum bardzo efektowny. Ale z dostępnością trochę słabo, hm? Danio są na liście skróconej ;) aczkolwiek słyszałem, że płochliwe ponad miarę. Dario - owszem, owszem. Sugerujesz parkę? Harem to już ponad stan?

Nie wspomniałeś o krewetkach. Odpuścić sobie czy po prostu nie to towarzystwo? 

Niemniej dziękuję bardzo.

Jeszcze jakieś propozycje?

Edytowane przez Gawain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale z dostępnością trochę słabo, hm?
Regularnie widuję na giełdach lub allegro. Nie są 'od ręki', ale na takie ryby warto czekać ;)

 

 

Danio są na liście skróconej aczkolwiek słyszałem, że płochliwe ponad miarę.
Jak je trzymasz w łysym rośliniaku z tylko trawnikiem, gdzie nie mają się ukryć, to tak. 

 

 

Sugerujesz parkę? Harem to już ponad stan?
Jak Ci ktoś sprzeda harem, to nawet 1+3. 2 samców w 60cm bym nie trzymał.

 

 

Nie wspomniałeś o krewetkach. Odpuścić sobie czy po prostu nie to towarzystwo? 
Jako producenci karmy nadadzą się dowolne Neocaridiny, tylko miej świadomość, że krewetki w takich warunkach będą skryte. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...