Skocz do zawartości

Jaka obsada do 112l??


szynaxx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rośliny lubią bazalt, wiem bo od kilku miesięcy na nim siedzą u mnie (ale ja nawożę) i nie tracą na tym. A co do "syfu" - nie zgodzę się, u mnie jest czyściutki. Jak się nie dba to się ma co się ma (wystarczy: 5L podmiany wody tygodniowo, rozsądne karmienie i jakieś odkurzacze żywe np. Kirysy do braku problemów z "syfem"). 

 

Granulacja: 0,8mm - 1,6mm i bez zastrzeżeń.  

Edytowane przez Micheal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazalt po roku szarzeje i nic z tym nie zrobisz, po prostu pokrywa się biologicznym syfkiem. ;) Miałem to podłoże przez kilka lat i wiecej nie wrócę chyba, że będę żyworódki chciał hodować. Roślinom jest ono całkowicie obojętne, nie mniej, nie bardziej, niz zwykłe żwiry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to brawo jak trzymasz kiryski na bazalcie.

 

Kiryską nic nie jest, bazalt jest dla nich idealny. Mała granulacja, nie jest szorstki i odpowiednio spreparowany (m.in usuniecie ostrych kawałków). 

 

5l podmiany w czym? Chyba w szkiełku 25l.

 

Ciepło...w 30L w krewetkarium :) 

 

 

Nie ma co, świetne "dbanie" o akwarium.

 

 

Widzę, że szukasz zaczepki, nie mając wiedzy o czymś co komentujesz. Wystarczy spokojnie:

 

 - Robię 5L podmiany.

 

- A możesz powiedzieć w jakim litrażu? 

 

- Jasne! W 30L.

 

Ale co tam. Lepiej pokazać jakim się jest :P

 

 

Bazalt po roku szarzeje i nic z tym nie zrobisz, po prostu pokrywa się biologicznym syfkiem.

 

U mnie od 4 miesięcy nic się nie dzieję, ale poobserwuje, będę uważał.

Edytowane przez Micheal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat dotyczy baniaka 112l a Ty wyskoczyłeś, że wystarczy 5l podmieniać.

 

Bo opisywałem swoją sytuację. Generalnie ok. 20% jest optymalnie.

 

Nie pytam już jak w nim kopią, bo pewnie są wyposażone w łopaty.

 

Oj, kopią - niestety kopią.

 

Jak się usuwa ostre krawędzie w milionach kamyczków?

 

Bierzesz sito, wsypujesz troszkę i jedziesz lekko papierem ściernym. Potem płuczesz 5x razy w lodowatej wodzie i gotowe.

 

Co do skrzel - to czytaj wyżej :P

Edytowane przez Micheal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą Peterem007 bazalt nie nadaje się do hodowli Kirysków. Bazalt jako podłoże może być, ale tylko kiedy mamy zamiar hodować ryby pływające w toni. A tak nawiasem pisząc, to nie wiem Michael po co szukasz pomocy na forum, skoro Ty i tak wiesz najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast nie mam pojęcia dlaczego nawet nie zobaczyłeś kto jest autorem tematu :P

 

Przecież to nie ja szukam pomocy, a tylko próbuje pomóc. "A tak nawiasem pisząc" to nie przeczytałeś, że bazalt został spreparowany?

Edytowane przez Micheal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przecież widać na zdjęciach pistie posadzone w podłożu, więc uwaga Kruckiej jest jak najbardziej na miejscu.

 

Kiryski nie są "żywym odkurzaczem syfu", od tego jest właściciel baniaka i sprzątanie. Poza tym doradzanie tych ryb przy bazalcie, jak drobny by nie był, świadczy niestety o braku wiedzy.

 

112L to fajny zbiornik dający masę możliwości, niestety jak już wspomniano podłoże bardzo ogranicza dobór obsady... Osobiście na miejscu Autora tematu zmieniłabym bazalt na zwykły piasek, dorzuciłabym sporo muszli winniczka i poszłabym w muszlowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście na miejscu Autora tematu zmieniłabym bazalt na zwykły piasek, dorzuciłabym sporo muszli winniczka i poszłabym w muszlowce.

Też nie poszaleje ale muszlowce też nie są dla nowicjuszy, to wcale nie łagodne ryby choć to mój jeden z najlepszych biotopów,

na początek to multki choć trzeba mieć zbyt na nie :P

Do tego zbiornika lepszą opcją by były żyworódki np Poecilia wingei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...