Skocz do zawartości

[30L] Obsada do krewetkarium


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się nad doborem obsady do mojego przyszłego krewetkarium 30L. W akwarium mają być krewetki typu Sakury, poza tym ślimaki i zapewne kiedyś kilka małż żółtych. Chcę jednak mieć w tym akwarium kilka drobnych rybek. Nie wiem jednak jakie. Zastanawiałem się nad Gupikami Endlera ale te są jednak trochę spore i możliwe że szybko bym miał problem przerybienia. Myślałem nad jakimiś rybkami do 1-1.5cm które nie atakowały by krewetek (w tym młodych). Co polecacie?

Póki co oczywiście nie znam parametrów wody. Mogę powiedzieć tylko że docelowo chcę mieć temperaturę wody 24-25 stopni. 

Edytowane przez Aveo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary: 45x25x30cm
Jednak nie wiem. Nie znam gatunków ryb i nie znam żadnej ogromnej bazy ryb gdzie mógłbym znaleźć te, których szukam :D Dlatego mam nadzieję że ktoś tutaj mi podrzuci pasujące ryby do podanych wymagań a ja gdy będę miał już dojrzałe akwarium sobie wybiorę te, które się nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc poczytałem, pomyślałem. Póki co zostaję przy samych ślimakach jakie się może trafią z roślinami + Red Cherry Sakura. Żadnych ryb przynajmniej na początek. Myślałem nad Rasborami Galaxy i Drobniczkami ale wychodzi na to że może nie być tak łatwo z przetrwaniem młodych kreweci mimo planów gęstej roślinności. Więc stwierdziłem że na początek kilka miesięcy krewecie pożyją same w towarzystwie ślimaków i (jak trafię) to małży żółtych. Może z czasem jak rośliny się naprawdę rozrosną to pomyślę o Drobniczkach czy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...