Forum akwarystyczne - Super Akwarium korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Przeczytaj tę stronę Polityka prywatności dla uzyskania szczegółów. Czy wyrażasz na to zgodę:    Wyrażam zgodę
Wyrażam zgodę

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie dobrać zasilanie do belki?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 kielas

kielas

Świeżak

• Użytkownik
  • 21 postów
  • LokalizacjaSkierniewice

Napisano 19 marzec 2017 - 14:41

Chciałbym wykonać oświetlenie z diod POWER LED 3W wg załączonego schematu.

Belka 3W.jpg

Wszystkie diody mają oznaczenie 700mA

Baniak to 126l

Nie chce tworzyć żadnego sterowania dzień-noc po prostu samo oświetlenie włącz- wyłącz :)

Diody chce połączyć w szeregi, każdy kolor osobno albo białe razem kolory osobno.

Proszę o pomoc w doborze driverów i zasilacza i jak to połączyć wszystko do kupy żeby działało?

ps. Czy takie rozmieszczenie diod będzie dobre?

#2 kicaj

kicaj

Tubylec

• Użytkownik
  • 347 postów

Napisano 19 marzec 2017 - 18:13

Sorki, ale jakie akwarium to jest że chcesz świecić 90W ledami? 500l?
Oprócz prądu jakie pobierają - 700mA musisz wiedzieć jakie napięcie odkłada się na takiej diodzie. Za pewne będzie to ok. 4.2V. Musisz szukać taki zasilacz prądowy co dostarcza 700mA przy napięciu "ilość diod x 4.2V". A to jak diody połączysz szeregowo to już kwestia drugorzędna.

Send with Tapatalk...

#3 coku

coku

Podglądacz

• Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 24 marzec 2017 - 01:51

Ostatnio robiłem belkę do 54l ale na 1w power ledach i radze ci na takich robić, bo na wszystkich forach co czytałem diody 3w bardzo sie grzeją i byś musiał jeszcze na belke dodać radiator. A i tak nie masz pewności czy to wystarczy a szkoda żeby od temperatury zaczeły przepalać sie diody szkoda kasy, czasu i nerwów przy ponownym demontaży belki. I zamiast deep red i royal blue kup full spectrum to 2w1 więc mniej zabawy w ustawianie kolorów na belce. Może przyda ci sie link z dokladnym omówieniem budowy belki na dole strony przyklady ułożenia kolorów http://mntech.mn-tec...b31e29d23b449a5

#4 cycu2205

cycu2205

Gawędziarz

• Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 31 maj 2017 - 18:47

Mam pytanie do fachowców od Power ledów,a nie chcę zakładać kolejnego tematu. Mam profil aluminiowy kasetonowy o wymiarach 110cmx16cm. Chcę w niego wpakować 72power ledy 1w 42szt.6500K,20czerwonych i 10 niebieskich. 4 rzędy po 18szt. Wszystko zasilić dwoma driverami 50-120v 350mA. Belka będzie szczelnie zaklejona plexi a kable zasilające diody wpuszczone w wężyk który będzie wychodził poza pokrywę akwarium. Belka będzie pod pokrywą szczelnie zaklejona,wężyk po to aby w środku belki nie wytwarzało się ciśnienie z czasem nagrzewania się diód i nie zaciągnął wilgoci z baniaka. I pytanie zasadnicze: Czy taka belka będzie się mocno grzała? Idą upały a baniak bez pokrywy nie wchodzi w grę.

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

• kicaj lubi to

#5 kicaj

kicaj

Tubylec

• Użytkownik
  • 347 postów

Napisano 03 czerwiec 2017 - 16:13

Miałem 16 1W diod na płycie 0~20x40cm i była tylko ciut cieplejsza od otoczenia.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

#6 cycu2205

cycu2205

Gawędziarz

• Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 03 czerwiec 2017 - 17:05

Czyli spokojnie? Boję się że profil będzie się grzał za mocno pod pokrywą ,a wiadomo czym to skutkuje zwłaszcza w lato.

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

#7 kicaj

kicaj

Tubylec

• Użytkownik
  • 347 postów

Napisano 03 czerwiec 2017 - 18:25

A tego Ci nie mogę powiedzieć bo nic nie wiem co tam dokładnie masz i jak będzie zamontowane.
U mnie zwyczajnie było - dioda na wymienniku ciepła przyklejona klejem przewodzącym ciepło, a to przyklejone j.w. do pokrywy alu, zwykłej bez radiatora. Dlatego uważam że powinno być ok. Jakby co zawsze możesz radiator dokleić.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

#8 cycu2205

cycu2205

Gawędziarz

• Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 24 marzec 2018 - 20:33

Odkopie ten temat żeby innego nie zakładać. Czy jest różnica w świeceniu diod power led jak zasile je driverem 350mA,a 300mA?

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

#9 kicaj

kicaj

Tubylec

• Użytkownik
  • 347 postów

Napisano 25 marzec 2018 - 09:59

Pytanie jakie te diody mają nominalny prąd... Generalnie jeśli te diody mają 350mA a zasilacz 300 to zmniejszy się jasność a zwiększy żywotność. No i oczywiście zmniejszy się ilość ciepła. Problem leży w tym że to nie jest zależność liniowa. Jeśli mają 300mA a podajesz 350 to albo się spalą od razu albo po krótkim czasie. Sent with handy.

Użytkownik kicaj edytował ten post 25 marzec 2018 - 10:01

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Chcesz korzystać ze wszystkich funkcji forum? Zarejestruj się. To zajmie tylko chwilę!