Forum akwarystyczne - Super Akwarium korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Przeczytaj tę stronę Polityka prywatności dla uzyskania szczegółów. Czy wyrażasz na to zgodę:    Wyrażam zgodę
Wyrażam zgodę

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obniżenie PH poprzez filtr RO.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kalor

Kalor

Małomówny

• Użytkownik
  • 43 postów

Napisano 15 marzec 2017 - 23:19

Cześć, zakupiłem filtr RO, ponieważ moja woda ma parametry KH - 10, PH - 7,5, GH - 14 i niby wszystko jest ok. obsada zdrowa, krewetki się mnożą, ale nie mogę się pozbyć glonów (opis problemu w innym temacie http://forum.superak...-co-to-za-glon/). Mimo rad forumowiczów nie widać poprawy, więc postanowiłem kupić filtr RO i obniżyć parametry wody, bo podobno glony lubią twardą wodę. Co do nitek to prawie już nie ma, ale na krypto pojawił się jakby krasnorost.

Woda po filtrowaniu ma PH 6,5 czy mogę zrobić 20% podmiany samą wodą RO i uzdatnić ją MIKRO i MAKRO?

Czy nie będzie to zbyt drastyczny spadek PH i twardości? Później mieszałbym już 50/50 RO i kranówka.

Pozdrawiam

Użytkownik Kalor edytował ten post 15 marzec 2017 - 23:22

#2 raiders

raiders

Fanatyk

• Użytkownik
  • 1094 postów

Napisano 16 marzec 2017 - 00:09

czy mogę zrobić 20% podmiany samą wodą RO i uzdatnić ją MIKRO i MAKRO?

Jakie akwarium /pojemność

Radził bym mniejsze ,a częstsze podmiany aż dojdziesz do założonych parametrów .Pośpiech nie wskazany ,a samych glonów w tydzień się nie pozbędziesz

Później mieszałbym już 50/50 RO i kranówka.

Jak masz już czyste ro to nie mieszaj go z  brudną  kranówą   tylko mineralizuje odpowiednim mineralizatorem

Regulamin 4.2

#3 Kalor

Kalor

Małomówny

• Użytkownik
  • 43 postów

Napisano 16 marzec 2017 - 08:08

Akwarium to 54 litry, czyli szału nie ma. Zamiast mineralizatora czy mogę zastosować nawozy makro i mikro?

#4 locdog

locdog

Ja tu mieszkam

• Użytkownik
  • 3009 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 marzec 2017 - 22:45

Filtr RO nie jest od obniżania pH.

Beztytulu_qxannhp.jpg

#5 raiders

raiders

Fanatyk

• Użytkownik
  • 1094 postów

Napisano 17 marzec 2017 - 14:19

Akwarium to 54 litry, czyli szału nie ma. Zamiast mineralizatora czy mogę zastosować nawozy makro i mikro?

Raczej nie  ,chyba ze wiesz co i ile dodać aby zmineralizować sobie do pożądanych  wartości  jak chce ci sie  w to bawić to się baw . z drugiej strony gotowy mineralizator to  groszowe sprawy  ...zobacz sobie np oferte akwanawozy .

Jak dla mnie szkoda czasu lepiej wydać te kilka złoty i masz got. mineralizator .

Regulamin 4.2

#6 Kalor

Kalor

Małomówny

• Użytkownik
  • 43 postów

Napisano 20 marzec 2017 - 10:42

@locdog, wiem do czego służy filtr RO, ale faktem jest to, że również dzięki swoim właściwościom obniżył mi PH z 7,5 do 6,5.

@raiders,  Dzięki zapoznam się z jego ofertą i zakupię gotowy mineralizator.

Użytkownik Kalor edytował ten post 20 marzec 2017 - 11:14

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Chcesz korzystać ze wszystkich funkcji forum? Zarejestruj się. To zajmie tylko chwilę!