Skocz do zawartości

Dobór Filtra, proszę o pomoc


warson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem małe akwarium 25l, mam pytanie który filtrm Polecacie do niego wrzucić? 

Oczywiście cena równiez ma duze znaczenie: 

http://www.malawishop.pl/akwarystyka-slodkowodna/filtry/filtry-wewnetrzne/aquael-pat-mini-filtr-wewnetrzny-10-120l-akwarium.html 

czy 

http://www.malawishop.pl/akwarystyka-slodkowodna/filtry/filtry-wewnetrzne/aquael-asap-300-filtr-wewnetrzny-max-100l.html 

z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch co podałeś to zdecydowanie Pat Mini. Cała wewnętrzna seria ASAP to kompletna porażka, jeden z najgorszych wyborów, jeśli chodzi o filtry wewnętrzne. 

Do 25l polecam Ci filtry zewnętrzne, np. kaskadę. Chińskie kaskady kupisz za ~30zł, nie są jakiejś najgorszej jakości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze że Akwarium w malutkim pokoju w którym się spi a więc zalezy mi na jak najcichszej pracy filtra.

 

więc czy kaskada spełni moje oczekiwania?

 

a i kaskada chyba odpada bo akwarium z pokrywą.

Edytowane przez warson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FZN 2

 

 

 

Filtr  do serce  twojego zbiornika  ,dobra filtracja  gwarantuje ze będzie mniej kłopotów ,albo w cale .  Także warto kupić coś raz a dobrze  na twoim miejscu kupił bym FZN3   z racji pojemności  na media  i płynną regulację

 

Lub instalował bym Hamburga  (gąbka 45ppi  3-5 cm ) + głowica pat mini , fan 1

 

Pytasz o filtrację a może napisz co masz zamiar trzymać w zbiorniku ?

Edytowane przez raiders
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wygląda ten FZN 2 pod względem Głośności?

 

Chciałbym zrobić budżetowe akwarium dla dziecka więc bez szału, kiedyś na nowym mieszkaniu jak będe miał duuuużo większy litraż to wtedy będziemy działać z konretnym sprzętem :)

 

A co do Obsady to myślę nad: neon, Gupik, Kirys, Glonojad, jakaś kreweteczka. nie za dużo oczywiście bo litraż słaby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby jakie wymieniłeś nie nadają się do zbiornika tej wielkości,nie mówiąc już o tym ,że mają inne wymagania co do wody. Trzeba wziąć pod uwagę fakt że neon czy kirys to ryby stadne. Krewetki to dobry pomysł na taki zbiornik. Pomysł ewentualnie nad żyworódką Endlera ,ciekawa i kolorowa rybka chociaż dałbym same samce. Pewnie będziesz używał kranowej wody ?

 

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kranowej, Kilka lat temu miałem dokładnie te same rybki w akwrium 50l, woda kranówka, żadnych testów nic, tylko tygodnmiowe podmiany, woda kryształ ryby żyły, więc co się pozmieniało za te kilka lat że najzwyklejsza rybka Gupik może być problemem?

 

a jakoś w sklepach 100 neonków pływa w 25litrówce i zyją tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakoś w sklepach 100 neonków pływa w 25litrówce i zyją tak?

Jeśli masz takie podejście to zrezygnuj całkowicie z jakichkolwiek ryb i załóż akwarium wyłącznie roślinne.

 

 

To też świadczy o marnej Twojej wiedzy:

a jakby ją wyłączać od 24:00 do 6:00 ? stanie się coś?
Edytowane przez Dawidk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżetowe akwarium dla dziecka będzie pociechę uczyć o cudzie życia i śmierci.

 

Przed świętami w basenikach w Tesco pływa po 100 karpi - sądzisz, że 500l plastikowy kontenerek to odpowiednie miejsce dla tych ryb? Wywalisz tylko kasę w błoto, dzieciak będzie ryczeć bo ryby zaczną się eliminować przez zasrywanie. Pytasz o to samo na 3 forach i nigdzie nie pasuje Ci odpowiedź realistyczna, wszędzie strzelasz fochem - idź zatem do sklepu, gdzie pływa 100 neonków i poradź się sprzedawcy, to usłyszysz to, co chcesz usłyszeć, aż z radości zapłacisz za cokolwiek zostanie ci wciśnięte. :P

 

Jakbyś kupował dziecku chomika, to pewnie też niechętnie byś się dowiedział, że potrzebuje się wybiegać w odpowiednio dużej klatce, z odpowiednio dużym kołowrotkiem, w dodatku trzeba po nim sprzątać, bo inaczej to tylko kawałek futrzastego mięsa kręcący się po śmierdzącym pojemniku hodowlanym. Może jednak przemyśl sprawę i postaw na kaktusa... to też żyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś miałem już 50l, i nic nie zdechło, od 3 miesiecy mój znajomy ma 25l i jakos jego ryby żyją, kuzyn ma 60l i ryby żyją w tym neony!

 

Jak wytłumaczysz życie bojownika w Kubeczku? Albo w Kuli welonek? daje rade daje. wiec prosze was zadalem pytanie o filtr a wasze akwarystyczne encyklopedie zostawcie dla siebie.

 

miliony ludzi kupuje owczarka niemieckiego do Mieszkań w bloku i co zdychają?

 

rozumiem różnicę między akwarium 10l ale już 60 sprzedaja w zestawach więc po coś to jednak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak wytłumaczysz życie bojownika w Kubeczku? Albo w Kuli welonek? daje rade daje. wiec prosze was zadalem pytanie o filtr a wasze akwarystyczne encyklopedie zostawcie dla siebie.
Więźniowe w Oświęcimiu też dawali radę, powinniśmy zatem według tego rozumowania mierzyć w takie warunki bytowe dla ludzi w społeczeństwie? Od ilu lat w tym hobby siedzę, to takie chojractwo ludziom bokiem wychodzi. Chcesz ryby wód miękkich i kwaśnych z rybami wód twardych i zasadowych, do tego 'glonojada', który glonów nie jada, za to dużo paskudzi i powoduje wysyp glonów. Prędzej, niż później, trzymanie ryb o sprzecznych potrzebach spowoduje, że któreś, lub wszystkie, przestaną 'dawać radę', zdechną od chorób i będziesz zasuwać po kolejne. Bo łatwiej jest zamęczyć i wymienić zwierzaka, niż zapewnić mu odpowiedni dom.

 

Co do owczarków w blokach - dopóki mają zapewnioną odpowiednią ilość ruchu, nie widzę problemu. Rybki nie wyprowadzisz na spacer po dywanie chyba, że jeden raz, a dobrze by jej starczyło do końca życia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak wytłumaczysz życie bojownika w Kubeczku? Albo w Kuli welonek? daje rade daje. wiec prosze was zadalem pytanie o filtr a wasze akwarystyczne encyklopedie zostawcie dla siebie.

 

 W encyklopedii jest wszystko dokładnie opisane na podstawie książek, a tu ludzie podają ci wiedzę z własnych doświadczeń, każdy kiedyś zaczynał i robił podstawowe błędy, które z czasem wychodziły, nie chcesz słuchać to nie, będzie co tydzień biegał do sklepu po nowe ryby w tym wszystkim szkoda tylko zwierzaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...