Skocz do zawartości

Oświetlenie led - roślinki


tza
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zamontowałem w akwarium oświetlenie led diody mocy 1W barwy biały 6500 oraz full spectrum.
Roślinki zaczęły ładnie rosnąć, tylko na liściach na samej górze na niektórych roślinach pojawił się dziwny nalot.
Co to jest i jaka jest tego przyczyna?post-24738-0-53271400-1488561039_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy to lekko schodzi czy ciężko. Przypomina wapno ?

Wydaje mi się ,że jest to CaCO3.Jak ciężko schodzi i przypomina wapno to po zrobieniu bimbrowni osad zejdzie.

Odetnij liścia,polej wodą gazowaną jak będzie łatwo schodzić i się zacznie rozpuszczać to na 100% węglan wapnia.

Pojawia się w zbiornikach z dużym deficytem CO2.

Edytowane przez Matematyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Odetnij liścia,polej wodą gazowaną jak będzie łatwo schodzić i się zacznie rozpuszczać to na 100% węglan wapnia. Pojawia się w zbiornikach z dużym deficytem CO2.

 

Możesz mi wytłumaczyć, chemicznie oraz na chłopski rozum skąd przy braku w akwarium CO2 pojawia się w akwarium nagle wapno?

Zostało magiczną siłą zassane z kosmosu? Nastąpiło zakrzywienie czaso-przestrzeni i "ta daa"? Czy co?

Nie wiem skąd Ty takie głupoty bierzesz ale zaczynasz ich sadzić na forum coraz więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpiszcie sobie w google "odwapnienie biologiczne"

 

Odwapnienie biologiczne to kompensowanie sobie przez rosliny braku co2 w wodzie poprzez rozkladanie CaCo3 zawartego w wodzie na CaO + CO2. co2 jest pozerane przez rosliny a CaO osadza sie na lisciach jako osad wapienny .

 

Zostało dołożone światło,bez CO2.

Sam mapet nic mu nie poradziłeś ,a innych krytkujesz.

 

Niech autor poleje liscia wodą gazowaną(po wyjęciu z akwa) -100% zacznie się rozpusczać !

 

P.S. ale tu ciemnota jest

Edytowane przez Matematyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo brednie piszesz.

 

 

 

CaCo3 zawartego w wodzie na CaO + CO2. co2

Nawet nie wiesz jaką on ma wodę czy twardą czy miękką.

 

Następna sprawa to taka że, żeby rozłożyć CaCOna CAO+ CO2 do tego potrzebna jest wysoka temperatura, ma taką w akwarium?

 

 

 

Sam mapet nic mu nie poradziłeś ,a innych krytkujesz.

Mało się ja tutaj już naradziłem?

 

 

 

P.S. ale tu ciemnota jest

Zgadzam się z Tobą, odkąd do nas zawitałeś "dużo ciemniej" się zrobiło.

 

 

 

Niech autor poleje liscia wodą gazowaną(po wyjęciu z akwa) -100% zacznie się rozpusczać !

I jeszcze poproszę o chemiczne wyjaśnienie tej reakcji, bo ciemny jestem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega napisał post i nikt nie odpowiedział,to napisałem ja  ;d

Nawet jak się ktoś nie zgadza to niech napisze swoją tezę,arumenty,a nie zaraz ,że ktoś głupoty pisze.

Jakoś nie miałeś pomysłów co to może być i dalej nie masz.

 

W każdej wodzie jest wapń-mapet przecież wiesz o tym  :)

W każdej wodzie wystąpi zwapnienie,tylko mniej lub więcej.

Widać na foto ,że jest woda twarda,bo jest tego dużo.

 

Gość nie ma CO2 i ma trwadą wodę-widać po foto ;xd

Ustawił kolega leda kilka centymetrów od liscia i on dostał ponad 1W/l - nic dziwnego zatem ,że wyszedł nalot.

 

Sam w tym wątku piszesz brednie.

 

Węglan wapnia rozpuszcza się łatwo w wodzie nasyconej CO2,czyli woda gazowana np.

Jak nie podajesz CO2 nie rozpuścisz węglanu w akwarium.Jak wode podmieniam z węglanem to w akwarium przez 5 minut mam tak biało,że roślin nie widać-odkręcam bardziej CO2 i za kilka minut jest kryształ-czyli czysty liść w tym przypadku.

 

P.S. autor jeszcze pisze,że nalot jest na górnych liściach tam gdzie jest wiecej światła.

100% to węglan

 

Reakcja była:

Odwapnienie biologiczne to kompensowanie sobie przez rosliny braku co2 w wodzie poprzez rozkladanie CaCo3 zawartego w wodzie na CaO + CO2. co2 jest pozerane przez rosliny a CaO osadza sie na lisciach jako osad wapienny .

Edytowane przez Matematyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W każdej wodzie jest wapń-mapet przecież wiesz o tym :)

Leję do kawarium wdę RO i mam twardości zerowe.

 

 

 

ma trwadą wodę-widać po foto ;xd

 

 

Widać na foto ,że jest woda twarda,bo jest tego dużo

Serio? Zrobić Ci zdjęcie mojej wody i będziesz w stanie stwierdzić jaką wodę mam razem z przewodnością?

 

 

 

Jakoś nie miałeś pomysłów co to może być i dalej nie masz.

Nie piszę pierdół aby pisać i potem dał bym sobię rękę uciąć że mam rację ( tak jak Ty) , dzięki takiemu opisowi akwarium można tylko sobie gdybać.

 

Może i z chemi nie jestem dobry ale nie powielam głupot które przeczytałęm w internecie.

 

Nie jednemu już wyprowadziłęm akwarium na prostą i to pod względem roślinnym i z chorobami ryb.

Nie zajmuje się tym jak ktoś nie opisze zbiornika, bo po co mam się spalać?

Ale brednie, niestety wpadają w oko i u nas na forum raczej się ich nie powiela, nie masz argumentów to piszesz o jakiejjś ciemnocie.

Tak robią ludzie niedojrzali emocjonalnie, jak dziecko, wziąć  garść piachu i sypnąć po oczach.

 

 

 

Sam w tym wątku piszesz brednie

Gdzie Twoje argumenty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co to jest  ze zdjęcia ?

Co proponujesz?

 

Agumenty piszę cały czas ,tylko nie widzisz.

Widać ,że wodę twardą ma.Po nalocie widać,daruj sobie zdjęcie twojej wody.

 

Autor się odezwie i zobaczymy.

Edytowane przez Matematyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Jak wode podmieniam z węglanem to w akwarium przez 5 minut mam tak biało,że roślin nie widać-odkręcam bardziej CO2 i za kilka minut jest kryształ-czyli czysty liść w tym przypadku.

Zastanów się dokładnie od czego to jest.

 

 

 

w wodzie poprzez rozkladanie CaCo3 zawartego w wodzie na CaO + CO2.

Nie dociera do Ciebie że rozpad CaCO3 następuje dopiero przy udziale wysokiej temperatury? Takiej nie ma w akwarium, jest to kolejna brednia powielana jak np "konflikt bakteryjny".

 

 

 

To co to jest ze zdjęcia ?

Braki.

 

 

 

Co proponujesz?

Nic, bo nie ma opisu akwa. :) Co z tego że ja się napisze i nastukam jak okaże się, że rośliny dopiero co posadzone i przechodzą aklimatyzację...

 

 

 

Widać ,że wodę twardą ma.Po nalocie widać,daruj sobie zdjęcie twojej wody.

No popatrz u tu tak dobrze oszacowałeś.. Mojej nie chcesz sprawdzić? No weź, no...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie czytam o węglanie, ja go rozpuszczam codziennie i mam worek 200g.

 

Z praktyką chcesz pan dyskutować?

 

A o ciemontę na forum już się nie martw.

Obiecuję,że jak ten wątek się wyjaśni i spadam-znowu zapanuje na forum jasność...

Tylko jeszcze daj namiar do kogo pisac o usunięcie konta,bo tak może mnie korcić ;xd

Teraz będziesz zadowolony :)

 

P.S.

 

 

Zostało magiczną siłą zassane z kosmosu? Nastąpiło zakrzywienie czaso-przestrzeni i "ta daa"? Czy co? Nie wiem skąd Ty takie głupoty bierzesz ale zaczynasz ich sadzić na forum coraz więcej.

 

Poziom kultury porównywalny na poziomie typa z gimbusa

Edytowane przez Matematyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie Matematyk ma na myśli zjawisko pt: dekalcyfikacja biogeniczna. Jest to faktycznie wytrącanie wapnia na liściach roślin.

Pisała o tym często cytowana na tym forum Diana Walstad w swojej książce.

Oczywiście nie wiadomo czy w tym konkretnym przypadku mamy z tym zjawiskiem do czynienia bo za mało jest danych, nie mniej nie jest to wykluczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Węglan wapnia rozpuszcza się łatwo w wodzie nasyconej CO2,czyli woda gazowana
 

Jak sól słabego kwasu węglowego może rozpuszczać się pod wpływem tego samego kwasu ?

Jakieś nowe teorie. Tylko przy dużej ilości kationów wodoru (wysokie pH) i dużej ilości węglanów w wodzie (wysokie kh) może powstać odwapnienie biologiczne. Wymaga ono też szybkiej fotosyntezy (dużo światła i nawozów). Czy autor tematu podaje jakieś nawozy ? Mierzy pH lub kh ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

na niektórych roślinach pojawił się dziwny nalot.

 

Nie wiem co to jest, ale na roślinach nie wytrąca się wapno - CaO, Ca(OH)2. 

 

Rośliny wykorzystują wodorowęglany jako źródło węgla. Wodorowęglan wapnia - Ca(HCO3)2 - może być źródłem węgla dla niektórych roślin, gdzie w konsekwencji wytrącony zostaje węglan wapnia, kreda, CaCO3 i osadza się na roślinach jako osad.

 

Nazywa się to zjawisko dekalcyfikacją biogeniczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy to lekko schodzi czy ciężko. Przypomina wapno ?

Wydaje mi się ,że jest to CaCO3.Jak ciężko schodzi i przypomina wapno to po zrobieniu bimbrowni osad zejdzie.

Odetnij liścia,polej wodą gazowaną jak będzie łatwo schodzić i się zacznie rozpuszczać to na 100% węglan wapnia.

Pojawia się w zbiornikach z dużym deficytem CO2.

Ciężko schodzi.

Po włożeniu do wody gazowanej, dużo łatwiej można usunąć.

 

W akwarium nie stosuję dwutlenku węgla, natomiast daję węgiel w płynie.

Spróbuje później zmierzyć twardość wody, to napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Matematyk, dnia 04 Marz 2017 - 06:42, napisał: Niech autor poleje liscia wodą gazowaną(po wyjęciu z akwa) -100% zacznie się rozpusczać ! I jeszcze poproszę o chemiczne wyjaśnienie tej reakcji, bo ciemny jestem. :)

 

 

Reakcja była: Odwapnienie biologiczne to kompensowanie sobie przez rosliny braku co2 w wodzie poprzez rozkladanie CaCo3 zawartego w wodzie na CaO + CO2. co2 jest pozerane przez rosliny a CaO osadza sie na lisciach jako osad wapienny .

 

Tak jest jak się nie potrafi zrozumieć co ktoś inny pisze.

 

 

 

Matematyk, dnia 04 Marz 2017 - 07:15, napisał: Węglan wapnia rozpuszcza się łatwo w wodzie nasyconej CO2,czyli woda gazowana Jak sól słabego kwasu węglowego może rozpuszczać się pod wpływem tego samego kwasu ? Jakieś nowe teorie.

O to mi "ambitny" Matematyku chodziło...

 

 

 

Ja nie czytam o węglanie, ja go rozpuszczam codziennie i mam worek 200g.

Po Twoich problemach ze zrozumieniem doczytaj lepiej co Ty tam rozpuszczasz...

 

 

 

 

Poziom kultury porównywalny na poziomie typa z gimbusa

Widzę, że masz również problemy z przeczytaniem i zrozumieniem tego co Ty piszesz i porównaj do tego. Zapewne masz w domu lustro, więc będziesz wiedział o kogo chodzi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wapno, czyli CaO otrzymuje się przez prażenie CaCO3 w temperaturze bliskiej 1000 stopni Celsjusza. Uzyskanie węgla, dwutlenku węgla przez rośliny z węglanu wapnia jest niemożliwe.

 

Reakcja: CaCO3 -> CaO+CO2.

 

Rośliny pozyskują dwutlenek węgla (CO2) z węglanu wapnia Ca(HCO3)2.

 

Reakcja: Ca(HCO3)2 -> CaCO3+H2CO3

 

Kreda się osadza na roślinach w postaci pyłu lub wykwitów, a ta woda gazowana (H2CO3) staje się źródłem CO2.

 

 

Cała ta dyskusja wynika z tego, że został poplątany wapień z wapnem, a to nie jest to samo. To dwa różne związki chemiczne. CaCO3 i CaO. Tego drugiego bałbym się do ręki wziąć. 

 

 

 

 

pobierają CO2 z węglowodanów
 

Oczywiście chodziło mi o węglany a nie o węglowodany.  :mrgreen:

Edytowane przez DavyJones
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stężenie jonów wapnia zależy silnie od odczynu wody, ponieważ kwaśny węglan wapnia (Ca(HCO3)2) jest dobrze rozpuszczalny, natomiast obojętny (CaCO3) łatwo sedymentuje (Kawiak 2001) – stan ten reguluje stężenie dwutlenku węgla.  W przypadku deficytu CO2 (np. w wyniku zintensyfikowania procesu fotosyntezy) zmienia się równowaga między formami węglanów wapnia – kwaśny dwuwęglan rozkłada się dając obojętny węglan z wydzieleniem dwutlenku węgla według poniższej reakcji (za Kawiakiem 2001): Ca(HCO3)2 ↔ CaCO3 + H2O + CO2

Powstały węglan obojętny, jak to już było wspomniane wcześniej, jest słabo rozpuszczalny (prawie 1000 razy gorzej) i łatwo sedymentuje w postaci białego osadu. Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

 

To był cytat z forum rośliny akwariowe. To jak to jest panie moderatorze,? z tym wapnem na roślinach?

Odsyłam do pierwszego postu mapeta. 3 post w tym wątku. Link do tego tematu został skopiowany na inne fora :smile:

 

Tak dla jasności cytat ten został zamieszczony przez osoby co skończyły studia z kierunku fizjologia roślin wodnych a także należą do aquascqping team Poland. I gdzie jest moderator tego działu?w regulaminie wyczytałem,że wypowiedzi nie wynoszące nic do tematu będą traktowane jak spam. Prymitywna krytyka moich wypowiedzi, brak hipotezy-sorry zwykły spam , jeszcze przez samego moderatora,EWENEMENT

 

P.S. Po co jest to forum,skoro ne można dyskutować, rację ma zawsze tylko jedna osoba. I nie można nic napisać źle. Po to jest forum,by każdy mógł napisać co myśli, nawet jeśli będzie to nieprawdą. Jak mapet wszystko wiesz to bloga załóż a ludziom daj podyskutować w przyjaznej atmosferze :smile:

 

 

A tu jeszcze w kwestii przypomnienia bo chyba zapomniałeś :

Moderator – osoba oceniająca komentarze, oraz inne treści wprowadzane na stronie WWW, kanale IRC, liście dyskusyjnej, serwisie społecznościowym lub na forum, zazwyczaj posiadająca dostęp do narzędzi technicznych, zarządzania treścią oraz kontami uczestników na poziomie wyższym niż zwykli uczestnicy (jak np. edytowanie lub trwałe usuwanie komentarzy/postów, blokowanie kont). Celem moderacji jest zapobieganie trollowaniu, nadużyciu systemu komentarzy, zapewnieniu, że wpisy nie będą powodować kłótni i rozstrzyganie sporów między użytkownikami...

 

Zapewnieniu,że wpisy nie będą powodować kłótni - dobre! Wstyd. 3 post w temacie-nic nie zostało do tematu wniesione, zwykle hejtowanie i prowokacja.

Edytowane przez Matematyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz kolega przejrzy swoje posty, przeczyta i zastanowi się. Bo wynika z nich że sam nie wie o czym pisze, w jednym poście wytrąca mu się wapno, w innym węglan.

 

Z tego co widzę to w poście 5 jakiś hejt i prowokacja. Więc daruj sobie takie wymądrzanie. I proponuję zakończyć dyskusję w tym tonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz kolega przejrzy swoje posty, przeczyta i zastanowi się.

 

Nad czym?

 

Bo wynika z nich że sam nie wie o czym pisze, w jednym poście wytrąca mu się wapno, w innym węglan.

 

Może trochę pokory, refleksji i obiektywizmu?

 

Czytałeś to:

Sprawdz czy to lekko schodzi czy ciężko. Przypomina wapno ?

Wydaje mi się ,że jest to CaCO3.Jak ciężko schodzi i przypomina wapno to po zrobieniu bimbrowni osad zejdzie.

Odetnij liścia,polej wodą gazowaną jak będzie łatwo schodzić i się zacznie rozpuszczać to na 100% węglan wapnia.

Pojawia się w zbiornikach z dużym deficytem CO2.

 
 
Jest wyraźnie napisane, że to co się wytrąca może przypominać wapno. PRZYPOMINAĆ, a nie że jest.
Napisał: "Wydaje mi się, że jest to CaCO3" i dalej "na 100% węglan wapnia".
 
Sądzę, że zjawisko dekalcyfikacji dla ciebie Ahr i dla Mapeta to jakieś novum, albo sami jak wielokrotnie  to podkreślacie nie czytacie ze zrozumieniem.
 
Albo to forum będzie platformą merytorycznej dyskusji, albo grajdołem. 
Edytowane przez DavyJones
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi wytłumaczyć, chemicznie oraz na chłopski rozum skąd przy braku w akwarium CO2 pojawia się w akwarium nagle wapno?

Zostało magiczną siłą zassane z kosmosu? Nastąpiło zakrzywienie czaso-przestrzeni i "ta daa"? Czy co?

Nie wiem skąd Ty takie głupoty bierzesz ale zaczynasz ich sadzić na forum coraz więcej.

To jest 3 post.

Pełny ironii i hejtu ,gdzie ja tylko wyżej ( 2post) wyraziłem swoją opinię- i nawet jak będzie to bzdura - to mam takie PRAWO

Forum to nie jest napewno(odsyłam do google i wpisania słowa forum i dyskusja),ale jak pisałem - doprowadzę temat do końca.

 

 

Nawet autor wątku nie wraca i temat tez do zamknięcia ,gdyż w moim pierwszym poście dostał wyczerpującą na ten watek wypowiedz i właśnie teraz pewnie klei bimbrownię.

 

Ahr - co miałem gościowi napisać ? Sprawdz czy to nie węglan wapnia? Poprostu wapno,skoro gość się pyta o zwapnienie to pewnie nie ma pojęcia o węglanie,ale jak widzę nie ,tylko on.Nie każdy wie jak wygląda węglan,a jak wygląda wapno wie każdy.Czepiasz się byle czego w celu ,by bronić kolegę - nie ładnie :-?

 

Co do zdjęcia :

Twoim zdaniem mapet wróżę z kuli?

-twarda woda (dużo tego-to już nawet nie osad-to ze zdjecia wystarczy na uzdatnienbie 10 litrów wody osmotycznej)

 Kolega autor używa kranówki,bo nie pisał nic o RO

-brak CO2 -pisał ,że nie ma-pisał także że cokolwiek to jest schodzi łatwiej od wody gazowanej-pisał -pisał-pisał...

 

Ogólnie co jeszcze jest na tym zdjęciu?

-rośliny to zboku tez bardzo cierpią na braki CO2

-led skierowany jest w okolice liścia ,widac większą deformację pozostałych roślin ,które są bliżej liśćia.

-prąd wody z filtra musiał padać na liść-woda musiała się wymieniać-tak samo jak skuteczne nawożenie CO2 wymaga cyrkulacji.

 

A ty mapet co widziałes na zdjeciu?

 

 

Jak się odezwiesz to pamietaj : pisz o liściu ,a nie o moich wpisach-bo nie wniosłeś do tego wątku kompletnie NIC

"Czasami zdjęcie powie więcej niż tysiąc słów"

 

Żegnam,bo temat jest już wyczerpany  z tego "forum" wychodzę.

 

Nigdzie linku nie bendę kopiował,ze względu na szacunek do innych dyskutantów tego wątku.

Przykro mi tylko trochę.

Wyskoich plonów,hej.

Edytowane przez Matematyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że zjawisko dekalcyfikacji dla ciebie Ahr i dla Mapeta to jakieś novum, albo sami jak wielokrotnie to podkreślacie nie czytacie ze zrozumieniem.

 

Sam napisałeś:

 

 

 

Wapno, czyli CaO otrzymuje się przez prażenie CaCO3 w temperaturze bliskiej 1000 stopni Celsjusza. Uzyskanie węgla, dwutlenku węgla przez rośliny z węglanu wapnia jest niemożliwe.

 

 

 

Odwapnienie biologiczne to kompensowanie sobie przez rosliny braku co2 w wodzie poprzez rozkladanie CaCo3 zawartego w wodzie na CaO + CO2. co2 jest pozerane przez rosliny a CaO osadza sie na lisciach jako osad wapienny .

 

To teraz który z Was piszę prawdę?

 

Następna rzecz:

 

 

Węglan wapnia rozpuszcza się łatwo w wodzie nasyconej CO2,czyli woda gazowana np.

 

 

Wapno, czyli CaO otrzymuje się przez prażenie CaCO3 w temperaturze bliskiej 1000 stopni Celsjusza

O tą reakcję chemiczną nie mogę się doprosić. Jak woda gazowana rozpuszcza CaCO3,  a Matematyk albo udaje albo nie chce tego widzieć i znów który z Was ma rację? Węglan wapnia można rozpuścić/rozłożyć za pomocą temperatury czy wystarczy tylko woda gazowana?

 

 

 

To był cytat z forum rośliny akwariowe. To jak to jest panie moderatorze,? z tym wapnem na roślinach? Odsyłam do pierwszego postu mapeta. 3 post w tym wątku. Link do tego tematu został skopiowany na inne fora :smile:

Cieszę się, że powiadamiasz ludzi o mojej wiedzy i Twojej nieudolności dyskusji. Powiadomiłes również tego użytkownika od którego to skopiowałeś? Forum tak samo tam jak i tu forum tam i tu piszą ludzie.

 

 

 

Tak dla jasności cytat ten został zamieszczony przez osoby co skończyły studia z kierunku fizjologia roślin wodnych a także należą do aquascqping team Poland.

To już widzę nawet wiesz jakie ja studia skończyłem "Panie nieomylny".

 

 

 

I gdzie jest moderator tego działu?

Tutaj:  http://forum.superakwarium.pl/index.php?app=forums&module=extras&section=stats&do=leaders

 

 

 

w regulaminie wyczytałem,że wypowiedzi nie wynoszące nic do tematu będą traktowane jak spam. Prymitywna krytyka moich wypowiedzi, brak hipotezy-sorry zwykły spam , jeszcze przez samego moderatora,EWENEMENT P.S. Po co jest to forum,skoro ne można dyskutować, rację ma zawsze tylko jedna osoba. I nie można nic napisać źle. Po to jest forum,by każdy mógł napisać co myśli, nawet jeśli będzie to nieprawdą. Jak mapet wszystko wiesz to bloga załóż a ludziom daj podyskutować w przyjaznej atmosferze :smile:

 

 

Możesz mi wytłumaczyć, chemicznie oraz na chłopski rozum skąd przy braku w akwarium CO2 pojawia się w akwarium nagle wapno?

Zapytałem,  od razu zacząłeś od ciemnoty, jesteś arogancki i na to nikt nic nie poradzi i jak widać z Tobą się nie da dyskutować.

Zamiast konkretnych argumentów, piszesz mi jakieś pierdoły z innego fora, oraz coś czego nie rozumiesz.

 

 

 

Pełny ironii i hejtu ,gdzie ja tylko wyżej ( 2post) wyraziłem swoją opinię- i nawet jak będzie to bzdura - to mam takie PRAWO Forum to nie jest napewno(odsyłam do google i wpisania słowa forum i dyskusja),ale jak pisałem - doprowadzę temat do końca.

To doprowadź i wytłumacz jak rośliny doprowadzają się do temp. 1000'C i rozkaładają to CaCO3 na CaO i CO2.  Bardzo jestem ciekaw...

 

 

 

Temat został podklejony na inne prawdziwe fora i barwo panowe moderatorzy - naprawdę jest super reklama tego forum.

Dla Ciebie to "prawdziwe forum" chyba tylko to na którym Ty jesteś moderatorem, administratorem itd a cała reszta grzecznie Ci przytakuje.

 

 

 

Moderator – osoba oceniająca komentarze, oraz inne treści wprowadzane na stronie WWW, kanale IRC, liście dyskusyjnej, serwisie społecznościowym lub na forum, zazwyczaj posiadająca dostęp do narzędzi technicznych, zarządzania treścią oraz kontami uczestników na poziomie wyższym niż zwykli uczestnicy (jak np. edytowanie lub trwałe usuwanie komentarzy/postów, blokowanie kont). Celem moderacji jest zapobieganie trollowaniu, nadużyciu systemu komentarzy, zapewnieniu, że wpisy nie będą powodować kłótni i rozstrzyganie sporów między użytkownikami...

Oceniłem Twój komentarz a teraz chcesz mi powiedzieć, żebym Cię zbanował? Mogę, tylko po co?

 

 

 

Albo to forum będzie platformą merytorycznej dyskusji, albo grajdołem.

Ze strony Matematyka widzisz taką? Ja nie. Pytam o jedno to jest unikanie pytania i pisanie jakiś pierdół.

 

 

Twoim zdaniem mapet wróżę z kuli?

Oczywiście, że tak.

 

 

 

Kolega autor używa kranówki,bo nie pisał nic o RO

A może używa RO, bo nie pisze nic o kranówce. Kolejne Twoje gdybanie.

Jeszcze trochę a powiesz mi jaką ma obsadę.

 

 

Jak się odezwiesz to pamietaj: pisz o liściu ,a nie o moich wpisach-bo nie wniosłeś do tego wątku kompletnie NIC

Nie mam co pisać za mało danych o akwarium, wole nie pisać nic jak gdybać i pisać bzdury jak Ty , bo Ty właśnie to wniosłeś do tego wątku.

 

 

 

Żegnam,bo temat jest już wyczerpany z tego "forum" wychodzę.

Również żegnam i tak na przyszłość mój nick pisze się z wielkiej litery.

 

 

 

Sądzę, że zjawisko dekalcyfikacji dla ciebie Ahr i dla Mapeta to jakieś novum, albo sami jak wielokrotnie to podkreślacie nie czytacie ze zrozumieniem.

Czy ja gdzieś napisałęm, że deklacyfikacja jest nie możliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...